Фінансові новини
- |
- 30.03.26
- |
- 13:34
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ОБСЄ прибула в Україну для збору даних про депортацію дітей
11:00 19.04.2023 |

До України прибули експерти Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) для збору даних про депортацію Росією українських дітей з окупованих територій. Як повідомили в Офісі президента України пізно ввечері у вівторок, 18 квітня, з ними зустрілася уповноважена Володимира Зеленського з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук.
До Києва прибули доктор Еліна Штейнерте (Латвія), професорки Вероніка Білкова (Чехія) та Сесилія Геллештвайт (Норвегія). Вони збиратимуть факти примусового переміщення українських дітей до РФ із подальшою зміною їхнього особистого статусу, включно з громадянством, розлученням з батьками чи опікунами та незаконним всиновленням, а також факти інших порушень чи зловживань, що призводять до примусової асиміляції.
Під час зустрічі в Офісі президента експерткам надали інформацію щодо ситуації з викраденими Росією українськими дітьми. Свої історії їм розповіли діти, яких вдалося повернути в Україну.
"Ми готові надати всю підтримку для одержання вами необхідної інформації. Я переконана, що не лише Україна, а й уся європейська та світова спільнота з нетерпінням чекають на ваші висновки щодо проблематики депортації українських дітей", - сказала на зустрічі Герасимчук.
Московський механізм
Наприкінці березня 45 країн ОБСЄ задіяли спеціальний механізм для розслідування депортації Росією українських дітей під час війни проти України. Ідеться про так званий Московський механізм, який покликаний розслідувати звинувачення у серйозних порушеннях державами зобов'язань в рамках ОБСЄ та визначати заходи для їхнього усунення.
Московський механізм ОБСЄ, який востаннє застосовувався у 2020 році для вивчення ймовірних порушень прав людини в Білорусі, дозволяє державам-учасницям надсилати місії експертів для допомоги у вирішенні конкретного питання чи проблеми, пов'язаної з людьми.
17 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та його уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової через депортацію дітей з окупованих районів України. Відтепер вони мають офіційний статус підозрюваних у скоєнні міжнародного злочину, і на території 123 країн, які ратифікували Римський статут МКС, їх мають заарештувати.
Москва заперечує причетність до воєнних злочинів. Також Росія не визнає юрисдикції МКС і не є учасником Римського статуту. Своєю чергою МКС не визнає імунітет глав держав у разі розслідування воєнних злочинів і покарання за них. У відповідь на ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової російські слідчі завели справу на прокурора й суддів МКС.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
CEO та CTO AI Center of Excellence при Мінцифри Данило Цьвок і
Дмитро Овчаренко перейшли до Міноборони, де очолили новий Defense AI
Center "A1".
Катар та Україна підписали в суботу, 28 березня, угоду про оборонну
співпрацю, яка включає роботу над протидією ракетам та безпілотникам.
Президент України Володимир Зеленський у неділю, 29 березня, відвідав Йорданію, де зустрівся із королем Абдаллою II.
Реального руху у переговорах зараз немає, Росія не хоче руху до миру,
заявив ввечері вівторка, 24 березня, президент України Володимир
Зеленський за результатами доповіді переговорної команди, яка
повернулася зі США.
Компанія Blue Origin, заснована Джеффом Безосом, подала до Федеральної
комісії зі зв'язку США (FCC) заявку на реалізацію масштабного проєкту
під назвою Project Sunrise, який передбачає запуск до 51 600 супутників
для формування орбітальної мережі дата-центрів.
Генеральний директор Cloudflare Меттью Прінс заявив під час виступу на
конференції SXSW, що до 2027 року обсяг трафіку від ботів перевищить
людський.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.