Фінансові новини
- |
- 19.12.25
- |
- 20:50
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Заступника голови ДСНС, який подарував шефу польської поліції «вибуховий» подарунок, відсторонили
18:27 20.12.2022 |

У ДСНС підтверджують відсторонення заступника голови служби Дмитра Бондара за подарунок, який згодом вибухнув у кабінеті шефа польської поліції Ярослава Шимчика, поранив його, а також ще одного працівника та пробив кімнати на трьох поверхах.
Першим про відсторонення Бондара повідомив очільник МВС Польщі Маріуш Камінський.
"Отримав інформацію, що особа, відповідальна за передачу подарунка коменданту поліції Польщі генералу Шимчику, заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал Бондар відсторонений від посади. В Україні також відкрито кримінальне провадження у цій справі", - написав він у своєму твіттері.
Вдень в коментарі "24 каналу" пресслужба ДСНС сказала, що не має такої інформації, але ближче до вечора все ж надійшло підтвердження.
"Інформація відповідає дійсності на час проведення слідства", - сказала "Суспільному" керівниця пресслужби ДСНС Оксана Трухачова.
Перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін у коментарі "Укрінформу" підтвердив, що правоохоронці відкрили провадження за фактом вибуху.
За словами Єніна, українські правоохоронці "на контакті з польською стороною для того, щоб забезпечити об'єктивність розслідування і винести відповідні уроки з тим, щоб подібні інциденти ніколи не траплялися".
Ярослав Шимчик зазнав легких травм після того, як у середу відкрив подарунок у своєму офісі у Варшаві. Також постраждав цивільний працівник відомства.
Інцидент стався минулого тижня, і довгий час офіційний Київ ніяк це не коментував.
У понеділок, 19 грудня, на офіційному сайті ДСНС висловили "щирий жаль" через нещасний випадок у польській поліції та побажали здоров'я польському босу.

"Виключно з добрих намірів і глибокої вдячності Ярославу Шимчику було передано символічний подарунок, який пов'язаний із опором українського народу російському агресору", - йдеться у повідомленні на сайті.
Цим символічним подарунком виявилися гранатомети, нібито використані.
У розмові з польською телерадіокомпанією RMF FM Шимчик розповів, що один із двох протитанкових гранатометів, які йому подарували недавно в Україні, вибухнув, коли він намагався перемістити їх у своєму кабінеті.
Шимчик каже, що удар пробив підлогу та пошкодив стелю. Загалом вибух пошкодив кімнати на трьох поверхах - від цокольного до другого залишилися дірки розміром приблизно з тарілку.
За словами Шимчика, його запевнили в Україні, що гранатомети використані та безпечні. Один з них, пише RMF FM, перетворили на гучномовець, навіть увімкнули музику під час демонстрації.
"Переконані, жодного умислу завдати шкоди головному коменданту поліції Польщі не було і не могло бути", - переконують зараз в ДСНС.
У відомстві висловили впевненість, що "після вивчення обставин і причин цього нещасного випадку будуть належні безпекові висновки".
У ДСНС сказали, що цінують співпрацю з поліцією Польщі, та відзначили "високий професіоналізм і людяність", яке демонструє відомство під керівництвом Шимчика.
"Сподіваємось, подія не матиме негативного впливу на високий рівень співпраці між органами правопорядку України і Польщі", - додали у ДСНС.
"У винних мають полетіти голови"
Тим часом у Польщі після інциденту опозиційні політики поставили під сумнів відповідність генерала Шимчика його посаді.
Томаш Семоняк, колишній міністр оборони та нинішній заступник лідера головної опозиційної партії "Громадянська платформа" написав у твіттері, що інцидент "не має виправдань":
"У винних мають полетіти голови. А начальник втратив здатність керувати поліцією".
Водночас у соцмережах з'явилися глузливі відео та меми на тему інциденту.
"Ми не виграємо ЧС-22, але завдяки командиру @PolishPolice є фаворитами на отримання премії Дарвіна", - написав у твіттері ексміністр закордонних справ Польщі, а нині депутат Європарламенту Радослав Сікорський.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц надав деталі угоди лідерів Європейського
союзу щодо фінансової підтримки України на 2026-2027: Україна отримає
позику в розмірі 90 млрд євро, яку вона поверне тільки тоді, коли Росія
виплатить репарації.
Три країни-члени Європейського союзу - Чеська Республіка, Угорщина та
Словаччина - не будуть брати участі у реалізації рішення щодо надання
Україні 90 млрд євро кредиту за рахунок бюджету ЄС.
Лідери ЄС, що протягом дня вели дискусію в Брюсселі щодо шляхів
фінансової допомоги Україні, надвечір зупинилися на опції так званого
"репараційного кредиту", відкинувши наразі опцію спільного запозичення.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.