Фінансові новини
- |
- 01.04.26
- |
- 23:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Франція надала Україні ЗРК Crotale. Вони збивають крилаті ракети
07:49 21.11.2022 |
Нещодавно Франція передала Україні дві ракетні батареї Crotale для протиповітряної оборони та дві реактивні системи залпового вогню для наземних ударів.
Про це повідомляє французький телеканал BFMTV з посиланням на інтерв'ю французького міністра оборони Себастьєна Лекорню газеті Le Journal du Dimanche.
Одна батарея може мати до шести пускових установок.
За словами французького міністра, українська армія також просить радари, цей запит перебуває на "розгляді".
Надати системи ППО Україні пообіцяв у жовтні президент Франції Емманюель Макрон. Тоді оглядач BFMTV припускав, що Україні нададуть 3-4 системи Crotale.
Crotale можна використовувати як у прифронтовій зоні для знищення літаків та гелікоптерів противника, так і в тилу для перехоплення крилатих ракет.
Останній чинник дуже важливий в умовах нищення Росією енергетики України в тилу саме крилатими ракетами.
Українське видання Defence Express повідомляє, що Crotale NG (Кроталь, "гримуча змія" французькою) - це ефективний ЗРК малої дальності дії розробки кінця XX сторіччя, який належить до армійського засобу ППО.
Комплекс має "морське коріння" та серійно встановлюється на фрегати типу La Fayette, а у сухопутній версії на рухоме шасі або на причіпній платформі.
Комплекс забезпечує пуск до 8 ракет VT-1 з радіокомандою системою наведення, вони забезпечують перехоплення цілей зі швидкістю до 1800 км/год. Одночасно ЗРК може обстрілювати 4 цілі, а швидкість реакції комплексу складає лише п'ять секунд завдяки цифровізації.
Французька допомога Україні
За словами міністра оборони Лекорню, Франція вже надала Україні воєнної допомоги на 550 млн євро і перебуває серед п'ятірки найбільших вкладників в українську безпеку.
За оцінками Інституту світової економіки в Кілі, станом на 3 жовтня Франція перебувала на 8 місці за розміром допомоги Україні - після США, ЄС, Великої Британії, Німеччини, Канади, Польщі та Норвегії. Переоцінка цього рейтингу відбудеться 6 грудня.
Телеканал BFMTV нагадує, що раніше Франція поставила Україні 18 гармат Caesar ("Цезар"), ракети Milan та Mistral, близько шістдесяти бронетранспортерів VAB, протитанкові міни HDP-2A2, спорядження захисту проти радіаційної, біологічної та хімічної загрози, окуляри нічного бачення. Вона також пообіцяла надіслати буксирувані гармати TRF1.
Франко-німецький оборонний конгломерат KDNS (компанії KMW та Nexter) незабаром запустить підприємство у Словаччині, яке буде обслуговувати техніку, надану Україні.
"Завданням буде швидке технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, зокрема самохідної гаубиці PzH 2000, колісної гаубиці Caesar, САУ Gepard і реактивної артилерійської системи Mars II, а також бронеавтомобіля Dingo", - йдеться в повідомленні KDNS.
Французький парламент також проголосував за фонд підтримки української армії на 200 млн євро. Як відзначає BFMTV, це дозволяє Україні розміщувати замовлення на обладнання у французьких компаній або забезпечити технічне обслуговування вже поставлених систем.
За словами міністра оборони Франції Себастьєна Лекорню, фонд також можна було б використати для придбання "транспортних засобів Bastion або понтонних мостів".
Лекорню також повідомив, що Франція планує провести навчання щонайменше 2000 українських військових. 400 українців вже пройшли навчання у Франції для того, щоб навчитися використовувати зброю, яку надає Париж Україні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Три структурні маяки, які Україна мала виконати до кінця березня 2026
року у рамках програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного
валютного фонду (МВФ) залишились не виконаними, свідчать дані на сайті
консорціуму RRR4U.
Президент України Володимир Зеленський та виконувач обов'язків
прем'єр-міністра Болгарії Андрей Гюров у понеділок, 30 березня,
підписали у Києві двосторонню безпекову угоду строком на десять років.
Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У Великій Британії відреагували на заяву президента США Трампа про
можливий вихід країни з НАТО. Прем'єр-міністр Кір Стармер пообіцяв не
допустити втягнення Британії у війну.
Президент США Дональд Трамп серйозно розглядає можливість виходу Штатів з
НАТО. Це через те, що Альянс не приєднався до операції США проти Ірану.
Президент США Дональд Трамп заявив, що США більше не допомагатимуть
країнам, які не можуть отримати паливо через блокаду Ормузької протоки.
Уряд Болгарії оголосив про наміри приєднатися до програми PURL із закупівлі американської зброї для України.
Президент США Дональд заявив своїм помічникам, що готовий припинити
війну проти Ірану. Він згоден на це навіть за умови, якщо Ормузька
протока залишиться значною мірою закритою.
Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) визнала всі нові моделі
маршрутизаторів, виготовлені за межами країни, загрозою національній
безпеці та включатиме їх до списку Covered List, повідомляє Engadget.
Microsoft повідомила про серію змін у Windows 11, які з'являться у
тестових збірках для учасників програми Windows Insider вже у березні та
квітні 2026 року. Компанія заявила, що оновлення базуються на аналізі
відгуків користувачів.
Вчені Кембриджу завершили перше дослідження стійкості біткоїна до збоїв
мережевої інфраструктури, зосередившись на інцидентах із підводними
кабелями. Результат виявився трохи неочікуваним - але здебільшого у
гарному сенсі.
Щонайменше 12 світових автовиробників скорочують свої плани щодо
виробництва електромобілів через стійкий попит на двигуни внутрішнього
згоряння та скасування політики підтримки - як у США, так і в Європі.
Компанія Blue Origin, заснована Джеффом Безосом, подала до Федеральної
комісії зі зв'язку США (FCC) заявку на реалізацію масштабного проєкту
під назвою Project Sunrise, який передбачає запуск до 51 600 супутників
для формування орбітальної мережі дата-центрів.
Генеральний директор Cloudflare Меттью Прінс заявив під час виступу на
конференції SXSW, що до 2027 року обсяг трафіку від ботів перевищить
людський.
Китайські дослідники, схоже, знайшли спосіб обійти одну з найдорожчих
перешкод на шляху до квантового майбутнього. Йдеться про критичну
залежність від гелію-3 - надзвичайно рідкісного ізотопу, ціна якого
змушує фінансових директорів технологічних компаній нервово здригатися.