Фінансові новини
- |
- 12.03.26
- |
- 03:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Наймаючи на роботу людину, яка розумніша за вас, ви показуєте, що все-таки ви розумніші" Річард Грант |
Азаров в качестве "мальчика для битья" может продержаться и день, и даже год
За год у руля правительства Николая Азарова максимально ограничили в кадровом влиянии, превратив в выгодного всем «мальчика для битья». При этом увольнять его Президент вряд ли станет.
После прихода Виктора Януковича к власти журналисты и аналитики гадали: кого же он захочет видеть на посту премьер-министра? Фамилии назывались разные - и Сергей Тигипко, и Юрий Бойко, и даже Виктор Ющенко. Вариант с Николаем Азаровым хоть и рассматривался, но после того, как сам Николай Янович в неосторожном комментарии прессе поспешил себя «назначить» на это кресло, многие утверждали, что его шансы стать премьером равны нулю. И все же Виктор Янукович предпочел остальным кандидатам именно его.
Среди явных преимуществ Николая Азарова называли его опыт, а также (что немаловажно) возраст, и, как следствие, отсутствие сколько-нибудь серьезных политических амбиций. Плюс - Янукович мог рассчитывать на Азарова. Не зря именно ему Президент доверил формальное руководство Партией регионов. Унять внутрипартийные дрязги Азаров бы не смог, но и затевать собственную игру не собирался. Идеальная кандидатура по всем статьям.
Какую роль уготовили самому Николаю Яновичу? Помимо постоянной публичной критики, Азарова фактически лишили верных ему людей. Изначально в Кабмине и было-то всего три азаровские креатуры - экс-вице-премьер по гуманитарным вопросам Владимир Семиноженко, экс-министр по вопросам здравоохранения Зиновий Мытник и министр финансов Федор Ярошенко. Двое были уволены, причем первый - практически сразу после формирования Кабмина и без объяснения причин. А Мытник после увольнения не смог стать даже главой Ивано-Франковского облсовета. Так что сейчас премьер может рассчитывать разве что на Ярошенко.
При этом все попытки влиять на кадровую политику в стране для премьера заканчиваются «публичной поркой». Чего стоит намек на необходимость смены руководства Нацбанка, за который Азаров получил от президента по полной программе. При этом Владимира Стельмаха все равно уволили с должности. А ее занял Сергей Арбузов, которого считают близким к президентской семье. «Потеснили» премьера и с его вотчины - Налоговой. Руководить этим ведомством поставили Виталия Захарченко, которого в СМИ тоже связывают с семьей.
Да и сам Николай Азаров был близок к отставке еще в конце прошлого года. Принятие Налогового кодекса, за который он хоть и не нес персональную ответственность, но к которому имел отношение как глава правительства, общество приняло в штыки. Значит, нужна была жертва, на которую можно повесить все недостатки реформ. Тогда Азарова пронесло. Прогнозировано, что пронесет и сейчас, - за пропажу гречки и муки с прилавков его не уволят. И совершенно не потому, что правительство в этом не виновато. Заменить просто некем.
Эксперты считают, что Азаров без возможности влиять на кадровую политику в собственном ведомстве и без политических амбиций может продержаться и день, и даже год. Во-первых, увольнение премьера и всего состава правительства приведет к очередному витку борьбы групп влияния за освободившиеся кресла. На фоне, мягко говоря, не совсем успешных реформ, такая борьба способна окончательно подорвать доверие граждан к партии власти в канун выборов. А это, понятно, никому не надо. Ведь никто не хочет наступать на «грабли» «помаранчевой» команды (если ее вообще можно назвать словом «команда»). Так что кадровые ротации в правительстве возможны, но только точечные. Во-вторых, новым премьером может стать человек, которого поставят для удовлетворения желаний Запада либо России, - смотря, как сложится ситуация. Таким образом, от критики Запада прикрывался в свое время Леонид Кучма, поставивший в 1999 году премьером Виктора Ющенко (кстати, уже появились слухи о приходе экс-президента на главную должность в Кабмине). Только этот человек вряд ли будет иметь больше полномочий, нежели Азаров. Если же все сложится хорошо для власти, то Азарова может сменить человек, приближенный к Президенту намного больше, чем Николай Янович.
Кстати, Азаров, явно считающий себя человеком Януковича, может в конечном итоге повторить судьбу многих политиков, слишком доверявшихся Президентам. Хотя, в принципе, поехать послом в Москву - ссылка тоже «хлебная»...
Виктория Чирва
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Правоохоронці викрили організовану злочинну групу, яка незаконно
збагатилася на 32 мільйона гривень за рахунок підприємств концерну
"Укроборонпром".
Україна розглядає питання розробки ракетних
систем разом з європейськими партнерами на фоні необхідності розширювати
оборонне виробництво, спричинене зменшенням запасів озброєння у країнах
ЄС.
Медіа радниця посла України у Сполученому Королівстві Великої Британії і
Північної Ірландії Валерія Залужного Оксана Тороп повідомила, що
телеграм-канал "Штаб Залужного" не має до дипломата ніякого стосунку і
що цей телеграм-канал займається розповсюдженням неправдивих матеріалів.
Я не можу захистити людей, тому що уряд каже, що підсанкційним особам
захищати заборонено, продавати засоби протиповітряної оборони
заборонено", - зазначає Порошенко.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.