Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Без проколу пальця: лазерний пластир розповість про стан здоров'я під час діабету

12:52 10.07.2024 |

Новини IT

 

Дослідники з Наньянського технологічного університету, Сінгапур (NTU Singapore) розробили інноваційний лазерний пластир, який може відстежувати важливі показники здоров'я через піт людини. Ця інновація обіцяє неінвазивний та ефективний метод контролю стану здоров'я для пацієнтів з діабетом та інших.

Людський піт містить цінні біомаркери, такі як глюкоза, лактат і сечовина, які можуть надати важливу інформацію про різні стани здоров'я. Традиційно пацієнти з цукровим діабетом покладалися на інвазивні методи, такі як аналіз крові з пальця, щоб контролювати рівень глюкози в крові - процес, який може бути болісним і незручним. Також доступні сенсорні пристрої, але вони мають недоліки: високу вартість та дискомфорт від тривалого носіння на шкірі.

Дослідницька група NTU на чолі з доцентом Чен Ю-Ченом зі Школи електротехніки та електронної інженерії (EEE) інтегрувала мікролазерну технологію у м'яку гідрогелеву плівку, створивши гнучкий та компактний сенсорний пристрій, схожий на пластир. Він може швидко й точно визначати рівень біомаркерів у поті та забезпечувати безперебійний моніторинг стану здоров'я без інвазивних процедур.


Новий пристрій команди NTU є частиною плану NTU 2025 щодо впровадження передових досліджень на благо суспільства. Цей пластир використовує крихітні лазери в краплях рідкого кристала для виявлення специфічних маркерів здоров'я. Різноколірні точки на пластирі представляють глюкозу, лактат та сечовину, що дозволяє пристрою контролювати всі речовини одночасно.

Під час експериментів наживо пластир продемонстрував дивовижну чутливість, виявляючи крихітні зміни рівня біомаркерів розміром до 0,001 мм, що в 100 разів краще, ніж наявні технології. Ця точність дозволяє точно відстежувати біомаркери та дає детальну картину здоров'я користувача, що охоплює як низькі, так і високі рівні.

«Наш пристрій здатний виявляти як високий, так і низький діапазон рівнів біомаркерів. Це особливо корисно для пацієнтів з цукровим діабетом, оскільки наявні пристрої моніторингу здоров'я зосереджені на відстеженні лише високих, а не аномальних або низьких рівнів глюкози, які вказують на інші ускладнення здоров'я», - каже Ні Нінюань, кандидат Ph. D. та перший автор дослідження.

Дослідницька група прагне розширити можливості пристрою, щоб виявляти додаткові речовини такі як ліки та інші хімічні сполуки, присутні в поті. Дослідження детально описане в журналі Analytical Chemistry.

За матеріалами: ITC.ua
 

ТЕГИ

Курс НБУ на завтра
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,0107
 0,0327
0,08
EUR
1
44,7263
 0,0403
0,09

Курс обміну валют на сьогодні, 10:17
  куп. uah % прод. uah %
USD 40,6109  0,02 0,05 41,2383  0,00 0,01
EUR 44,2217  0,12 0,27 44,9970  0,06 0,14

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,0000  0,06 0,16 41,0200  0,06 0,16
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес