Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Intel оголошує нову дорожню карту: техпроцес 14A, процесори Clearwater Forest та багато іншого

23:00 22.02.2024 |

Новини IT

Intel оголошує нову дорожню карту: техпроцес 14A, процесори Clearwater Forest та багато іншого

 

На заході IFS Direct Connect 2024 Intel оприлюднила нову дорожню карту, яка включає новий техпроцес 14A, перший в галузі, який використовує технологію High-NA EUV та виробництво пластини своїх процесорів Clearwater Forest на техпроцесі 18A. Intel втілює власну мету: запустити п'ять техпроцесів за чотири роки (5N4Y). Microsoft також оголосила про створення власних мікросхем на базі процесу Intel 18A.

Intel змінила назву Intel Foundry Services на Intel Foundry. Виробництво Intel має на меті стати другою за величиною світовою «системною фабрикою» мікросхем до 2030 року. Це включає не лише виробництво процесорів різних типів, але й надання клієнтам рішень для пакування й підключення та навіть допомогу з рішеннями для охолодження. Intel Foundry обслуговуватиме як зовнішніх клієнтів, так і внутрішні потреби Intel, з метою однаково обслуговувати обидва напрямки за допомогою стійкого ланцюжка постачання.

Intel оголошує нову дорожню карту: техпроцес 14A, процесори Clearwater Forest та багато іншого

 

Intel оголосила про нові можливості у портфоліо Intel Foundry Advanced System and Test (ASAT), які допоможуть клієнтам створювати власні мікросхеми штучного інтелекту за допомогою повного набору технологій Intel.

Техпроцеси Intel 7 та Intel 4 вже доступні на ринку, а Intel 3 готовий до масового виробництва. Процеси 20A (2 нм) і 18A (1,8 нм) готові для створення перших у галузі чипів із системою живлення PowerVia, яка забезпечує оптимізовану маршрутизацію живлення для покращення продуктивності та щільності транзисторів, так і першими з технологією RibbonFET gate-all-around (GAA), яка забезпечує кращу щільність транзисторів разом зі швидшим перемиканням, але на меншій площі. Intel 18A вже готовий для проєктування за допомогою 0.9 PDK від Intel EDA (програмне забезпечення для проєктування) та партнерів, повна версія 1.0 PDK надійде у квітні-травні.

Intel оголошує нову дорожню карту: техпроцес 14A, процесори Clearwater Forest та багато іншого

 

Остаточний дизайн процесорів Intel Clearwater Forest готовий до виробництва. Clearwater Forest є першим великомасштабним чипом компанії на техпроцесі 18A. Чип Clearwater Forest складається з плиток CPU 18A, які потім з'єднуються разом із базовим кристалом Intel 3 за допомогою технології пакування 3D Foveros.

Clearwater Forest є першим великомасштабним процесором, який використовує Universal Chiplet Interconnect Express (UCIe), новий галузевий інтерфейс для з'єднання чипів разом. UCIe є ключовим прогресом, який не можна нехтувати: інтерфейс підтримується Intel, AMD, ARM, NVIDIA, TSMC, Samsung та 120 іншими виробниками для стандартизації прямих з'єднань між чиплетами з відкритим кодом проєктування. Таким чином зменшуються витрати створюється широка екосистема перевірених комбінованих мікросхем від багатьох виробників.

Далі діаграма Post-5N4Y демонструє процес Intel 14A. Це буде перший техпроцес у галузі, який використовуватиме інструмент літографії High-NA EUV від ASML. Це дозволить виробникам друкувати менші чипи, та, за словами Intel, забезпечити більшу продуктивність. Intel є першою компанією в галузі, яка отримала передовий інструмент High-NA, тоді як TSMC, як кажуть, відклала використання інструменту до 2030 року через проблеми з витратами.

Intel оголошує нову дорожню карту: техпроцес 14A, процесори Clearwater Forest та багато іншого

 

Також Intel оснастить техпроцеси Intel 7, Intel 3 та Intel 16 новими «лінійними розширеннями». Intel планує постачати новий техпроцес кожні два роки, а потім розширювати лінії кожні два роки, подібно до своєї старої моделі Tick-Tock. Ці розширення рядків позначатимуться новими суфіксами.

Суфікс P вказує на нову версію вузла з покращеною продуктивністю, суфікс T призначений для вузлів, обладнаних TSV, які можна використовувати з гібридним з'єднанням / 3D Foveros, а суфікси E вказують на спеціальні нові функції, як-от налаштовані робочі діапазони / діапазони напруги. Intel також використовуватиме процеси PT, які вказуватимуть як на продуктивність, так і на спеціальні функції.

Найближчими роками Intel отримає новий техпроцес Intel 12, який стане результатом виробничої співпраці з UMC.

Програма Intel Foundry Services Accelerator допоможе розробникам мікросхем легко адаптувати виробничі технології Intel. Ця програма наразі включає 34 партнерів, розподілені по чотирьох альянсах: IP, EDA, дизайнерські послуги та USMAG (Військові, аерокосмічні та урядові США). Цей широкий перелік партнерів включає такі важкі ваговики галузі EDA, як Ansys, Cadence, Synopsys, Siemens і Keysight, а також широкий спектр IP-партнерів, зокрема Arm, RISC-V, SiFive, Rambus та інших.

За матеріалами: ITC.ua
Ключові теги: Intel
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
39,7836
 0,0043
0,01
EUR
1
42,3118
 0,0703
0,17

Курс обміну валют на сьогодні, 10:48
  куп. uah % прод. uah %
USD 39,3897  0,17 0,42 39,9597  0,20 0,50
EUR 42,1145  0,21 0,50 42,9172  0,23 0,53

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 39,5750  0,20 0,52 39,5950  0,23 0,57
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес