Фінансові новини
- |
- 05.02.26
- |
- 06:53
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
BYD представила в Європі преміальний бренд Denza і модель Z9GT, яка розгортається на місці
09:26 11.04.2025 |
Китайська BYD Group офіційно запустила в Європі свій преміальний бренд Denza. Презентація флагманської моделі Z9GT пройшла на "Brera Design Week" у Мілані.
На старті продажів будуть доступні дві моделі DENZA - вже згаданий вище Z9GT, а також мінівен бізнес-класу D9.
Z9GT був розроблений Вольфгангом Еггером (Wolfgang Egger), колишнім шеф-дизайнером Audi. Пропорціями кузова цей автомобіль трохи нагадує Porsche Taycan Sport Turismo, а за характеристиками наближається до Xiaomi SU7 Ultra.
Сумарна потужність трьох двигунів становить 710 кВт (965 к.с.). Прискорення від 0 до 100 км/год займає всього 3,4 секунди. Запас ходу за китайським циклом CLTC становить 630 кілометрів. У європейському циклі WLTP цей параметр вочевидь буде меншим, але офіційного показника поки що немає.
Окрім повністю електричного Z9GT, Denza також планує вивести на європейський ринок плагін-гібридну версію Z9GT Super DM. Вона поєднує в собі 2,0-літровий бензиновий двигун потужністю 200 кВт (271 к.с.) на передній осі з двома електродвигунами на задній осі, кожен потужністю 220 кВт (300 к.с.). Ємність батареї становить 38,5 кВт-год. Очікується, що запас ходу CLTC на електричній тязі складе 201 км, а загальний запас ходу складе 1 101 км.
Відмінною особливістю Denza Z9GT є функція "крабового ходу" - за необхідності задні колеса повертаються на кут до 15 градусів та обертаються, доки передні залишаються заблокованими. Це дає змогу автомобілю ефектно припаркуватися в обмеженому просторі без додаткових маневрів.
Компанія BYD поки що не оголосила, в яких саме європейських країнах і коли саме з'явиться Denza Z9 GT. Denza зможе покластися на наявну мережу продажів BYD і не буде змушена починати все з нуля. Офіційно компанія заявляє, що планує "появу Denza Z9GT в європейських автосалонах" у четвертому кварталі 2025 року. До цього часу автомобіль буде оптимізований для європейського ринку з точки зору трансмісії, продуктивності, запасу ходу, а також вантажності.
Терміни появи семимісного мінівена Denza D9 поки також не називаються. У Китаї ця модель була представлена у 2022 році.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.