Фінансові новини
- |
- 02.08.26
- |
- 05:10
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
США вириваються з китайської залежності: Пентагон інвестує в рідкоземельні елементи
13:19 11.07.2025 |

Пентагон зробить пряму інвестицію на 400 млн доларів в американського виробника рідкоземельних елементів, що є незвичайним кроком і підкреслює рішучість адміністрації Дональда Трампа зламати китайську монополію на критичні мінерали та зміцнити внутрішні постачальні ланцюги.
Про це повідомляє газета Financial Times.
Компанія MP Materials в четвер повідомила, що Пентагон стане найбільшим акціонером компанії, придбавши 15% її акцій, а також інвестує мільярди доларів у будівництво заводу з виробництва магнітів на 10 000 метричних тонн - очікується, що підготовка до запуску почнеться в 2028 році.
"Ця ініціатива є рішучим кроком адміністрації Трампа для прискорення незалежності американських постачальних ланцюгів", - сказав Джеймс Літінський, засновник і генеральний директор MP Materials.
Літінський володіє більше ніж 14 млн акцій MP Materials. Вартість акцій компанії зросла більше ніж на 48% після новини, що додало 200 млн доларів до його особистого статку.
Це рідкість для уряду США робити прямі інвестиції в бізнес. Це трапляється іноді, щоб підтримати розвиток технологій, що мають критичне значення для національних інтересів, або у виняткових випадках для порятунку системно важливих компаній, як це було з банками на Уолл-Стріт під час фінансової кризи.
MP Materials, яка базується в Лас-Вегасі, експлуатує єдину шахту рідкоземельних елементів у США в Mountain Pass, Каліфорнія, де видобувають рідкоземельні елементи, такі як неодим і празеодим, які є необхідними для виготовлення зброї та електричних автомобілів.
Рідкоземельні магніти є критично важливими для озброєння, включаючи винищувач F-35 Lightning II, безпілотні дрони Predator і підводні човни класу Virginia і Columbia. Для одного F-35 необхідно 900 фунтів рідкоземельних елементів.
Вони також використовуються в ракетах Tomahawk і бомбах для системи наведення, розробленої спільно ВПС і ВМС США.
Вашингтон вважає свою залежність від Китаю щодо рідкоземельних елементів національним ризиком безпеки. Видобуток і обробка рідкоземельних мінералів значною мірою контролюється Китаєм, який володіє 55% світової потужності з видобутку і 85% потужності з переробки.
У квітні Китай наклав обмеження на експорт семи рідкоземельних елементів і постійних магнітів, що спричинило серйозні порушення в автомобільній, оборонній і технологічній галузях, а також зниження експорту магнітів на 75%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Президент США Дональд Трамп висловив сумнів щодо
того, чи США нададуть Україні ліцензію на виробництво
ракет-перехоплювачів до систем Patriot, хоча раніше підтверджував, що це
зроблять.
Рада ЄС за письмовою процедурою затвердила продовження режиму
тимчасового захисту для українців в країнах Євросоюзу, із нововведенням,
що новоприбулі військовозобов'язані громадяни України зможуть
претендувати на статус лише за відсутності проблем з
військово-обліковими документами.
Рада ЄС у четвер, 30 липня, схвалила зміни до механізму підтримки
України Ukraine Facility та пов'язаного з ним "Плану України" (Ukraine
Plan), що визначає необхідні для отримання фінансування реформи.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Через рекордну спеку в Європі ріка Рейн обміліла, що значно ускладнює перевезення вантажів
Армія США отримала першу партію українських безпілотників F10.
Загалом американським військовим передали 2 тисячі дронів, які стали
першими українськими БпЛА, офіційно експортованими до Сполучених Штатів.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
До кінця 2026 року Євросоюз має виплатити Україні близько 20 млрд євро,
причому нові транші можуть надійти вже найближчими тижнями.
Чистий прибуток британсько-нідерландської нафтової компанії Shell у
другому кварталі 2026 року зріс у понад два рази порівняно з 2025 роком і
становив 9,84 млрд доларів.
Вперше за 44 роки угорську атомну електростанцію "Пакш" доведеться повністю зупинити
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.
Як повідомляє The Information, китайська держкомпанія з Шанхаю почала
масове виробництво установок DUV-літографії з імерсійним випроміненням.
Ринкова вартість Apple Inc. під час торгів у вівторок вперше перевищила позначку в $5 трлн доларів.