Фінансові новини
- |
- 26.02.26
- |
- 19:22
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Трамп заявив, що Канада зіткнеться з 35% торговельними митами з 1 серпня
08:28 11.07.2025 |

Президент США Дональд Трамп у четвер увечері опублікував листа, в якому викладено 35% торговельне мито на Канаду, частково посилаючись на потік фентанілу з країни, а також нібито недобросовісну торговельну практику.
У листі, адресованому прем'єр-міністру Канади Марку Карні, Трамп заявив, що 35% мито набуде чинності з 1 серпня і буде окремим від секторальних мит Трампа, які включають високі мита на імпорт товарів та автомобілів.
Трамп застеріг від будь-яких заходів у відповідь і сказав, що його нові мита частково спрямовані на те, щоб змусити Оттаву стримати незаконний потік фентанілу до Сполучених Штатів - занепокоєння, яке він висловлював раніше.
Трамп також заявив про недобросовісну торговельну практику, що застосовується Канадою, яка перешкоджає американським компаніям продавати цій країні, включаючи канадське мито до 400% на молочну продукцію США.
Трамп заявив, що торговельний баланс також є питанням національної безпеки.
«Не буде жодних мит, якщо Канада або компанії у вашій країні вирішать будувати чи виробляти продукцію в Сполучених Штатах», - йдеться у листі Трампа, додавши, що його адміністрація швидко схвалить такий крок.
Трамп заявив, що «розгляне коригування» мит, якщо Канада співпрацюватиме у стримуванні потоку фентанілу.
Канадські мита з'явилися після того, як Трамп цього тижня опублікував листи, в яких викладено високі мита проти низки великих економік, включаючи 25% мито як для Південної Кореї, так і для Японії.
Тарифи здебільшого відповідають митам, визначеним Трампом на початку квітня в рамках його так званого «дня визволення». Але президент відклав введення мит до 1 серпня з попереднього терміну 9 липня, давши країнам більше часу для узгодження торговельних угод з Вашингтоном.
Торговельні відносини між Вашингтоном та Оттавою покращилися наприкінці червня після того, як Канада відкликала запропонований податок на цифрові послуги для американських фірм. Також було зафіксовано, що сторони провели більше переговорів на високому рівні, хоча Канада зберегла свою вимогу звільнитися від більшості мит США.
Bloomberg повідомляв, що Трамп збереже звільнення від мит на товари, що охоплюються торговельною угодою між США, Мексикою та Канадою.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
Європейський Союз розраховує "до Великодня" забезпечити Україні перший
оборонний пакет, профінансований з кредиту на 90 млрд євро.
Канада оголосила про передачу Україні 449 броньованих автомобілів
Roshel Senator та LAV 6. Про це йдеться у заяві уряду Канади до
четвертих роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У межах Nansen Program Норвегія надає Україні на поточний рік $9 млрд допомоги на військові та цивільні цілі.
Міністерство фінансів США в середу оголосило, що дозволятиме
перепродаж венесуельської нафти на Кубу за умови, що поставки будуть
спрямовані кубинському приватному сектору, а не комуністичному уряду.
Нижня палата парламенту Франції 26 лютого схвалила у другому читанні
закон, який легалізує асистований суїцид для важкохворих - проте
остаточне його ухвалення може затягнутися ще на місяці.
ОПЕК+, ймовірно, розгляне можливість збільшення видобутку нафти на 137
тис. барелів на добу (б/д) у квітні, щоб завершити тримісячну паузу у
збільшенні виробництва, оскільки група готується до пікового літнього
попиту й напруженості між США та членом ОПЕК Іраном, що підвищує ціни.
Німецька компанія Diehl Defence представила систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM/X на виставці Enforce Tac 2026. Про це пише Army Recognition.
У середу, 25 лютого, Координаційна група ЄС на експертному рівні за
участі Угорщини, Словаччини та Хорватії у форматі відеоконференції
обговорила стан справ навколо нафтопроводу "Дружба".
У Великій Британії починає працювати перший український оборонний завод -
виробничий комплекс компанії Ukrspecsystems, чиї безпілотники давно
довели свою ефективність в умовах високотехнологічної війни, повідомив
посол України Валерій Залужний.
Після великого оновлення Gemini в Chrome минулого місяця доступ до AI
Mode тепер з'явився у настільному браузері Google отримує ще одне
оновлення - тепер безпосередньо в адресному рядку.
Протистояння між очільником OpenAI
Семом Альтманом та засновником SpaceX Ілоном Маском перейшло в нову
площину - боротьбу за майбутню інфраструктуру штучного інтелекту.
U.S.-India Connection не просто пара нових дротів під водою, а амбітна спроба замкнути «цифрове кільце» навколо Землі, з’єднавши США, Азію, Австралію та Африку новими оптоволоконними магістралями.
Суд у США залишив у силі рішення про виплату компанією Tesla компенсації
у розмірі $243 мільйони у справі, що стосується аварії з використанням
функції Autopilot.
Уряд США оголосив про запуск нової ініціативи Tech Corps - програми,
що поєднує формат Peace Corps із фокусом на штучний інтелект.
У Google Maps з'явився обмежений режим перегляду для користувачів, які не увійшли в обліковий запис Google.
Це дасть змогу Україні масштабувати цифрові сервіси, розбудувати
хмарні рішення та інтегрувати штучний інтелект у державні процеси.