Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Middle East Eye: Іран міняє нафту на китайські системи ППО

 

Іран отримав партію китайських зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) на тлі активних зусиль Тегерана з відновлення протиповітряної оборони після 12-денної ескалації з Ізраїлем. Про це Middle East Eye повідомили джерела, обізнані із ситуацією.

Постачання відбулося після фактичного припинення вогню, досягнутого між Іраном та Ізраїлем 24 червня. Один з арабських чиновників повідомив, що ЗРК закуплені в Китаю в обмін на нафту. Інший чиновник зазначив, що союзники США в арабському світі в курсі зусиль Ірану щодо відновлення оборони, і Білий дім поінформований щодо прогресу Тегерана.

Хоча конкретна кількість переданих зенітних комплексів не розголошується, за даними джерел, Іран розраховується за них нафтою. За даними Управління енергетичної інформації США, близько 90% іранського експорту нафти нині прямує до Китаю.

Постачання зенітних систем із Китаю свідчить про зміцнення стратегічних зв'язків між Пекіном і Тегераном - на тлі зауважень західних аналітиків щодо обережної позиції Китаю та Росії під час ізраїльських ударів по Ірану. Під час нещодавньої ескалації Ізраїль здобув перевагу в повітрі, знищивши іранські пускові установки та ліквідувавши високопосадовців, однак Іран, попри втрати, продовжував ракетні удари по ізраїльських містах, зокрема Тель-Авіву та Хайфі.

Це не перший випадок військової співпраці Ірану та Китаю: у 1980-х Ісламська Республіка отримувала крилаті ракети HY-2 Silkworm, які пізніше застосовувались під час "війни танкерів". У 2010 році повідомлялося про постачання китайських ЗРК HQ-9.

Наразі Іран має у своєму розпорядженні російські С-300, а також власні системи протиповітряної оборони, зокрема серії "Хордад" і "Бавар-373". Водночас їх ефективність проти американських винищувачів-невидимок F-35, які перебувають на озброєнні Ізраїлю, оцінюється як обмежена.

Китайські системи HQ-9 і HQ-16 вже використовуються в армії Пакистану, а також, за окремими даними, були експортовані до Єгипту.

За матеріалами: ЛIГАБiзнесIнформ
Ключові теги: Іран, Китай
 

ТЕГИ

Курс НБУ на сьогодні
 
за
курс
uah
%
USD
1
42,1838
 0,0196
0,05
EUR
1
49,2264
 0,0004
0,00

Курс обміну валют на сьогодні, 10:00
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,8958  0,01 0,03 42,4442  0,01 0,02
EUR 48,8600  0,00 0,00 49,5377  0,03 0,07

Міжбанківський ринок на сьогодні, 11:00
  куп. uah % прод. uah %
USD 42,1800  0,02 0,06 42,2100  0,02 0,04
EUR 49,1690  0,04 0,09 49,1875  0,05 0,11

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес