Фінансові новини
- |
- 16.06.26
- |
- 21:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Американський військовий гігант хоче подвоїти виробництво ракет Patriot - будуватиме нові заводи в Європі
23:59 19.06.2025 |

Американський виробник ракет Patriot - Raytheon, другий за величиною виробник зброї в світі, заявив, що інвестуватиме в європейське виробництво систем протиповітряної оборони, оскільки компанія спостерігає різке зростання замовлень як для оборони ЄС, так і для відправки в Україну.
Про це повідомляє Euractiv, передає Укрінформ.
За словами керівника підрозділу наземних і протиповітряних систем Тома Лаліберті, це спонукає Raytheon до ще глибшої співпраці з виробниками озброєнь, які базуються в ЄС і в Україні. Він зазначив, що Raytheon зараз планує подальше розширення в Європі.
«Ми працюємо з нашими ланцюгами поставок, щоб збільшити виробничі потужності», - сказав він.
Лаліберті зазначив, що побудова нових заводів у Європі є критично важливою для задоволення високого попиту на Patriot, черги на поставку яких сягають десяти років, та на іншу зброю Raytheon. За його словами, заводи у Німеччині та Іспанії мають вирішальне значення для європейського виробництва. Зокрема Німеччина і Швейцарія нещодавно уклали масштабні контракти на закупівлю Patriot. Відповідно до контрактів, європейські союзники по НАТО очікують на додаткові 1000 ракет Patriot, що, за словами Лаліберті, означає, що Raytheon зможе подвоїти світове виробництво ракет до 2028 або 2030 року.
«Ми також поступово збільшуємо наші потужності в США, але справжній стрибок - це німецькі потужності», - сказав Лаліберті.
Лаліберті також повідомив, що на сьогодні головними викликами для Raytheon є доступ до деталей для твердопаливних ракетних двигунів для варіанту GEM-T Patriot та для боєголовок, зазначивши, що забезпечення поставок необхідних компонентів для збільшення виробництва ракет є нелегким завданням.
Оскільки багато європейських урядів нині зосереджені на відновленні власних оборонних промислових потужностей та закупівлі зброї вітчизняного виробництва, Лаліберті сказав, що Raytheon відкрита до розвитку ділових відносин з підрядниками з ЄС. За його словами, розглядаються можливі створення спільних підприємств та інші угоди з європейськими фірмами.
Raytheon також бачить нові бізнес-можливості в Україні.
«Основна дискусія з українськими замовниками стосується того, як найкраще забезпечити їх системами якомога швидше. Ми продовжуємо обговорювати з (представниками - ред.) їхньої промисловості відповідні заходи, яких вони можуть вжити для участі у виробництві та підтримці систем, які вони мають, і, сподіваємося, нових систем, які вони отримають», - сказав Лаліберті.
Raytheon відновив раніше припинене виробництво ракет Stinger у відповідь на високий попит через війну в Україні. Лаліберті сказав, що виробництво «найімовірніше» продовжиться навіть після того, як Raytheon представить Next-Generation Short-Range Interceptor (NGSRI), призначений для заміни Stinger.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Уряд представив Бюджетну декларацію на
2027-2029 роки, в якій закладено два сценарії розвитку подій - залежно
від перебігу війни
Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Президент Володимир Зеленський розповів, що країни Групи семи допоможуть
Україні пройти наступну зиму, якщо війна з Росією продовжиться.
Президент Володимир Зеленський, президент США Дональд Трамп та
президент Франції Емманюель Макрон у вівторок у кулуарах саміту G7 у
Франції провели тристоронню зустріч.
Найбільший державний банк Португалії Caixa Geral de Depositos почав
повідомляти клієнтів із російським громадянством про закриття рахунків з
14 серпня 2026 року.
Президент України Володимир Зеленський у розмові з президентом
США Дональдом Трампом говорив про можливість проведення тристоронніх
перемовин із президентом РФ Володимиром Путіним.
Євросоюз розробляє механізми, які
унеможливлять відступ від реформ або блокування рішень після вступу
нових членів. Це відбувається на тлі відкриття переговорів про членство з
Україною та Молдовою.
Олександр Лукашенко попросив вибачення у президента України Володимира
Зеленського за свої попередні різкі висловлювання на його адресу та
запевнив, що жодних військових дій з боку Білорусі, зокрема з його боку,
очікувати не слід.
Кредит від Європейського Союзу на суму 90 мільярдів євро покриває дві
третини фінансових потреб України на цей і наступний роки, в червні
Україна отримає перший транш - про це повідомила у Франції очільниця
Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.
Німецький суд постановив, що Google несе пряму відповідальність
за неправдиву інформацію, яку поширює сервіс AI Overview - частина
пошукової системи, яка генерує короткі ШІ-відповіді на запити.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання