Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 08:24
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Дії Трампа змушують великих інвесторів тікати з ринку США
14:46 05.06.2025 |

Великі інституційні інвестори поступово відвертаються від ринку США на тлі торговельних воєн Дональда Трампа та зростаючого державного боргу, що викликає занепокоєння щодо домінування американських активів у глобальних портфелях.
Про це повідомляє газета Financial Times.
Нестабільна торгова політика президента США останніми місяцями спричинила потрясіння на світових ринках, різке ослаблення долара та відставання акцій на Уолл-стріт від європейських аналогів цього року.
Податковий законопроєкт Трампа, який, за прогнозами, додасть $2,4 трлн до державного боргу США протягом наступного десятиліття, також підвищив тиск на облігації казначейства США.
"Людям потрібно переосмислити свою залежність від США", - сказав Сет Бернстайн, генеральний директор компанії AllianceBernstein, яка керує активами на $780 млрд.
"Дефіцит вже давно є проблемою, і він лише погіршується. Неможливо нескінченно продовжувати запозичення такими темпами. А якщо додати до цього ще й непередбачуваність торговельної політики - варто замислитися: чи не занадто багато ви тримаєте в одному ринку?"
Поки інституційні інвестори переглядають свою частку інвестицій у США, другий за розміром пенсійний фонд Канади - Caisse de dépôt et placement du Québec - нещодавно оголосив, що зменшить свою експозицію в США (яка зараз становить 40% портфеля), і натомість збільшить інвестиції у Великобританії, Франції та Німеччині.
Попри те, що американські акції відновилися після падіння, викликаного введенням мит 2 квітня, індекс S&P 500 з початку року виріс менш ніж на 2%, тоді як європейський Stoxx Europe 600 - на 9%.
Курс долара наблизився до мінімуму за три роки - він знизився на 9% цього року, навіть попри те, що Трамп частково відмовився від багатьох мит, які спочатку анонсував.
Інвестори визнають, що домінування економіки США та глибина її фінансових ринків досі роблять країну привабливою для глобального капіталу. Проте все більше сумнівів виникає щодо стійкості такого домінування після понад 15 років стабільного припливу коштів і високих прибутків, що призвели до того, що на початку року частка США у глобальній капіталізації ринку акцій становила близько двох третин.
"Ми вже бачимо перші ознаки того, що інвестори починають відходити від США", - сказав Річард Олдфілд, CEO британської інвесткомпанії Schroders.
Європейські ринки стали одним із бенефіціарів такого розвороту: очікується, що масштабні витрати Німеччини на оборону та інфраструктуру (на суму €1 трлн) сприятимуть зростанню.
"Ми досить оптимістично налаштовані щодо Європи", - каже Том Найдс, віцепрезидент компанії Blackstone.
"Тут уряди стабільніші. Перемістити гроші в Європу - цілком розумний крок".
Деякі інвестори, однак, сумніваються, що роздроблені ринки Європи та Азії можуть стати повноцінною альтернативою США.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Акція проти договору ЄС-Меркосур у Брюсселі в четвер закінчилася сутичками з поліцією
Рада Європейського Союзу та перемовники від Європейського парламенту
досягли угоди щодо створення першого в історії блоку «списку безпечних
країн походження». Він покликаний прискорити процедуру надання притулку
та повернення додому тих, хто не потребує захисту.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Новий інструмент залучення інвестицій в Україну почне повноцінно працювати на початку 2026 року
Сполучені Штати Америки виключили зі списку обмежень низку компаній, які
продавали Росії підсанкційне обладнання. Про це йдеться на сайті
Мінфіну США.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.