Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 05:06
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нафтогазові доходи бюджету рф у травні скоротилися на 35%
16:55 04.06.2025 |

Доходи федерального бюджету рф від нафти і газу в травні 2025 року скоротилися на 35% рік до року й на 53% до квітня, випливає з інформації мінфіну країни, повідомляє Reuters.
За оцінкою міністерства, нафтогазові надходження минулого місяця становили 512,7 млрд руб. порівняно з 793,7 млрд у травні 2024 року 1,09 трлн руб. у квітні цього року.
Без урахування податку на додатковий дохід (ПДД) травневі нафтогазові надходження порівняно з квітневою сумою зменшилися на 86,7 млрд, або на 14,5%.
За підсумками п'яти місяців нафтогазові доходи виявилися на 14,4% меншими, ніж за аналогічний період торік, склавши 4,24 трлн руб. проти 4,95 трлн у січні-травні 2024 року.
Зменшення податкових надходжень пов'язані з падінням карбованцевої вартості російської нафти через одночасне зниження нафтових котирувань і зміцнення рубля.
Рубльова ціна на російську нафту впала за підсумками травня до 4 195 руб. за барель. Це мінімальний показник із квітня 2023 року і на 38% нижчий за рівень, який використовувався при верстці бюджету на 2025 рік.
Наприкінці квітня уряд на основі нового макропрогнозу схвалив поправки до бюджету-2025, які передбачають скорочення прогнозованих доходів від продажу енергоносіїв майже на чверть від плану - на 2,6 трлн руб., до 8,32 трлн.
Спочатку мінфін рф планував зібрати цього року 10,94 трлн руб. нафтогазових доходів.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Нафтопровід "Дружба" буде відремонтований до кінця квітня. Про це глава держави повідомив під час спільного з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом спілкування з журналістами у Берлін
Світовий попит на нафту у 2026 році може знизитися вперше з часів
пандемії 2020 року через різке подорожчання енергоносіїв на тлі
конфлікту на Близькому Сході. Про це повідомило Міжнародне енергетичне
агентство (МЕА) у щомісячному звіті.
За результатами конкурсів, проведених у 2025 році, Європейський Союз
виділить 1,07 млрд євро на реалізацію 57 нових проєктів у рамках
Європейського оборонного фонду, в яких будуть брати участь і українські
компанії.
Брюссель тисне на США, Японію та Британію, щоб ті вже цього тижня прискорили виплати 45 мільярдів євро кредиту Україні
Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард заявила, що
економічна ситуація в єврозоні стала гіршою, ніж очікувалося за базовим
сценарієм.
Україна та Німеччина підписали угоду про обмін оборонними даними. Це перший подібний для України меморандум, повідомив міністр оборони України Михайло Федоров.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.