Фінансові новини
- |
- 26.05.26
- |
- 22:15
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Посадовець США, який закрив відділ із боротьби з російською дезінформацією, ймовірно, має зв'язки з рф — Telegraph
11:49 04.06.2025 |

Американський високопосадовець в адміністрації президента США Дональда Трампа Даррен Бітті, який нещодавно закрив відділ із боротьби з російською дезінформацією при Державному департаментові, ймовірно, має зв'язки з кремлем через свою дружину-росіянку.
Про це пише Telegraph.
За даними видання, Бітті є виконувачем обов'язків заступника міністра з питань публічної дипломатії та громадських справ.
Ймовірно, посадовець пов'язаний із кремлем через свою дружину Юлію Кирилову - громадянку рф, дядько якої, Сергій Черніков, раніше був заступником губернатора Ненецького автономного округу в Сибіру, а потім працював у Громадянській палаті рф.
Водночас чиновники в Державному департаменті США, із якими поспілкувався Telegraph, висловили сумніви щодо того, чи пройшов Бітті перевірку на безпеку, процес якої пом'якшили після приходу до влади Дональда Трампа.
Як пише видання, ще до приходу в уряд Даррен Бітті критикував у соцмережах «глобалістську американську імперію», закликав здати Тайвань Китаю та називав Велику Британію «бідним і жалюгідним королівством», якому «було б набагато краще під китайським пануванням».
Окрім цього, у своїх соцмережах він неодноразово вихваляв главу рф володимира путіна та критикував НАТО. Так, перед повномасштабним вторгненням рф в Україну він писав: «Уявіть собі, як буде скиглити глобалістська американська імперія, якщо путін "вторгнеться" в Україну... Мені подобається, коли наші бюрократи з національної безпеки зазнають поразки».
Він також заявляв, що путін начебто «зробив більше для просування консервативних позицій у США, ніж будь-який республіканець, та стверджував, що НАТО є більшою загрозою для США, аніж росія.
Як пише Telegraph, відділ із боротьби з російською дезінформацією, був відносно невеликим агентством із бюджетом трохи більш як 50 мільйонів доларів на рік.
Однак новинне видання Revolver, яке належало Даррену Бітті, роками атакувало цей відділ, звинувачуючи його в тому, що воно є частиною «цензурної мережі», покликаної змусити замовкнути консервативні голоси.
Урешті, у середині квітня цей відділ розформували. Бітті це пояснив тим, що його діяльність «серйозно не відповідає пріоритетам адміністрації Трампа».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Всередині травня 36 країн та Європейський Союз (ЄС) офіційно підтвердили
свій намір приєднатися до нової Розширеної часткової угоди про
створення Керівного комітету Спеціального трибуналу щодо злочину агресії
проти України.
Держдепартамент США ухвалив рішення
схвалити можливий продаж Україні обладнання для зенітно-ракетного
комплексу HAWK. Орієнтовна вартість пакета становить 108,1 млн доларів.
Суд у Казахстані дозволив примусове стягнення з російського Газпрому
$1,4 млрд на користь НАК "Нафтогаз України" за рішенням міжнародного
арбітражу, повідомив голова правління компанії Сергій Корецький.
Україна та Європейський Союз парафували текст Меморандуму про
взаєморозуміння щодо макрофінансової допомоги на суму 8,35 млрд євро в
рамках 90-мільярдного кредиту ЄС.
Що
ж так налякало багатьох правозахисників та юристів? Ми зібрали найбільш
скандальні, на думку критиків, статті, що з'явилися у новому Цивільному
кодексі.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Сербські компанії зацікавлені й мають потенціал брати участь у повоєнній
відбудові України, зокрема у транспортній інфраструктурі, енергетиці,
житловому будівництві та промислових об'єктах, заявив президент
Торгово-промислової палати Сербії Марко Чадеж.
Як повідомляє Сербський Економіст, товарообіг між Сербією та Україною у
2025 році повернувся до рівня останнього довоєнного 2021 року і склав
$442,2 млн, повідомив президент Торгово-промислової палати Сербії Марко
Чадеж в інтерв'ю
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що Куба становить "загрозу для національної безпеки" США, і ймовірність мирної угоди з країною "невелика".
Європейський Союз запропонує тимчасово скасувати санкції проти
китайського постачальника напівпровідників, щоб захистити автомобільну
промисловість континенту.
Поки світовий авторинок лихоманить від китайської експансії та
падіння попиту на дорогі «електрички», старі німецькі друзі вирішили
триматися разом.
Японські дослідники створили бездротову систему зв'язку зі швидкістю передачі даних 112 Гбіт/c в діапазоні 560 ГГц.
Новий звіт "Американського індексу задоволеності клієнтів" (American
Customer Satisfaction Index, ACSI) свідчить про поразку Apple iPhone на
власній території. Користувачі Samsung Galaxy більш задоволені своїми
смартфонами.
Google додала до AI Studio
можливість створювати нативні Android-застосунки за текстовим описом.
Сервіс автоматично генерує Kotlin-код і використовує Jetpack Compose для
інтерфейсу.
Microsoft вирішила відмовитися від кодів підтвердження, надісланих
через SMS, для персональних акаунтів. Натомість компанія пропонує
користувачам використовувати опції без паролів, включно з ключами
доступу (passkeys). Про це сповіщає Windows Latest.
На Google I/O 2026 у Маунтін-В'ю компанія Google представила найбільше
переосмислення Search за останні роки. AI Mode тепер працює на Gemini
3.5 Flash і отримав три принципово нові можливості: фонові інформаційні
агенти, кастомні міні-застосунки та Universal Cart - єдиний агентний
кошик для покупок.
Цього літа Google почне розгортати Gemini Intelligence для
Android-пристроїв, однак нові ШІ-функції мають настільки високі системні
вимоги, що скористатись ними зможуть лише власники найпотужніших
смартфонів.