Фінансові новини
- |
- 18.01.26
- |
- 19:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ОЕСР: торговельна політика Трампа шкодить насамперед США
22:49 03.06.2025 |

Войовнича торговельна політика президента США Дональда Трампа завдає шкоди світовому економічному зростанню. США перебувають серед найбільш постраждалих.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прогноз ОЕСР.
Паризька організація вдруге цього року знизила свої світові прогнози, посилаючись на вплив тарифного натиску американського президента. Поєднання торговельних бар'єрів і невизначеності підриває довіру і стримує інвестиції, заявила ОЕСР, а також попередила, що протекціонізм посилює інфляційний тиск.
Наразі ОЕСР прогнозує, що зростання світової економіки сповільниться до 2,9% цьогоріч із 3,3% у 2024 році. Організація очікує, що темпи зростання в США знизяться ще більше, до 1,6% з 2,8%, що значно нижче прогнозу, зробленого в березні.
"Послаблення економічних перспектив відчуватиметься в усьому світі, майже без винятків, - сказав головний економіст Альваро Перейра. - Зниження темпів зростання і скорочення торгівлі вдарять по доходах і сповільнять зростання робочих місць".
Трамп - головна проблема
Оцінка ОЕСР показує, як політика Трампа стала найнагальнішою проблемою для світової економіки, і не видно простого рішення. Ситуація може ще погіршитися відповідними заходами з боку торгових партнерів США, подальшою ерозією довіри або ще одним витком переоцінки на фінансових ринках, заявила ОЕСР.
Клуб 38 багатих країн опублікував свої прогнози якраз у той час, коли міністри його країн-членів збираються в Парижі на щорічну зустріч. Очікується, що серед провідних торговельних чиновників будуть торговий представник США Джеймісон Грір і торговий комісар ЄС Марош Шефчович. Також планується присутність Лінь Фена, представника Міністерства торгівлі Китаю.
"Угоди про ослаблення торговельної напруженості та зниження тарифів та інших торговельних бар'єрів відіграватимуть важливу роль у пожвавленні зростання та інвестицій і запобіганні зростанню цін, - заявила ОЕСР. - Це, безумовно, найважливіший політичний пріоритет".
Однак організація також заявила, що навіть якщо Трамп змінить курс щодо митних тарифів, бонус у вигляді зростання і зниження інфляції не буде реалізовано негайно через постійний стримувальний чинник, спричинений зростаючою невизначеністю щодо політики.
Що таке ОЕСР
ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) - це міжнародна організація, що об'єднує економічно розвинені країни, які дотримуються принципів демократії та ринкової економіки.
ОЕСР заснована 1961 року. Кількість учасників: 38 країн (станом на 2024 рік). Члени: більшість країн ЄС, США, Японія, Канада, Південна Корея, Австралія, Велика Британія тощо.
Основні завдання ОЕСР:
* Аналізувати та порівнювати економічну політику країн-учасниць
* Формулювати рекомендації щодо поліпшення економічного зростання, зайнятості та рівня життя
Приклади діяльності:
* Складає щорічні економічні огляди країн
* Розробляє міжнародні стандарти з оподаткування (наприклад, боротьба з офшорами)
* Веде статистику щодо продуктивності праці, ВВП, освіти, інвестицій та інших важливих показників.
У 2022 році ОЕСР розпочала діалог про вступ України. У 2023 році ОЕСР відкрила свій офіс у Києві
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Команди України та США у суботу, 17 січня, у Маямі проведуть черговий
раунд переговорів щодо доопрацювання документів, що готуються до
підписання на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, повідомила
посол України в США Ольга Стефанішина.
У 2026 році в Україні відкриється новий бізнес-центр, який забезпечить
можливість британській передовій оборонній промисловості та інноваторам
активізувати свою роботу з оснащення Збройних сил України, повідомляє
пресслужба уряду Великої Британії.
Інвестиційний фонд Noble Capital RSD вимагає від Москви виплатити $225 млрд за борговими зобов'язаннями Російської імперії.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Фінляндія відправляє до України 31-й пакет оборонної допомоги, вартість
поставок, що зараз відправляються, становить приблизно EUR 98 млн,
повідомив міністр оборони країни Антті Хякканен.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.