Фінансові новини
- |
- 16.06.26
- |
- 11:59
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЗМІ: Мін'юст США перевіряє законність низки помилувань, схвалених Байденом
10:30 03.06.2025 |

Посадовцю Міністерства юстиції США доручили перевірити законність помилування, наданого колишнім американським президентом Джо Байденом в останні дні президентства членам його родини та ув'язненим, засудженим до смертної кари.
Про це повідомляє агентство Reuters, пише "Європейська правда".
Посадовець Міністерства юстиції США при президенті Дональді Трампі повідомив співробітникам у понеділок, 2 червня, що йому доручено розслідувати помилування, надане Байденом в останні дні свого президентства членам своєї сім'ї та засудженим до смертної кари.
Ед Мартін, адвокат Міністерства юстиції з питань помилування, написав в електронному листі, з яким ознайомилося агентство, що розслідування стосується того, чи був Байден "компетентним і чи не користувалися ним інші за допомогою AutoPen або інших засобів".
Як зазначило агентство, AutoPen - це пристрій, що використовується для автоматичного проставлення підпису на документі.
В електронному листі зазначено, що розслідування Мартіна зосереджено на попередньому помилуванні, яке Байден видав кільком членам своєї родини, та помилуванні, яке врятувало 37 федеральних ув'язнених від смертної кари, замінивши їхні вироки на довічне ув'язнення.
У листі Мартіна не вказано, які саме помилування членів сім'ї Байдена розслідуються. Також не зрозуміло, хто доручив Мартіну розпочати розслідування.
Варто звернути увагу й на те, що Трамп широко користувався правом помилування. Наприклад, 20 січня він помилував майже 1500 своїх прихильників, яким були висунуті кримінальні звинувачення у зв'язку з нападом на Капітолій 6 січня 2021 року, який був невдалою спробою запобігти затвердженню Конгресом перемоги Байдена над Трампом на виборах 2020 року.
Нагадаємо, незадовго до того, як 20 січня Байден передав президентські повноваження Трампу, він помилував п'ятьох членів своєї родини, заявивши, що хоче захистити їх від майбутніх політично мотивованих розслідувань.
Помилування отримали брати і сестри Байдена Джеймс Байден, Френк Байден і Валері Байден Оуенс, а також їхні подружжя, Джон Оуенс і Сара Байден. 1 грудня Байден помилував свого сина Гантера Байдена, який визнав себе винним у податкових порушеннях і був засуджений за звинуваченнями, пов'язаними з вогнепальною зброєю.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Міжнародний арбітраж, створений за Конвенцією ООН з морського права,
ухвалив рішення у справі України проти РФ, підтвердивши порушення Росією
норм міжнародного права в Чорному, Азовському морях і Керченській
протоці та відкинувши російські претензії на їхній статус.
Всі 27 країн-членів ЄС погодили відкриття першого кластера переговорів про вступ України та Молдови до блоку.
Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Найбільший державний банк Португалії Caixa Geral de Depositos почав
повідомляти клієнтів із російським громадянством про закриття рахунків з
14 серпня 2026 року.
Президент України Володимир Зеленський у розмові з президентом
США Дональдом Трампом говорив про можливість проведення тристоронніх
перемовин із президентом РФ Володимиром Путіним.
Євросоюз розробляє механізми, які
унеможливлять відступ від реформ або блокування рішень після вступу
нових членів. Це відбувається на тлі відкриття переговорів про членство з
Україною та Молдовою.
Олександр Лукашенко попросив вибачення у президента України Володимира
Зеленського за свої попередні різкі висловлювання на його адресу та
запевнив, що жодних військових дій з боку Білорусі, зокрема з його боку,
очікувати не слід.
Кредит від Європейського Союзу на суму 90 мільярдів євро покриває дві
третини фінансових потреб України на цей і наступний роки, в червні
Україна отримає перший транш - про це повідомила у Франції очільниця
Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
Франція не скасовуватиме цифровий податок навіть попри погрози президента США Дональда Трампа обкласти митами французьке вино.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.