Фінансові новини
- |
- 19.01.26
- |
- 10:21
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
У МЗС КНР закликають США відмовитися від проєкту системи ПРО «Золотий купол»
12:00 21.05.2025 |

У Пекіні вважають, що система протиракетної оборони "Золотий купол" (Golden Dome), яку розробляють США, суперечить принципам Договору про космос від 1967 року, і що цей проєкт слід згорнути, заявила в середу представник МЗС КНР Мао Нін.
"Ми закликаємо США відмовитися від розроблення та розміщення глобальної системи ПРО, зробити конкретні кроки для посилення стратегічної взаємної довіри між великими державами і для збереження глобальної стратегічної стабільності", - наводить Global Times її слова.
У МЗС КНР уточнили, що "Золотий купол" передбачає істотне нарощування військового потенціалу США в космосі, включно з розгортанням систем перехоплення цілей на орбіті Землі. У відомстві вважають, що проєкт має "явний наступальний потенціал" і порушує принцип мирного використання космічного простору, прописаний у Договорі про космос, через що зростуть ризики мілітаризації космосу і гонки озброєнь.
Напередодні президент США Дональд Трамп оголосив, що його адміністрація визначилася з проектом системи ПРО нового покоління "Золотий купол". Він підкреслив, що система включатиме, зокрема, космічні системи і перехоплювачі. Він зазначив, що Канада виявила інтерес до участі в проєкті. Президент запевнив, що нова система зможе захистити США, зокрема й від ракет, що запускаються далеко від американської території. "Вона навіть захистить, якщо ракету запустять по нас із космосу", - заявив президент.
Він також сказав, що витрати на "Золотий купол" у майбутні три роки становитимуть $175 млрд. За словами Трампа, система буде повністю готовою до кінця його президентського терміну.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Посеред запеклої суперечки навколо статусу Гренландії президент
Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив запровадження ввізних мит проти
низки європейських країн, які раніше наполягали на неприпустимості
передачі цього острова США.
Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У Європейському парламенті кажуть, що затвердження торговельної угоди із
США наразі неможливе через тарифні погрози президента Дональда Трампа.
Делегації України і Сполучених Штатів, які беруть участь у переговорах
щодо завершення війни Росії проти України, зустрінуться для наступних
консультацій у Давосі.
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
У
своїй соцмережі Truth Social президент США написав, що з таких країн,
як Данія, Норвегія, Швеція, Франція, Німеччина, Велика Британія,
Нідерланди та Фінляндія, стягуватиметься 10-відсоткове мито на експорт
до США.
Команди України та США у суботу, 17 січня, у Маямі проведуть черговий
раунд переговорів щодо доопрацювання документів, що готуються до
підписання на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, повідомила
посол України в США Ольга Стефанішина.
Платформа X Ілона Маска заявила, що Grok більше не генеруватиме оголені
зображення людей. Компанія заявляє, що нові обмеження були впроваджені
для акаунта чат-бота у соціальній мережі й подібна функціональність
тепер недоступна навіть платним користувачам.
Відсьогодні YouTube запускає новий пакет інструментів для батьків з
України, які зможуть краще контролювати що і як довго їхні діти
дивляться на платформі. Серед них - налаштування часу перегляду для
Shorts та нагадування про сон чи перерву.
Компанія NVIDIA оголосила про фінальний запуск технології DLSS 4.5 Super Resolution, який відтепер доступний усім користувачам відеокарт GeForce RTX.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.