Фінансові новини
- |
- 05.02.26
- |
- 03:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рубіо пояснив, на яких засадах США надаватимуть допомогу іншим країнам
09:15 21.05.2025 |

Державний секретар Марко Рубіо анонсував подальше скорочення неефективних програм зовнішньої допомоги США, наголосивши, що вона має реально зміцнювати позиції Америки.
Про це він сказав у сенатському Комітеті з міжнародних відносин під час презентації бюджетного запиту Держдепу на 2026 фінансовий рік, передає власкор Укрінформу.
Рубіо наголосив на потребі в глибоких структурних реформах, переосмисленні зовнішньої допомоги та поверненні Держдепартаменту ролі провідного гравця в американській зовнішній політиці.
«Коли я прийшов чотири місяці тому, то чітко сказав: Держдеп має стати серцем і мозком американської зовнішньої політики - не лише інструментом дій, а джерелом ідей. Ми вже на цьому шляху», - заявив він.
Головний акцент у реформі держсекретар зробив на передачі повноважень зовнішньополітичного відомства регіональним бюро та посольствам. За його словами, рішення щодо пріоритетів та програм у різних регіонах мають прийматися на місцях, з урахуванням тамтешнього контексту.
Рубіо також виступив з критикою системи зовнішньої допомоги США, заявивши, що лише 12 центів з кожного долара доходили до отримувачів. Відтак він анонсував подальше скорочення неефективних програм, замість яких надаватиметься «розумна, ефективна допомога», що реально зміцнює позиції Сполучених Штатів.
«Ми все одно залишимося найбільшим донором у світі - більш як 10 країн разом узятих, і в рази більшим, ніж Китай. Вони не дають гуманітарної допомоги. Вони дають борги», - вказав держсекретар, критикуючи політику Пекіна в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях».
Він запевнив, що зміни в діяльності Держдепу «не спрямовані на те, щоб підірвати зовнішню політику Америки та ізолювати нас від світу». «Адже за 18 тижнів я побував в 18 країнах, - пояснив він. - Це не дуже схоже на відхід. Я бачуся з деякими з міністрів закордонних справ, у тому числі з України, частіше, ніж зі своїми власними дітьми, і розмовляю з ними щонайменше тричі на тиждень».
За словами Рубіо, Штати братимуть участь у світових справах, якщо це матиме сенс. «Ідеться не про економію грошей, а про забезпечення нашим людям того, на що вони заслуговують: зовнішньої політики, яка робить Америку сильнішою, безпечнішою і більш процвітаючою», - резюмував очільник Держдепу США.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Нафтогазові доходи федерального бюджету Росії в січні цього року
впали на 50,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року,
опинившись на мінімумі з липня 2020 року.
Гійомар також назвав виключення Росії з Ради Європи політичною реакцією.
Соболев зазначив, що разом із урядовцями та парламентарями до України
приїхало 16 французьких компаній - лідерів у сферах енергетики,
оборони, інфраструктури, водного господарства, агросектору, охорони
здоров'я та цифрових технологій.
Посольство США в Україні привітало угоду про першу поставку
американського скрапленого природного газу (СПГ) до України в березні.
Президент США Дональд Трамп заявив, що глава
росії володимир путін «дотримав свого слова» щодо термінів
«енергетичного перемир'я».
Євросоюз запропонує США партнерство у сфері критично важливих мінералів, щоб обмежити вплив Китаю
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.