Фінансові новини
- |
- 10.02.26
- |
- 02:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Китай втратив 21% експорту до США – і одразу компенсував його Азією та ЄС
12:12 09.05.2025 |

Експорт Китаю у квітні зріс більше, ніж очікувалося, попри різке падіння поставок до США на 21%.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
За даними митної служби Китаю, поставки до США впали на 21% у порівнянні з минулим роком після введення мит на початку квітня. Через дзеркальні мита Китаю на американські товари імпорт із США зменшився майже на 14%.
Однак китайським компаніям вдалося компенсувати втрати за рахунок зростання продажів на інших ринках: загальний експорт зріс на 8,1% - більше, ніж очікували економісти, хоча й менше, ніж у березні (понад 12%).
Поставки до Індії та 10 країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) зросли більш ніж на 20%, а експорт до ЄС - на 8%. Імпорт у цілому знизився вдруге поспіль - на 0,2%, що сформувало торговельне сальдо у $96 млрд.
Багато аналітиків вважають: якщо мита не знизяться, торгівля між двома найбільшими економіками світу, що минулого року сягнула майже $690 млрд, поступово зруйнується. Це завдасть удару по цілих галузях і призведе до зростання цін для бізнесу та споживачів.
Цими вихідними мають відбутися перші торговельні переговори між США та Китаєм відтоді, як Трамп повернувся до влади. Бізнес очікує, що обидві сторони зможуть домовитися про зниження мит.
Американську делегацію очолить міністр фінансів Скотт Бессент, який назвав поточні мита «неприйнятними». Переговори з китайською стороною, яку очолює віцепрем'єр Хе Ліфен, розпочнуться в суботу.
Попри жорсткі позиції обох сторін, адміністрація Трампа розглядає можливість значного зниження мит у межах переговорів, щоб знизити напругу та послабити вже відчутний економічний тиск, повідомляють обізнані джерела.
За їхніми словами, США прагнуть на першому етапі знизити мита до рівня нижче 60% - і вважають, що Китай може відповісти взаємно. Якщо за два дні переговорів буде досягнуто прогресу, зниження мит можуть запровадити вже наступного тижня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Американські військові перехопили в Індійському океані нафтовий танкер Aquila II, який намагався втекти.
НАТО
розглядає можливість запуску військової місії Arctic Sentry в Арктиці,
зокрема на Гренландії, для посилення ролі Альянсу в регіоні та зниження
напруженості між США й європейськими союзниками.
Франція готується передати Україні нову
партію літаків Mirage 2000, а також протибалістичні ракети і керовані
авіабомби AASM Hammer.
Канада і Франція відкрили в п'ятницю дипломатичні консульства в столиці
Гренландії, продемонструвавши підтримку союзнику по НАТО Данії та
арктичному острову.
Росія відмовилась від передачі Вашингтону повного контролю над Запорізькою атомною електростанцією (ЗАЕС)
як частини потенційного мирного врегулювання для завершення війни,
повідомила ввечері у п'ятницю
Російська сторона уперше проговорювала питання створення вільної
економічної зони в Донецькій області під час тристоронніх
українсько-американсько-російських перемовин в Абу-Дабі (ОАЕ), які
пройшли 4-5 лютого, чого не робила раніше
Державний департамент США схвалив потенційний продаж до України
запасних частин до американського озброєння на суму близько $185
мільйонів доларів. Про це повідомили на сайті Агентства з питань співробітництва в галузі оборони та безпеки США (DSCA).
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.