Фінансові новини
- |
- 14.07.26
- |
- 11:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Ви ніколи не перетнете океан, якщо не наберетеся мужності втратити берег з поля зору" Христофор Колумб |
Єврокомісія подала позов проти Угорщини до Суду ЄС через порушення законів про мігрантів
15:56 07.05.2025 |

7 травня Європейська комісія подала позов проти Угорщини до Суду Європейського Союзу за порушення законодавства ЄС стосовно нелегальних мігрантів, зокрема, звільнення від кримінального покарання осіб, причетних до незаконного ввезення мігрантів.
Про це на брифінгу в Брюсселі повідомив речник Єврокомісії Маркус Ламмерт, передає кореспондентка "Європейської правди".
Ламмерт наголосив, що Єврокомісія подала позов на Угорщину до суду ЄС за порушення законодавства Євросоюзу про нелегальних мігрантів.
"Сьогодні Єврокомісія вирішила передати справу проти Угорщини до Суду Європейського Союзу за недотримання законодавства ЄС щодо незаконного ввезення мігрантів", - повідомив речник Єврокомісії.
У інформаційному повідомленні Єврокомісії, текст якого є у розпорядженні "Європейської правди", пояснюється, що позов поданий "через невиконання Угорщиною зобов'язань за Директивою Ради 2002/90/ЄС про запровадження ефективних, пропорційних і стримуючих санкцій за правопорушення, пов'язані зі сприянням несанкціонованому в'їзду, транзиту і проживанню в ЄС (незаконне ввезення мігрантів), а також за Рамковим рішенням Ради 2002/946/JHA, яке встановлює правила кримінального покарання за ці правопорушення".
Так, у квітні 2023 року Угорщина прийняла урядову постанову, яка передбачає загальну заміну покарань у вигляді позбавлення волі, пов'язаних зі злочинами, пов'язаними з незаконним ввезенням мігрантів, на "реінтеграційне ув'язнення".
"Як наслідок, особи, засуджені за злочини, пов'язані з незаконним ввезенням мігрантів, звільняються з в'язниці, навіть якщо вони відбули лише незначний термін покарання, і зобов'язані покинути територію Угорщини протягом 72 годин для відбування "реінтеграційного ув'язнення" в країні їхнього колишнього постійного проживання або громадянства", - повідомили в Єврокомісії.
Комісія вважає, що це рішення порушує зобов'язання Угорщини як члена ЄС за статтями 1 і 3 Директиви Ради 2002/90/ЄС щодо застосування відповідних санкцій, а також за статтями 1(1) і 1(3) Рамкового рішення Ради 2002/946/JHA щодо застосування ефективних і стримуючих покарань, у тому числі у випадках з обтяжуючими обставинами.
"Ця урядова постанова підриває мету ефективної боротьби з незаконним ввезенням мігрантів, стримуючий фактор законодавства ЄС про посередників і спільні зусилля ЄС у протидії незаконному ввезенню мігрантів", - переконані у Єврокомісії.
Відповідаючи на питання про те, яке покарання може отримати Угорщина, речник Єврокомісії заявив лише, що це рішення буде приймати суд ЄС.
Напередодні делегація депутатів Європейського парламенту заявила, що ситуація в Угорщині "стрімко рухається в неправильному напрямку" через подальше погіршення верховенства права за правління Віктора Орбана.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Україна планує придбати
французькі винищувачі Rafale, а також розповів, коли перші з них мають
з'явитися в українському небі.
Засновниками "антибалістичної коаліції", перша зустріч якої відбувається
13 липня у Парижі, стали десять держав: Україна, Франція, Німеччина,
Велика Британія, Італія, Іспанія, Норвегія, Нідерланди, Швеція та Данія.
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер оголосив про укладення угоди, яка
надасть британським оборонним компаніям доступ до контрактів, що
фінансуються в межах ініціативи ЄС щодо виділення Україні кредиту на
EUR90 млрд (78 мільярдів фунтів стерлінгів).
Інтегрована антибалістична коаліція для захисту Європи спиратиметься на український досвід і розвиватиме спільний протиракетний потенціал.
До Державного бюджету України надійшли 3,35
млрд доларів у межах Першої програми політики розвитку робочих місць та
зростання приватного сектору, що реалізується спільно зі Світовим
банком.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Угорський парламент проголосував за поправки до Конституції, які дозволять достроково усунути з посади президента Тамаша Шуйока.
Україна отримала підтвердження від Греції про надання дозволів на здійснення нерегулярних автобусних перевезень між країнами.
Польща наразі не бачить можливості скасування односторонньої заборони
на імпорт окремих видів української агропродукції, оскільки це може
зашкодити польському аграрному ринку та місцевим виробникам.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури
Вища судова інстанція Європейського Союзу - Європейський суд
справедливості (ECJ) - ухвалила остаточне рішення у справі проти
компанії Google та її материнського холдингу Alphabet.