Фінансові новини
- |
- 05.12.25
- |
- 20:33
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
У Туреччині затримали понад тисячу учасників протестів на підтримку заарештованого мера Стамбула
14:27 24.03.2025 |

У Туреччині 23 березня за участь у протестах на підтримку опозиційного мера Стамбула Екрема Імамоглу затримали 71 людину, ще 28 оголошені в розшук, пише Hurriyet.
Міністр внутрішніх справ Туреччини Алі Ерлікай 24 березня повідомив, що всього після початку протестів були затримані 1133 людини, і серед них «виявлено осіб, пов'язаних із 12 різними терористичними організаціями». За даними видання, щодо заарештованих учасників протестів, затриманих раніше, вже розпочалися судові розгляди.
Влада також порушила кримінальні справи щодо організаторів та учасників заходу, організованого 23 березня турецькою опозиційною Партією народної рівності та демократії в районі Єнікапи в Стамбулі. Співголова партії Тунджер Бакирхан на ньому заявив про підтримку Імамоглу та його соратників.
Масові акції протесту в Туреччині розпочалися 19 березня після затримання мера Стамбула та членів його команди за звинуваченням у «створенні злочинної організації з метою отримання прибутку». Влада видала ордери на арешт понад 100 людей. У міністерстві юстиції Туреччини стверджують, що справа не має політичного характеру. Сам мер Стамбула назвав своє переслідування ударом по волі народу та закликав виходити на протести.
Арешт Імамоглу за кілька днів до партійних праймеріз був сприйнятий опонентами Ердогана як спроба усунути конкурента. 23 березня лідер Народно-республіканської партії Туреччини Озгюр Озель повідомив, що на праймеріз за Імамоглу віддали свої голоси близько 15 мільйонів людей, і його висунуть кандидатом у президенти країни. Озель закликав президента Туреччини Реджепа Ердогана ухвалити рішення про проведення дострокових виборів глави держави та поборотися на них із Екремом Імамоглу.
Імамоглу обіймає посаду мера Стамбула з березня 2019 року. Він вважається головним противником чинного президента Туреччини Реджепа Ердогана в разі його повторного висунення на посаду. Вибори президента Туреччини заплановані на 2028 рік.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Словенія планує виділити близько 43 мільйонів євро до кінця року на
закупівлю американського озброєння для потреб Сил оборони за програмою
PURL.
Уряд Норвегії вирішив замовити у Німеччині ще два додаткові підводні човни.
Швейцарія після відповідного рішення Ради ЄС теж схвалила оновлення
механізму щодо призупинення безвізового режиму для громадян третіх
країн.
Від початку своєї дії ініціатива PURL забезпечила близько 75% усіх ракет
для комплексів Patriot і близько 90% ракет для інших систем ППО, які
постачаються Україні.
Сполучені Штати вимагають від Європи взяти на себе більшість оборонних
можливостей НАТО, від розвідки до ракет, до 2027 року. Цей стислий
термін видався деяким європейським чиновникам нереалістичним.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц відкинув передачу Сполученим Штатам
заморожених на території ЄС російських активів, що, за інформацією ЗМІ,
було предметом мирних переговорів, які просуває адміністрація Дональда
Трампа.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.