Фінансові новини
- |
- 04.08.26
- |
- 23:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Пентагон розпочав перевірку працівників на поліграфі після візиту Маска – Bloomberg
08:55 24.03.2025 |

Міністерство оборони США ініціювало розслідування із застосуванням поліграфа після погроз мільярдера Ілона Маска співробітникам Пентагону, які могли допустити витік інформації про те, що він мав отримати надсекретний брифінг щодо планів американських військових у разі потенційної війни з Китаєм.
Про це повідомляє Bloomberg.
Деталі: За даними видання, перевірку ініціював керівник апарату міністра оборони Піта Гегсета Джо Каспер. Він закликав розслідувати "несанкціоноване розголошення" інформації, що стосується національної безпеки, а також "передати винних до відповідних правоохоронних органів для кримінального переслідування".
Причиною розслідування стала хвиля обговорень, викликана нещодавнім візитом Маска до Пентагону.
21 березня мільярдер зустрівся з військовими посадовцями для обговорення питань оборонних інновацій та скорочення витрат. Однак ще до цієї зустрічі The New York Times повідомила, що, за словами анонімних американських посадовців, Пентагон планував у п'ятницю проінформувати Маска про план американських військових на випадок будь-якої війни, яка може спалахнути з Китаєм.
Після оприлюднення інформації заплановану зустріч підтвердили представники Пентагону і президент Трамп - але обидва заперечили, що на засіданні обговорюватимуться військові плани щодо Китаю.
"Китай навіть не буде згадуватися або обговорюватися", - написав Трамп у дописі на своїй соціальній платформі Truth Social. "Як ганебно, що дискредитовані ЗМІ можуть вигадувати таку брехню. У будь-якому випадку, ця історія абсолютно неправдива!!!" - заявив він.
Коментарі Трампа потім перепостив на X Маск, який назвав New York Times "чистою пропагандою" і пригрозив, заявивши, що "з нетерпінням чекає судового переслідування тих в Пентагоні, хто зливає зловмисно неправдиву інформацію в NYT".
"Вони будуть знайдені", - попередив технологічний мільярдер.
У повідомленні The New York Times, яке розлютило Білий дім, підкреслюється, що такий брифінг Пентагону розширить і без того широку роль Маска і підсвітить питання про потенційний конфлікт інтересів, оскільки Маск проникає глибоко у федеральну бюрократію, продовжуючи керувати своїми компаніями, такими як SpaceX, великим державним підрядником.
Передісторія:
* В опитаних восьми країнах Європи майже 8 з 10 респондентів вважають, що раднику Трампа Ілону Маску не можна довіряти, а майже половина респондентів у Бельгії, Данії та Франції стверджують, що європейці повинні бойкотувати електромобілі Tesla.
* 22 березня міністр оборони Італії Гвідо Крозетто повідомив, що переговори щодо потенційного контракту на 1,5 млрд євро між оператором супутникового інтернету Starlink Ілона Маска та італійським урядом зайшли в глухий кут.
* Опозиційні політики ставлять під сумнів мудрість передачі контракту на національну безпеку іноземному бізнесмену і близькому союзнику президента США Дональда Трампа.
* Раніше агентство Reuters повідомило про те, що представники адміністрації Дональда Трампа погрожували Україні негайним відключенням від Starlink, якщо Київ не погодиться на угоду про розподіл прибутку від використання українських природних ресурсів.
* Американський мільярдер назвав неправдивим ці повідомлення.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Президент США Дональд Трамп висловив сумнів щодо
того, чи США нададуть Україні ліцензію на виробництво
ракет-перехоплювачів до систем Patriot, хоча раніше підтверджував, що це
зроблять.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Компанія Trump Media and Technology Group (TMTG), яка володіє соціальною
мережею Truth Social, запустила платний сервіс, що дозволяє фінансовим
компаніям отримувати сповіщення про нові дописи президента США Дональда
Трампа раніше за інших користувачів.
Президент Володимир Зеленський у п'ятницю підписав закон, який ратифікує Угоду про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною.
Через рекордну спеку в Європі ріка Рейн обміліла, що значно ускладнює перевезення вантажів
Армія США отримала першу партію українських безпілотників F10.
Загалом американським військовим передали 2 тисячі дронів, які стали
першими українськими БпЛА, офіційно експортованими до Сполучених Штатів.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
До кінця 2026 року Євросоюз має виплатити Україні близько 20 млрд євро,
причому нові транші можуть надійти вже найближчими тижнями.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.
Як повідомляє The Information, китайська держкомпанія з Шанхаю почала
масове виробництво установок DUV-літографії з імерсійним випроміненням.
Ринкова вартість Apple Inc. під час торгів у вівторок вперше перевищила позначку в $5 трлн доларів.