Авторизация

Ім'я користувача:

Пароль:

Новини

Топ-новини

Фінансові новини

Фінанси

Банки та банківські технології

Страхування

Новини економіки

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий комплекс

Право

Міжнародні новини

Україна

Політика

Бізнес

Бізнес

Новини IT

Транспорт

Аналітика

Фінанси

Економіка

ПЕК (газ та електроенергія)

Нафта, бензин, автогаз

Агропромисловий ринок

Політика

Міжнародна аналітика

Бізнес

Прес-релізи

Новини компаній

Корирування

Курс НБУ

Курс валют

Курс долара

Курс євро

Курс британського фунта

Курс швейцарського франка

Курс канадського долара

Міжбанк

Веб-майстру

Інформери

Інформер курсів НБУ

Інформер курс обміну валют

Інформер міжбанківські курси

Графіки

Графік курсів валют НБУ

Графік курс обміну валют

Графік міжбанківській курс

Експорт новин

Інформація про BIN.ua

Про сайт BIN.ua

Реклама на сайті

Контакти

Підписка на новини

Російський центробанк зафіксував обвальне падіння імпорту після «прощальних» санкцій Байдена

 

Російська економіка на початку 2025 року зіткнулася з різким скороченням поставок товарів з-за кордону.

Про це свідчать дані Центробанку РФ, передає The Moscow Times.

Після посилення американських банківських санкцій, під які потрапив, зокрема, "Газпромбанк", а також ще десятки кредитних організацій, обсяги імпорту в РФ впали до мінімумів з літа 2022 року.

У лютому, згідно зі статистикою Центробанку Росії, в країну було ввезено товарів на $19,9 млрд - на 13% менше, ніж у лютому роком раніше.

Порівняно з січнем імпорт зменшився на 10%, а якщо порівнювати з четвертим кварталом минулого року - більш ніж на третину: тоді в Росію в середньому ввозили товарів на $28 млрд на місяць.

Центробанк РФ зазначає, що у російських компаній зростають складнощі з оплатою поставок з-за кордону: за січень-лютий вони накопичили$2,8 млрд зовнішніх зобов'язань, і це сталося "в основному внаслідок зміни заборгованості із незавершених зовнішньоторговельних розрахунків".

Додатковою перешкодою стали проблеми із залізницями Китаю - головного постачальника імпорту до Росії. З грудня Китай запровадив експортний контроль за широким переліком товарів - від верстатів та електроніки до посуду та промислових газів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що запроваджені Росією обмеження на провезення її територією низки товарів подвійного призначення, які можуть бути використані у військових цілях, призвели до обвалу вантажопотоку на залізничній магістралі з Китаю до Європи.

До того повідомлялося, що в січні російські імпортери не змогли оплатити поставки товарів на суму до $5,4 млрд. На стільки за місяць зросли зовнішні зобов'язання, і це сталося "в основному внаслідок зміни заборгованості за незавершеними зовнішньоторговельними розрахунками".

За минулий рік російські імпортери не змогли сплатити за поставки товарів на мільярди доларів, а експортери - повернути десятки мільярдів виручки за свою продукцію. Зовнішні зобов'язання Росії збільшилися на $8,6 млрд (після скорочення на $7,5 млрд у 2023 році).

На початку цього року стало відомо, що зростання неплатежів через проблеми, що накопичуються в російській економіці, високі відсоткові ставки й труднощі з розрахунками в зовнішній торгівлі змушує бізнес у Росії повертатися до популярної в 1990-ті роки схеми розрахунків за передоплатою.

У листопаді минулого року повідомлялося, що посилення вимог іноземних банків, що обернулося тривалими затримками та відмовами в оформленні платежів для російських компаній, змушує деяких повертатися до бартерних угод, які загрожують падінням зборів до бюджету РФ.

Також у листопаді російські компанії зіткнулися з блокуванням рахунків у великих банках Китаю через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами організацій, що знаходяться під санкціями.

21 листопада 2024 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків "Газпромбанк" та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору РФ.

За матеріалами: БізнесЦензор
Ключові теги: Росія
 

ТЕГИ

Курс НБУ на вчора
 
за
курс
uah
%
USD
1
41,5387
 0,0083
0,02
EUR
1
46,1578
 0,5950
1,27

Курс обміну валют на вчора, 10:25
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,0929  0,04 0,10 41,7352  0,03 0,07
EUR 45,8595  0,58 1,24 46,7014  0,51 1,07

Міжбанківський ринок на вчора, 11:33
  куп. uah % прод. uah %
USD 41,4600  0,08 0,19 41,4750  0,09 0,20
EUR -  - - -  - -

ТОП-НОВИНИ

ПІДПИСКА НА НОВИНИ

 

Бізнес