Фінансові новини
- |
- 27.02.26
- |
- 01:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Мерц: Бундестаг схвалить ще 3 млрд євро на зброю для України
22:55 14.03.2025 |

Блок Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Християнсько-соціального союзу (ХСС), Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) та Зелені погодили виділення додатково трьох мільярдів євро на військову допомогу Україні в рамках перемовин про масштабне збільшення фінансування витрат на інфраструктуру і оборону, повідомив кандидат на посаду канцлера Німеччини Фрідріх Мерц (Friedrich Merz).
Політсили також дійшли згоди щодо підтримки у Бундестазі пакета законодавчих змін, які передбачають створення спеціального інфраструктурного фонду в розмірі 500 мільярдів євро і послаблення "боргового гальма" для видатків на оборону, що потребуватиме змін до Основного закону ФРН.
За словами Мерца, канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz) підтвердив, що у разі схвалення цього пакета у парламенті, він готовий вивільнити додатково три мільярди на підтримку України.
Бундестаг має розглянути ці пропозиції 18 березня. Оскільки йдеться, зокрема, і про зміни Основного закону ФРН, схвалення пакета потребуватиме підтримки не менше двох третин членів як Бундестагу, так і Бундесрату.
Поступки Зеленим заради компромісу
За даними dpa, щоб отримати підтримку Зелених, ХДС/ХСС і СДПН погодились послабити "боргове гальмо" не лише для оборонних видатків, але й для видатків на кібербезпеку, цивільну безпеку, цивільну оборону, а також розвідувальні служби та підтримку держав, що зазнали нападу з порушенням міжнародного права.
Таким чином, видатки у цих сферах, які перевищують один відсоток валового внутрішнього продукту (ВВП), зможуть фінансуватися за рахунок кредитів.
Крім того, 100 мільярдів євро з інфраструктурного фонду на вимогу Зелених підуть на захист клімату та екологічно обумовлену трансформацію економіки.
У новому складі Бундестагу, який має почати роботу 25 березня, ХДС/ХСС, СДПН та Зелені не матимуть кваліфікованої більшості у дві третини голосів, тому консерватори і соціал-демократи прагнуть ухвалити відповідні зміни ще у діючому складі парламенту. Стовреня інфраструктурного фонду і видатки на оборону є наріжним каменем у їхніх переговорах про коаліцію.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада у вівторок, 24 лютого, 230 голосами ухвалила закон, який
скасовує обов'язковість другого підпису на первинних документах
бухгалтерського обліку.
Європейський Союз розраховує "до Великодня" забезпечити Україні перший
оборонний пакет, профінансований з кредиту на 90 млрд євро.
Канада оголосила про передачу Україні 449 броньованих автомобілів
Roshel Senator та LAV 6. Про це йдеться у заяві уряду Канади до
четвертих роковин повномасштабного вторгнення РФ.
Голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев заявив, що вже у квітні
Україна може зіткнутися з ситуацією, коли "не буде чим фінансувати
видатки", бо держава вже витрачає кошти, заплановані на друге півріччя.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) може
стати основним регулятором ринку віртуальних активів в Україні,
Національний банк - допоміжним, сказав голова податкового комітету
Верховної Ради
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У межах Nansen Program Норвегія надає Україні на поточний рік $9 млрд допомоги на військові та цивільні цілі.
Міністерство фінансів США в середу оголосило, що дозволятиме
перепродаж венесуельської нафти на Кубу за умови, що поставки будуть
спрямовані кубинському приватному сектору, а не комуністичному уряду.
Нижня палата парламенту Франції 26 лютого схвалила у другому читанні
закон, який легалізує асистований суїцид для важкохворих - проте
остаточне його ухвалення може затягнутися ще на місяці.
ОПЕК+, ймовірно, розгляне можливість збільшення видобутку нафти на 137
тис. барелів на добу (б/д) у квітні, щоб завершити тримісячну паузу у
збільшенні виробництва, оскільки група готується до пікового літнього
попиту й напруженості між США та членом ОПЕК Іраном, що підвищує ціни.
Німецька компанія Diehl Defence представила систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM/X на виставці Enforce Tac 2026. Про це пише Army Recognition.
У середу, 25 лютого, Координаційна група ЄС на експертному рівні за
участі Угорщини, Словаччини та Хорватії у форматі відеоконференції
обговорила стан справ навколо нафтопроводу "Дружба".
У Великій Британії починає працювати перший український оборонний завод -
виробничий комплекс компанії Ukrspecsystems, чиї безпілотники давно
довели свою ефективність в умовах високотехнологічної війни, повідомив
посол України Валерій Залужний.
Після великого оновлення Gemini в Chrome минулого місяця доступ до AI
Mode тепер з'явився у настільному браузері Google отримує ще одне
оновлення - тепер безпосередньо в адресному рядку.
Протистояння між очільником OpenAI
Семом Альтманом та засновником SpaceX Ілоном Маском перейшло в нову
площину - боротьбу за майбутню інфраструктуру штучного інтелекту.
U.S.-India Connection не просто пара нових дротів під водою, а амбітна спроба замкнути «цифрове кільце» навколо Землі, з’єднавши США, Азію, Австралію та Африку новими оптоволоконними магістралями.
Суд у США залишив у силі рішення про виплату компанією Tesla компенсації
у розмірі $243 мільйони у справі, що стосується аварії з використанням
функції Autopilot.
Уряд США оголосив про запуск нової ініціативи Tech Corps - програми,
що поєднує формат Peace Corps із фокусом на штучний інтелект.
У Google Maps з'явився обмежений режим перегляду для користувачів, які не увійшли в обліковий запис Google.
Це дасть змогу Україні масштабувати цифрові сервіси, розбудувати
хмарні рішення та інтегрувати штучний інтелект у державні процеси.