Фінансові новини
- |
- 21.06.26
- |
- 12:02
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Reuters: США розглядають послаблення енергосанкцій проти РФ у разі угоди про «мир»
23:21 07.03.2025 |

Уряд США вивчає можливості послаблення санкцій проти російського енергетичного сектору в рамках широкого плану, який дозволить Вашингтону швидко зняти обмеження, якщо Москва погодиться припинити війну в Україні.
Як пише "Європейська правда", про це агентству Reuters повідомили два джерела, знайомі з цим питанням.
Раніше цього тижня агентство Reuters повідомило, що Сполучені Штати розробляють плани щодо можливого зняття російських санкцій з окремих юридичних і фізичних осіб, але на той момент не було зрозуміло, чи буде ця ініціатива включати величезну нафтогазову галузь Росії.
Білий дім попросив Міністерство фінансів США вивчити можливості послаблення енергетичних санкцій напередодні очікуваних переговорів між президентом Дональдом Трампом і лідером Росії Владіміром Путіним щодо припинення війни в Україні, повідомили два джерела на умовах анонімності.
Ця робота дозволить Вашингтону швидко скасувати санкції у разі укладення мирної угоди, за словами джерел, які чітко дали зрозуміти, що ці зусилля не повинні розглядатися як ознака того, що США скасують санкції без поступок Росії.
Трамп заявив, що планує зустрітися з Путіним у Саудівській Аравії найближчими тижнями, щоб обговорити угоду про припинення війни в Україні. Аналітики кажуть, що послаблення санкцій є ймовірним центральним елементом будь-якої угоди.
У п'ятницю Трамп також підняв питання про перспективу введення більш масштабних санкцій США проти Росії на тлі зусиль примусити Україну та РФ приступити до переговорів про мирну угоду.
Погроза Трампа пролунала після того, як вночі російські війська завдали удару по українській енергетичній та газовій інфраструктурі. Російська атака стала першою з тих пір, як США призупинили надання допомоги та обмін розвідданими з Україною.
Розгляд можливостей скасування енергетичних санкцій є частиною ширшого перегляду дій США проти Росії, який включає потенційне скасування санкцій проти окремих юридичних і фізичних осіб, у тому числі деяких російських олігархів.
За словами джерел, адміністрація Трампа хоче мати можливість діяти швидко для скасування санкцій і уникнути затримок через недостатню підготовку, щоб уникнути потрясінь, які стались в минулому, коли були скасовані інші санкції.
Наприклад, затримки зі скасуванням санкцій США щодо російського виробника алюмінію "Русал" у 2019 році призвели до збоїв у роботі підприємств транспортної, будівельної та пакувальної галузей і сприяли 30-відсотковому стрибку цін на алюміній.
Мінфін США також вивчає, як повна присутність Росії відіб'ється на світових цінах на нафту і як це може змінити торговельні схеми, внаслідок яких європейські ринки переорієнтувалися з російських поставок на американські.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Учасники 35-го засідання Контактної групи з питань оборони України у
форматі "Рамштайн" оголосили про виділення близько $4 млрд нової
військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони Михайло Федоров.
Велика Британція виділяє 752 мільйони фунтів стерлінгів, аби закупити
150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет та радарів протиповітряної
оборони для України. Про це йдеться на сайті британського уряду.
Уряд Нідерландів у середу зобов'язався придбати для України безпілотники
та засоби протиповітряної оборони на загальну суму 500 мільйонів євро;
половина цих коштів виділятиметься через програму PURL.
Если Не отображаются комментарии в TikTok, это не всегда означает бан или поломку аккаунта.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Країни-члени ЄС закликають Європейську комісію вжити жорстких
економічних заходів проти Китаю у відповідь на дисбаланси у торгівлі з
блоком.
Міністр оборони України Михайло Федоров і федеральний міністр оборони
Німеччини Борис Пісторіус підписали в Брюсселі домовленість про спільне
виробництво наземних роботизованих комплексів "Терміт" у ФРН, повідомляє пресслужба президента України.
Уперше від початку російської агресії лідери ЄС погодилися із
пропозицією продовжити санкції проти Росії на 12 місяців, а не на 6, як
було досі.
Американська компанія Lockheed Martin модернізувала систему HIMARS, подвоївши її потужність та додавши функцію ППО.
Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив про сумніви з його боку та
від інших держав щодо можливості термінового відкриття решти кластерів з
Україною.
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.
Компанія Google нарешті зрозуміла, що сучасні меню налаштувань
телевізорів нагадують лабіринт Мінотавра, тільки без нитки Аріадни. Нове
оновлення для Google TV
інтегрує ШІ-помічника Gemini безпосередньо в систему керування залізом.
Компанія SpaceX офіційно встановила
ціну на свої акції в межах найбільшого в історії США первинного
публічного розміщення. Виробник ракет Ілона Маска тепер входить до
списку найцінніших корпорацій планети.
Державна податкова служба України розробила законопроєкт про
податкову медіацію, що дозволить бізнесу та податковій частину спорів
вирішувати без суду.