Фінансові новини
- |
- 12.03.26
- |
- 09:18
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Франція, Британія і ФРН розглядають можливість арешту €200 мільярдів заморожених активів Росії - FT
10:50 04.03.2025 |

Провідні європейські держави розглядають можливість арешту заморожених активів РФ на суму понад 200 млрд євро як важіль для переговорів з Росією щодо припинення війни проти України.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що Франція і Німеччина обговорюють з Великою Британією, яким чином російські активи можуть бути використані для надання Україні гарантій безпеки в рамках розробки плану майбутньої мирної угоди. Французькі посадовці запропонували арештувати активи, якщо Росія спробує порушити майбутнє перемир'я.
Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну союзники з G7 заморозили близько 300 млрд євро активів Центрального банку Росії, нагадує видання. Переважна більшість з них - близько 190 млрд євро - розміщені у бельгійському центральному депозитарії цінних паперів Euroclear, а менші суми зберігаються у Франції, Британії, Японії, Швейцарії та США.
Нині дохід від цих активів використовується для виплати країнами G7 кредитів, наданих Україні на суму 50 млрд доларів, проте базові активи залишають недоторканними.
Україна, Польща та держави Балтії давно наполягають на арешті цих активів, проте Берлін, Париж і Брюссель раніше відмовлялися через побоювання, що конфіскація державної власності створить прецедент у міжнародному праві. Європейський центральний банк також занепокоєний тим, що статус євро як безпечної грошової одиниці для валютних резервів буде поставлено під загрозу.
Президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що негайне вилучення активів не буде «повагою до міжнародного права», але ці кошти можуть бути «частиною переговорів щодо закінчення війни». Своєю чергою майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц зазначив, що розгляне можливість підтримати цю пропозицію.
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер теж заявив, що Лондон розглядає можливість використання російських активів, хоча назвав це складним питанням.
За інформацією FT, французька пропозиція була добре сприйнята іншими європейськими союзниками, але до її узгодження ще далеко. Прихильне ставлення до неї посилалася після погроз адміністрації президента США Дональда Трампа припинити військову підтримку України.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Велика Британія цього року позбавляє спадкових аристократів місць у Палаті лордів, завершивши понад 700-річну традицію.
Уряди Японії та Південної Кореї на тлі різкого скорочення постачань з
країн Перської затоки прийняли рішення розпочати вивільнення запасів
нафти зі своїх стратегічних резервів.
Адміністрація Трампа ініціювала
глобальне розслідування проти Китаю, ЄС та ще десятка країн, щоб в обхід
рішення Верховного суду відновити імпортні мита.
Європейська комісія закликала Сполучені Штати дотримуватися обмеження
цін на російську нафту, встановленого G7, та не знімати санкції.
Міністри фінансів держав G7 за підсумками онлайн-переговорів у понеділок
висловили готовність вжити різних заходів для стабілізації ситуації на
енергетичних ринках, включно з вивільненням нафти зі стратегічних
резервів.
Новий раунд переговорів у форматі Україна, США та росія відбудеться наступного тижня у Швейцарії або Туреччині.
Україна обов'язково отримає кредит від Європейського Союзу у 90 млрд євро, незважаючи на блокування Угорщини.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.