Фінансові новини
- |
- 08.12.25
- |
- 11:16
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Євросоюз відповість на тарифи США контрзаходами - Шефчович
13:34 11.02.2025 |

Євросоюз не бачить жодних підстав для запровадження тарифів на свій експорт до США, включаючи поставки сталі й алюмінію, та відповість на рішення адміністрації США щодо запровадження таких тарифів контрзаходами.
Про це сьогодні у Страсбурзі під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту заявив єврокомісар з торгівлі й економічної безпеки, з міжінституційних відносин й прозорості Марош Шефчович, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми завжди говорили, що будемо захищати інтереси ЄС від несправедливих заходів, відповідно до європейських цінностей. Цей час прийшов. Ми наразі оцінюємо масштаб заходів, що були оголошені (в США - ред.) цієї ночі, і будемо відповідати твердо й пропорційно, з використанням контрзаходів. Ми будемо діяти, щоб захистити наші економічні інтереси. Ми захистимо наших працівників, наш бізнес та споживачів. Це шлях для захисту європейських інтересів, але це для нас небажаний сценарій», - наголосив представник Єврокомісії.
Він висловив жаль з приводу того, що цієї ночі президент США своїм указом оголосив про запровадження тарифів у 25 відсотків на весь імпорт сталі й алюмінію до США з 12 березня та введення тарифів на всі інші європейські товари, що будуть запроваджені вже цього тижня.
«Ми глибоко жалкуємо з приводу цих рішень й оголошень. ЄС не бачить жодного обґрунтування для застосування тарифів на наш експорт. Вони є економічно контрпродуктивними, особливо з урахуванням глибоко інтегрованих мереж виробництва, які були створені завдяки нашим інтенсивним трансатлантичним зв'язкам у торгівлі та інвестиціях. Тарифи означають податки, це погано для бізнесу і ще гірше для споживачів», - підкреслив єврокомісар.
Він зауважив, що шляхом запровадження тарифів адміністрація США буде обкладати податком власних громадян, збільшить витрати для американського бізнесу та підживлюватиме інфляцію. Крім того, такі тарифи є глобально шкідливими для інших торгівельних партнерів, прямо залучених до трансатлантичної співпраці між ЄС і США, несуть ризики переривання у міжнародній торгівлі та для глобальної торгівельної системи, як такої.
«Якщо говорити просто, це сценарій взаємного програшу... Ми залишаємося відданими конструктивному діалогу, ми готові до переговорів та до пошуку взаємовигідних рішень, де це є можливим. Ставки є дуже високими для обох сторін», - додав Шефчович.
Як повідомлялося, Президент США Дональд Трамп у понеділок офіційно запровадив 25% мита на весь імпорт сталі та алюмінію до Сполучених Штатів без будь-яких винятків.
Європейська комісія ще на етапі намірів адміністрації США ввести торгівельні тарифи виступила з критикою таких дій, назвавши їх «незаконними та контрпродуктивними».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Лідери Європи радять Зеленському не погоджуватися на вимоги РФ без гарантій безпеки з боку США – WSJ |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський Союз і країни G7 ведуть переговори про заміну "стелі" цін
на російську нафти повною забороною доступу РФ до морських послуг з
метою зменшення доходів від енергоносіїв, які дозволяють Кремлю
фінансувати війну проти України.
У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Словацький виробник ZVS Holding уклав рамкову угоду із Міністерством
оборони Словаччини щодо постачання боєприпасів великого та середнього
калібрів.
Словенія планує виділити близько 43 мільйонів євро до кінця року на
закупівлю американського озброєння для потреб Сил оборони за програмою
PURL.
Уряд Норвегії вирішив замовити у Німеччині ще два додаткові підводні човни.
Швейцарія після відповідного рішення Ради ЄС теж схвалила оновлення
механізму щодо призупинення безвізового режиму для громадян третіх
країн.
Від початку своєї дії ініціатива PURL забезпечила близько 75% усіх ракет
для комплексів Patriot і близько 90% ракет для інших систем ППО, які
постачаються Україні.
Італійська компанія Prada Group у вівторок повідомила про завершення
угоди щодо придбання свого колишнього конкурента - модного дому Versace.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів