Фінансові новини
- |
- 21.12.25
- |
- 20:49
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЄС введе санкції проти 25 китайських компаній за допомогу Росії у війні
10:26 10.02.2025 |

Європейський Союз планує внести ще 25 китайських компаній до санкційного списку за порушення обмежень щодо торгівлі з Росією. Це стане частиною нового пакету заходів, спрямованого на послаблення військової машини Москви. Про це повідомляє South China Morning Post (SCMP), посилаючись на обізнані джерела.
За даними джерел, до списку потраплять компанії з материкового Китаю та Гонконгу. Якщо країни-члени ЄС погодять пакет санкцій, цим фірмам заборонять закуповувати товари з Євросоюзу. Компанії підозрюються в постачанні європейської продукції російським структурам, які вже перебувають під санкціями.
Також під санкції потрапить один китайський громадянин, якому заборонять в'їзд до ЄС, а його активи у 27 країнах блоку будуть заморожені.
Китайська влада раніше опинилася під тиском через нібито діяльність заводу з виробництва дронів у Сіньцзяні, який, за словами європейських чиновників, виготовляв безпілотники для російської армії. У листопаді 15 європейських країн, включно з Великою Британіэю, надіслали Китаю офіційний запит щодо цієї справи. Пекін заявив, що "розв'язав проблему", але водночас заперечив сам її факт.
"Китай ніколи не постачав летальну зброю жодній зі сторін конфлікту та суворо контролює експорт військових і подвійного призначення дронів", - заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь.
За даними джерел, президент України Володимир Зеленський просив європейських лідерів, зокрема президента Європейської Ради Антоніу Кошту та голову дипломатії ЄС Каю Каллас, уникати надто жорсткої риторики щодо Китаю. В оточенні Зеленського вважають, що Пекін може відіграти роль у мирному процесі, а різка критика Китаю може ускладнити відносини України з країнами Глобального Півдня.
Попри попередні санкції, Китай залишається основним постачальником товарів подвійного призначення для Росії. За оцінками ЄС, 70% технологічної продукції, яка потрапляє до російського військово-промислового комплексу, надходить саме з Китаю.
"Китай залишається найбільшим порушником санкцій, а торгівля чутливими товарами триває на повній швидкості", - зазначило високопоставлене джерело в європейських дипломатичних колах.
Очікується, що питання підтримки Росії з боку китайських компаній стане однією з головних тем під час Мюнхенської конференції з безпеки, де з главою МЗС Китаю Ван І зустрінеться Кая Каллас. На форумі також будуть присутні представники адміністрації президента США Дональда Трампа, зокрема віцепрезидент Дж. Д. Ванс, держсекретар Марко Рубіо та спеціальний посланець щодо України Кіт Келлог. Саме там, за інформацією ЗМІ, Білий дім може представити план Вашингтона щодо завершення війни в Україні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Акція проти договору ЄС-Меркосур у Брюсселі в четвер закінчилася сутичками з поліцією
Рада Європейського Союзу та перемовники від Європейського парламенту
досягли угоди щодо створення першого в історії блоку «списку безпечних
країн походження». Він покликаний прискорити процедуру надання притулку
та повернення додому тих, хто не потребує захисту.
Європейський Союз нагадав Україні про важливість подальшої боротьби з
корупцією на тлі надання позики в розмірі 90 млрд євро на 2026-2027
роки.
Новий інструмент залучення інвестицій в Україну почне повноцінно працювати на початку 2026 року
Сполучені Штати Америки виключили зі списку обмежень низку компаній, які
продавали Росії підсанкційне обладнання. Про це йдеться на сайті
Мінфіну США.
Президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард в четвер
сказала, що "повністю впевнена" в тому, що лідери Європейського Союзу
домовляться про спосіб фінансової підтримки України.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.