Фінансові новини
- |
- 16.04.26
- |
- 09:30
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Через «Північний потік-2» можуть почати постачати водень із Фінляндії – Handelsblatt
23:03 05.02.2025 |

Газопровід "Північний потік-2" у Балтійському морі може отримати нове життя. Відповідно до інформації з урядових і промислових кіл, отриманої Handelsblatt, обговорюється використання ділянки газопроводу для імпорту "зеленого" водню з Фінляндії.
Використання трубопроводу розглядається як варіант для налагодження імпорту "зеленого" водню з Фінляндії до Німеччини і прилеглих до Балтійського моря країн.
Також є припущення про можливе транспортування природного газу з Росії після мирної угоди в Україні. Менш ніж за три тижні до парламентських виборів у Німеччині це питання викликає політичний дискомфорт для всіх основних партій. Офіційний Берлін наполягає, що жодних планів щодо відновлення Nord Stream 2 не існує.
Однак, за даними Handelsblatt, уряд Німеччини не хоче залишати долю трубопроводу напризволяще. Крім того, на Берлін тисне нещодавнє судове рішення, яке змушує владу визначитися із майбутнім газопроводу.
У вересні 2022 року трубопровід "Північний потік-2" був частково пошкоджений і так і не був введений у комерційну експлуатацію.
У першому Північному потоці були пошкоджені обидві труби. На момент вибухів трубопровід був заповнений газом, що через отвір потрапив у море.
22 лютого 2022 року уряд Німеччини оголосив про рішення зупинити сертифікацію "Північного потоку-2" у відповідь на російську агресію проти України - визнання "республіками" захоплених Росією територій Донбасу. Після нападу на Україну проєкт остаточно заморозили.
Довідка
"Північний потік-2" - розширення першого потоку, який Газпром запустив у 2011 році. Газопровід протяжністю понад 1200 км ішов дном Балтійського моря в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі й інших країн Східної Європи та Балтії. Компанія Nord Stream 2 AG на 100% належить Газпрому, вона була оператором газопроводу "Північний потік-2".
До повномасштабної російсько-української війни партнерами Газпрому у проєкті виступали п'ять енергетичних гігантів Європи: британська Shell, австрійська OMV, французька Engie та німецькі Uniper і Wintershall. Партнери фінансували будівництво газопроводу 50% на 50%. Загальна вартість газопроводу оцінюється у 10 млрд євро.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Велика Британія надасть Україні новий пакет оборонної допомоги, який
передбачає щонайменше 120 тисяч дронів цього року, заявив британський
уряд 15 квітня.
Під час українсько-німецьких урядових консультацій 14 квітня в Берліні
німецька компанія Quantum Systems оголосила про створення двох
додаткових спільних підприємств у рамках ініціативи «Будуй з Україною».
Україна та Німеччина підписали три угоди в оборонній сфері на чотири
мільярди євро. Вони спрямовані на посилення ППО, розвиток далекобійних
спроможностей та спільне виробництво дронів.
Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Ран Стере заявив,
що перші з шести винищувачів F-16, які його країна обіцяла Києву,
незабаром будуть готові до експлуатації.
Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
На початку 2026 року Національний банк України вперше зробив окремий
список небанківських фінансових компаній, які суттєво впливають на
ринок.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Україна отримала останній транш від Великої Британії обсягом 752 млн
фунтів стерлінгів (близько $1 млрд) у межах ініціативи G7 Extraordinary
Revenue Acceleration for Ukraine (ERA).
Американсько-український інвестиційний фонд відновлення працює - першу
інвестицію схвалено, ще понад 200 заявок перебувають на розгляді.
Німеччина посилює можливості України завдавати ударів на далекі
відстані. Це можливо завдяки створенню нового спільного підприємства.
Нафтопровід "Дружба" буде відремонтований до кінця квітня. Про це глава держави повідомив під час спільного з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом спілкування з журналістами у Берлін
Світовий попит на нафту у 2026 році може знизитися вперше з часів
пандемії 2020 року через різке подорожчання енергоносіїв на тлі
конфлікту на Близькому Сході. Про це повідомило Міжнародне енергетичне
агентство (МЕА) у щомісячному звіті.
За результатами конкурсів, проведених у 2025 році, Європейський Союз
виділить 1,07 млрд євро на реалізацію 57 нових проєктів у рамках
Європейського оборонного фонду, в яких будуть брати участь і українські
компанії.
Південна Корея вводить універсальний базовий доступ до мобільного
інтернету для громадян на швидкості до 400 Кбіт/с, повідомляє The
Register з посиланням на місцеву владу.
Криптоіндустрія прискорює розробку рішень для протидії потенційним
атакам квантових комп'ютерів.
Експорт електромобілів та гібридних авто з Китаю в березні цього року
зріс більш ніж удвічі, до рекордного рівня, оскільки глобальний
енергетичний шок, спричинений війною в Ірані, відновив інтерес до
електрокарів.
Amazon оголосила про плани запустити власний супутниковий
інтернет-сервіс Leo у середині 2026 року. Про це повідомив генеральний
директор компанії Енді Джессі у щорічному листі до акціонерів, пише
Engadget.
Схоже, епоха, коли мобільні процесори скромно тулилися в тіні
настільних рішень, остаточно добігає кінця. MediaTek, яка останні кілька
років активно витісняє конкурентів з преміального сегмента, готує
справжнього монстра - Dimensity 9600 Pro.
Компанія Google
оновила підходи до безпеки в чат-боті Gemini, зокрема у взаємодії з
користувачами, які можуть переживати психічну кризу.
Google почала розгортати оновлення для Chrome з підтримкою вертикальних вкладок і покращеним режимом читання.