Фінансові новини
- |
- 06.08.26
- |
- 04:08
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рубіо: США треба Панамський канал і Гренландія через Китай
12:39 31.01.2025 |

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що бажання президента Дональда Трампа отримати контроль над Панамським каналом і придбати Гренландію зумовлене "законними інтересами національної безпеки", пов'язаними зі зростанням занепокоєння щодо активності та впливу Китаю в Латинській Америці та Арктиці.
Цими вихідними Рубіо розпочне своє турне державами Центральної Америки і першою країною, яку він відвідає, буде Панама. Президент Панами Хосе Рауль Муліно заявив 30 січня, що не вестиме жодних переговорів зі США про право власності на Панамський канал, і що він сподівається, що під час візиту Рубіо зосередиться на спільних інтересах двох країн, таких як міграція і боротьба з наркоторгівлею.
Рубіо ж перед візитом зазначив, що не може спрогнозувати, чи вдасться Трампу за свого президентства відновити американський контроль над Панамським каналом або викупити Гренландію у Данії, але висловив переконання, що увага, яку Трамп приділятиме обом питанням, матиме наслідки. "Я думаю, що ви можете бути впевнені в тому, що через чотири роки наші інтереси в Арктиці будуть більш захищеними; наші інтереси в Панамському каналі будуть більш захищеними", - сказав він 30 січня в інтерв'ю SiriusXM.
Рубіо: Китайська активність в районі Панамського каналу є загрозою
За словами держсекретаря США, серйозне занепокоєння викликають інвестиції Китаю в порти та інші об'єкти інфраструктури в районі Панамського каналу. Рубіо вважає, що є ризик того, що китайські компанії у разі конфлікту з Тайванем або розриву відносин зі США з інших причин підкоряться уряду в Пекіні та виконають наказ перекрити чи обмежити рух Панамським каналом.
"Якщо уряд Китаю під час конфлікту скаже їм перекрити Панамський канал, вони будуть змушені це зробити. Я не маю жодних сумнівів, що у них є такі плани на випадок непередбачених обставин, що є прямою загрозою", - цитує держсека американське інформаційне агентство Associated Press.
Рубіо також повторив скаргу Трампа на те, що з американських кораблів стягують надмірну плату за користування каналом. "Ми не повинні бути в ситуації, коли нам доводиться платити більше, ніж іншим країнам. Насправді, ми повинні отримувати знижку або, можливо, безкоштовно, тому що ми заплатили за це", - сказав він.
Рубіо: Гренландія - питання національного інтересу
Що стосується Гренландії, то Рубіо сказав, що Данія, якій належить острів, не має можливості захистити його від Китаю, який прагне посилити свою присутність в Арктиці, щоб експлуатувати судноплавні шляхи, а оскільки Гренландія вже підпадає під дію пакту про взаємну оборону НАТО, для США є сенс мати там більшу присутність і повноваження.
"Якщо ми вже на гачку за те, що повинні це робити, ми могли б також мати більший контроль над тим, що там відбувається. Я знаю, що для Данії це делікатна тема, але для Сполучених Штатів це знову ж таки питання національного інтересу", - сказав Рубіо.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Канада готова сприяти забезпеченню України додатковими зерновим рукавами
для тимчасового зберігання врожаю на тлі російських атак на портову
інфраструктуру, які ускладнили експорт агропродукції.
Сенатори США Елізабет Воррен і Річард Блументаль звернулися до голови Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Пола Аткінса із закликом розпочати розслідування щодо мемкоїна TRUMP.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що новітня німецьку колісну гаубицю RCH-155 високо оцінюють в Україні.
Компанія Trump Media and Technology Group (TMTG), яка володіє соціальною
мережею Truth Social, запустила платний сервіс, що дозволяє фінансовим
компаніям отримувати сповіщення про нові дописи президента США Дональда
Трампа раніше за інших користувачів.
Президент Володимир Зеленський у п'ятницю підписав закон, який ратифікує Угоду про вільну торгівлю між Україною і Туреччиною.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.
Другий квартал 2026 року приніс рекордний прибуток для Samsung
Electronics, забезпечений зростанням цін на чипи пам'яті, проте
підрозділ смартфонів завершив період із першим в історії збитком.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.