Фінансові новини
- |
- 02.04.26
- |
- 17:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Австрія заявила про незалежність від російського газу
23:19 01.01.2025 |

Припинення транзиту російського природного газу територією України не вплинуло на забезпечення постачання газу споживачам в Австрії. Про це у середу, 1 січня, повідомив австрійський оператор газотранспортної мережі AGGM (Austrian Gas Grid Management AG).
"Незважаючи на конфлікт в Україні та зміну контрактної ситуації щодо імпорту до Австрії, наразі немає жодних ознак перебоїв у постачанні австрійським кінцевим споживачам", - йдеться у звіті AGGM за 1 січня.
Також повідомляється, що станом на 1 січня обсяги реєстрації учасників ринку для імпорту в газовому хабі Баумгартен, куди раніше надходив газ з РФ, "є дуже низькими, відповідно збільшені реєстрації обсягів з Німеччини та Італії будуть фізично виконані, як і планувалося".
"Таким чином, постачання в Австрію все ще гарантоване, виходячи з поточної картини реєстрації обсягів", - йдеться у звіті.
Альтернативні шляхи поставок газу
Незалежний регулятор ринків електроенергії та природного газу в Австрії E-Control цього дня також повідомив, що газопостачання в країні "залишається надійним, незважаючи на переривання транзиту з України".
У повідомленні E-Control зазначається, що протягом останніх тижнів близько 200 ГВт-год російського газу щодоби постачалося до Австрії через Словаччину. З 1 січня очікується, що зі Словаччини до Австрії надходитиме лише близько 7 ГВт-год на добу. "Однак дані про потоки газу, доступні на платформі прозорості ENTSOG та платформі AGGM, показують, що газові трейдери вчасно передбачили можливість імпорту через інші маршрути. Початкові дані показують, що газ вже фізично постачається з Німеччини та Італії", - підкреслили члени Виконавчої ради E-Control.
На 1 січня трейдери зареєстрували загальні обсяги близько 118 ГВт-год через Німеччину та близько 36 ГВт-год через Італію до Австрії, додали в регуляторі. Обсяги газу також будуть відбиратися зі сховищ. "На сьогоднішній день чистий відбір склав 125 ГВт-год. Таким чином, газопостачання для австрійських споживачів газу залишається надійним", - йдеться у повідомленні.
E-Control також припускає, що вузьких місць у газопостачанні не буде "завдяки високому рівню зберігання та наявності обсягів газу на ринках торгівлі зрідженим газом у сусідніх країнах".
Міненерго Австрії: Країна більше не залежить від російського газу
Влада Австрії запевняє, що постачання газу в країну гарантоване, адже учасники ринку звернулися до альтернативних джерел, наприклад, через пункти входу з Німеччини чи Італії, а також до австрійських сховищ, що "дозволило компенсувати обмеження поставок", передає австрійський портал OTS.
"Україна заздалегідь дала зрозуміти, що не продовжуватиме транзитний контракт з агресором Росією. Ми виконали своє домашнє завдання і були добре підготовлені до такого сценарію", - заявила міністерка енергетики Австрії Леоноре Ґевесслер (Leonore Gewessler).
"Австрійські енергетичні компанії шукали інших, неросійських постачальників газу. Компанія OMV також припинила свою багаторічну співпрацю з російським "Газпромом". Австрія більше не залежить від російського газу - і це добре", - наголосила Ґевесслер.
Також повідомляється, що у 2022 році, після вторгнення Росії в Україну і подальшої енергетичної кризи, федеральний уряд Австрії закупив і зберіг майже 20 терават-годин (ТВт-год) газу в якості стратегічного резерву. У 2023 році в Австрії було спожито майже 76 ТВт-год газу. Внутрішні газосховища наразі заповнені на 79%, що становить трохи більше 80 ТВт-год, а ще до 185 ТВт-год на рік можна імпортувати через Німеччину та Італію.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабінет Міністрів запускає нову програму - "Точка опори", яка
дозволить роботодавцям зберегти робочі місця у період простою після
обстрілів.
Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
Три структурні маяки, які Україна мала виконати до кінця березня 2026
року у рамках програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного
валютного фонду (МВФ) залишились не виконаними, свідчать дані на сайті
консорціуму RRR4U.
Президент України Володимир Зеленський та виконувач обов'язків
прем'єр-міністра Болгарії Андрей Гюров у понеділок, 30 березня,
підписали у Києві двосторонню безпекову угоду строком на десять років.
Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Міністр Британії з питань зв'язків з ЄС Нік Томас-Саймондс переконаний,
що Лондон та Брюссель погодять угоду щодо "перезавантаження" у ключових
частинах економіки до початку літа.
У списку вимог Ірану для припинення
війни з'явився пункт, якого раніше не було. Тегеран хоче визнання свого
суверенітету над Ормузькою протокою.
Парламент Молдови ухвалив у другому читанні закони про денонсацію угоди про створення СНД і статуту Співдружності.
Члени Організації країн - експортерів нафти в березні втратили близько чверті своїх поставок нафти.
Президент США Дональд Трамп
погрожував припинити постачання зброї для України через програму PURL,
щоб змусити європейських союзників приєднатися до "коаліції
добровольців" із метою розблокування Ормузької протоки.
Європейський Союз перерахує 1,4 млрд євро доходів від заморожених російських активів на підтримку України.
У Великій Британії відреагували на заяву президента США Трампа про
можливий вихід країни з НАТО. Прем'єр-міністр Кір Стармер пообіцяв не
допустити втягнення Британії у війну.
Wccftech повідомляє про відчутне зниження ціни DDR5 на Amazon, Newegg та в інших ритейлерів США.
Функція Quick Share в One UI 9 отримає підтримку бездротового обміну
файлами через NFC. Для цього користувачам буде достатньо розмістити два
смартфони один біля одного, передає Android Authority.
Європейський парламент більшістю голосів підтримав пропозиції до закону
про штучний інтелект, які, серед іншого, передбачають заборону додатків,
що генерують фейкові оголені зображення реальних людей.
Google запустив функцію Search Live у 200 країнах, з Україною включно:
вона дозволяє вести інтерактивні діалоги з Пошуком у режимі ШІ, з
використанням камери та голосу.
Поки власники сучасних смартфонів з острахом дивляться на прогноз
погоди, де обіцяють бодай -10°C, китайські вчені вирішили зайти з
козирів.
Google оголосила
про масштабне оновлення для Google TV, яке інтегрує три нові можливості
на базі Gemini. Мета нововведень - перетворити телевізор на активного
помічника, який забезпечує не лише розваги, а й інформативний контент.
Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) визнала всі нові моделі
маршрутизаторів, виготовлені за межами країни, загрозою національній
безпеці та включатиме їх до списку Covered List, повідомляє Engadget.