Фінансові новини
- |
- 13.03.26
- |
- 02:20
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
«Роснєфть» може відкласти модернізацію НПЗ
16:58 02.12.2024 |

«Роснєфть», найбільша російська нафтовидобувна компанія, повідомила 29 листопада, що може відкласти модернізацію НПЗ через високі відсоткові ставки й податки на тлі зниження прибутку за дев'ять місяців на 13,9% у річному вираженні - до 926 млрд руб.
Раніше у листопаді джерела Reuters повідомляли, що як мінімум три російські НПЗ, включаючи туапсинський НПЗ, що належить «роснєфті», були змушені зупинити перероблення або скоротити обсяги виробництва через фінансові втрати на тлі обмежень на експорт, зростання цін на нафту і високу вартість запозичень.
Глава компанії ігор сєчін раніше критикував центробанк за жорстку грошово-кредитну політику.
«Наслідком підвищення ключової ставки стало зниження ефективності проєктів модернізації НПЗ, які вимагають залучення зовнішніх фінансових ресурсів, - наводить компанія слова сєчіна за підсумками дев'яти місяців 2024 року. - З метою захисту інтересів акціонерів і недопущення збитків «роснєфть» розглядає необхідність перенесення термінів реалізації проєктів програми модернізації».
У звітному періоді на показник чистого прибутку «роснєфті», що належить до акціонерів, негативно вплинуло підвищення ставки податку на прибуток до 25% з 2025 року. Це призвело до перерахунку відкладеного податку з негативним ефектом на прибуток 0,2 трлн руб..
«роснєфть» також повідомила, що видобуток нафти й газового конденсату з січня по вересень становив 138,3 млн метричних тонн, або в середньому 3,753 млн барелів на добу (б/д).
Компанія не надала даних про видобуток рік тому для порівняння, але повідомила, що на видобуток тиснула угода ОПЕК+ про скорочення видобутку.
«роснєфть» також повідомила, що «в умовах високої волатильності на фондовому ринку і з урахуванням забезпечення прав та інтересів діючих акціонерів компанія відновила викуп власних акцій на відкритому ринку».
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Блокування Ормузької протоки спровокувало стрибок цін на сірку,
побічного продукту переробки нафти і газу, який, хоч і є
вузькоспеціалізованим товаром, однак має велике значення для виробництва
добрив, хімікатів, комп'ютерних мікросхем і металообробки.
Шість комерційних суден за останню добу зазнали атак Ірану в Перській
затоці, три з яких отримали серйозні пошкодження, випливає з даних
Управління морських торговельних операцій Великої Британії (UKMTO).
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) схвалило вивільнення нафтових
резервів для вирішення проблеми перебоїв на ринках, які спричинив
конфлікт на Близькому Сході. Про це заявила пресслужба організації.
Велика Британія цього року позбавляє спадкових аристократів місць у Палаті лордів, завершивши понад 700-річну традицію.
Уряди Японії та Південної Кореї на тлі різкого скорочення постачань з
країн Перської затоки прийняли рішення розпочати вивільнення запасів
нафти зі своїх стратегічних резервів.
Адміністрація Трампа ініціювала
глобальне розслідування проти Китаю, ЄС та ще десятка країн, щоб в обхід
рішення Верховного суду відновити імпортні мита.
Європейська комісія закликала Сполучені Штати дотримуватися обмеження
цін на російську нафту, встановленого G7, та не знімати санкції.
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.