Фінансові новини
- |
- 23.12.25
- |
- 10:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Росіян попередили про можливе заморожування банківських вкладів
23:39 05.11.2024 |

Заощадження, які росіяни зберігають на вкладах у банках, можуть бути заморожені.
Таку думку висловив директор Інституту соціально-економічних досліджень Фінансового університету при уряді РФ Алексєй Зубєц, передає The Moscow Times.
На його думку, на заморожування вкладів російська влада може піти через загрозу "шаленої інфляції", яка може виникнути, якщо люди почнуть масово витрачати свої гроші.
"Вклади можуть заморозити. Люди на рахунках накопичили якісь величезні гроші - десятки трильйонів рублів. А ставку ухвалено рішення знімати. Зрозуміло, що люди просто підуть забирати ці гроші та принесуть їх на ринок. Після цього на ринку почнеться шалена інфляція", - пояснив Зубєц.
Він уточнив, що масове зняття готівки може статися після того, як російський Центробанк почне зниження ключової ставки. Наразі вона знаходиться на рекордному за два десятиліття рівні 21%.
Сам ЦБ Росії прогнозує зниження ставки у 2025-2026 роках, залежно від сценарію, за яким розвиватиметься ситуація в економіці.
Як вважає Зубєц, "очевидним варіантом" може стати обмеження зняття грошей з рахунків фізосіб.
"Люди зможуть забирати якісь певні суми, але не все одразу. Такий сценарій можливий, щоб не було валу грошей, які виплеснуться на товарний ринок та спровокують інфляцію", - пояснив він.
За даними Росстату, на жовтень 2024 року російські громадяни мали 74,9 трлн руб. заощаджень, із яких 58,6 трлн руб. знаходилося на банківських вкладах, переважно рублевих (54,7 трлн руб.). Ще 16,2 трлн рублів росіяни зберігали у готівковій формі, у тому числі 9,9 трлн готівкових рублів та $64 млрд - у валюті.
Інфляція в Росії
Раніше президент Росії Владімір Путін заявив, що в російській економіці зберігаються "складності". За його словами, причиною проблем стали "непрості умови", в яких знаходиться країна.
"Це і зовнішні санкції, і наші власні структурні обмеження, включно з дефіцитом кадрів та технологій, логістикою", - сказав він.
Путін додав, що всі ці фактори позначаються на рівні інфляції, яка прискорилася майже вчетверо з літа 2023 року та четвертий рік поспіль перевищує чотиривідсоткову мету Центробанку РФ.
Раніше стало відомо, що російська влада вирішила приховати від публічної уваги ще один блок статистики, до того вже засекретивши третину федерального бюджету, оборот зовнішньої торгівлі, обсяги видобутку нафти і газу та інші ключові дані щодо економіки. Так, Росстат не опублікував покомпонентних даних щодо інфляції за останній звітний місяць - вересень.
До того повідомлялося, що останні перед засіданням Центробанку Росії за ключовою ставкою дані про інфляцію підтвердили: ні про яке уповільнення росту цін не йдеться й близько. Так, за тиждень з 15 по 21 жовтня зростання цін становило 0,2%, з початку року - 6,3%, а у річному вираженні - 8,4%.
Перед тим Центробанк Росії заявив у своєму прогнозі, що російська економіка наступного року уповільнить темпи зростання практично до нуля, інфляція в ній у півтора раза перевищить початкові прогнози, а поставки імпортних товарів продовжуватиме скорочуватися.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Ціна на еталонну російську нафту марки Urals обвалилася до близько $34
за барель, що стало одним із найяскравіших сигналів того, що санкції США
проти Москви працюють.
Paramount Skydance оголосила про зміну умов своєї пропозиції щодо
придбання Warner Bros. Discovery (WBD), додавши "безвідкличну" особисту
фінансову гарантію від співзасновника Oracle і мільярдера Ларрі
Еллісона. Про це пише TechCrunch з посиланням на прес-реліз Paramount.
Чеські
урядовці та топ-посадовці говоритимуть у січні наступного року про
подальшу долю чеської ініціативи з метою закупівлі боєприпасів для
України, заявив прем'єр-популіст Бабіш.
Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен очікує поваги від Сполучених Штатів, а
до данського МЗС викличуть посла США після того, як президент Дональд
Трамп оголосив про призначення свого спеціального посланця у Гренландії.
Китай повідомив про введення нових регуляцій, які стосуються практик
ціноутворення торгових інтернет-платформ. Документ про це оприлюднила
Державна адміністрація кіберпростору КНР.
Рада ЄС ще на шість місяців, до 31 липня 2026 року, продовжила для Росії
обмежувальні заходи Європейського Союзу в сфері економіки з огляду на
продовження дій, що дестабілізують ситуацію в Україні.
Mercedes зробить сучасні фари ремонтопридатними в рамках ініціативи
Tomorrow XX, спрямованої на розвиток циркулярної економіки. Якщо зараз
лінзи, накладки, рамки, корпуси та електроніка мають клейові з'єднання,
то в майбутньому їх замінять різьбовими.
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.