Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 16:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Режим Лукашенка є співучасником у війні РФ в Україні - ЄС
23:25 08.08.2024 |

Білоруський режим є співучасником у повномасштабній агресивній війні Росії проти України. Про це йдеться в заяві верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, яка була оприлюднена
у четвер, 8 серпня, напередодні четвертої річниці сфальсифікованих президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року.
"Білоруський суверенітет та ідентичність зазнають зростаючої загрози. Крім широкомасштабних внутрішніх репресій, білоруський режим став співучасником незаконної агресивної війни Росії проти України. Крім політичної, військової та логістичної підтримки, він сприяв незаконній депортації українських дітей з територій України, тимчасово окупованих Росією", - йдеться у заяві.
У тюрмах Білорусі - близько 1400 політв'язнів
Також Боррель додав, що білоруська влада продовжує "масштабну кампанію насильства і залякування власного народу". "Наразі в ув'язненні перебуває близько 1400 політичних в'язнів. Вони є лише частиною тисяч людей, які перебували під вартою з політичних мотивів...", - йдеться у заяві головного дипломата Євросоюзу.
Також він додав, що Олександр Лукашенко почав "тотальне придушення білоруського громадянського суспільства, правозахисників, вільних ЗМІ та журналістів, політичних опонентів, незалежних профспілкових діячів, представників національних меншин і, зрештою, всіх громадян, які висловлюють свої погляди як у країні, так і за її межами".
"Щонайменше шість політичних в'язнів загинули в ув'язненні, і багато хто утримується в інформаційній ізоляції понад рік. Деякі із затриманих перебувають у небезпечному для життя стані та потребують термінової медичної допомоги. Таке поводження з ув'язненими і затриманими є порушенням міжнародного права і власних зобов'язань Білорусі", - заявив Боррель.
ЄС обіцяє Білорусі 3 млрд євро на реформи у разі демократизації
Головний дипломат ЄС нагадав, що Євросоюз запровадив кілька раундів санкцій проти режиму Лукашенка та його прихильників. Зокрема, 5 серпня ЄС ухвалив додаткові санкції проти 28 осіб, причетних, зокрема, до порушень прав людини, політично мотивованих судових процесів і державної пропагандистської діяльності.
"Загалом 261 особа і 37 організацій та органів наразі зазнають індивідуальних обмежувальних заходів ЄС", - зазначив Боррель.
Також у його заяві йдеться про те, що "щойно Білорусь стане на шлях демократичних перетворень, ЄС надасть підтримку в стабілізації її економіки та реформуванні її інститутів, зокрема за допомогою Комплексного плану економічної підтримки в розмірі до 3 мільярдів євро".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Дефіцит федерального бюджету РФ за 2025 рік
виявився приблизно на 26% вищим, ніж офіційно заявлено, і становив
близько 3,6% ВВП, що Росія намагається приховати за допомогою
фальсифікованої статистики.
Президент США Дональд Трамп розпорядився забезпечити військовий супровід
і страхування ризиків для танкерів із нафтою та газом, що проходять
через Ормузьку протоку.
Адміністрація Дональда Трампа планує зустрітися з керівниками найбільших
оборонних підрядників США в Білому домі в п'ятницю, щоб обговорити
прискорення виробництва зброї.
В Ірані новим верховним лідером після загибелі Алі Хаменеї стане його син Моджтаба Хаменеї.
Якщо війна на Близькому Сході протриває понад місяць, країни Європи
почнуть відчувати на собі негативні економічні наслідки, такі як
інфляція та зниження реального ВВП.
Українці зареєстрували на території Польщі 90 тис. ФОП та 20 тис. акціонерних товариств.
Президент США Дональд Трамп відповів на запитання про ймовірну
тривалість операції Сполучених Штатів та Ізраїлю проти іранського
режиму.
Китайські науковці розробили новий акумулятор для електромобілів із
щільністю енергії понад 700 Вт·год/кг, що потенційно дає запас ходу
понад 1000 км на одному заряді.
Американський технологічний гігант NVIDIA оприлюднив фінансові
результати за IV квартал 2025 року та так званий 2026 фінансовий рік,
продемонструвавши стрімке зростання на фоні глобального попиту на
інфраструктуру штучного інтелекту (ШІ).
Український фонд стартапів приєднався до
глобальної мережі Microsoft for Startups Investor Network, що дозволить
IT-проєктам отримати до $150 тис. кредитів на сервіси Microsoft Azure.
Науковці з Міського університету Гонконгу та Південного університету
науки та технологій розробили екологічну водну батарею, яка стабільно
працювала протягом 120 000 циклів.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.