Фінансові новини
- |
- 24.01.26
- |
- 00:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Брюссель запросить пояснення від Будапешта, чи загрожує безпеці ЄС рішення про спрощення в'їзду для громадян РФ і Білорусі
14:10 30.07.2024 |

Європейська комісія має намір звернутися до влади Угорщини з метою з'ясувати, чи загрожує безпеці Європейського Союзу рішення Будапешта спростити умови в'їзду для громадян Росії та Білорусі з метою роботи, повідомила представниця Європейської комісії Анітта Гіппер (Anitta Hipper),
"Комісія зв'яжеться з угорською владою з цього питання, зокрема, щоб уточнити сферу дії цієї схеми і чи підпадає вона під дію правил ЄС. Як ви добре знаєте, Росія являє собою загрозу безпеці ЄС... Отже, всі інструменти на рівні Союзу, на рівні держав-членів мають гаратнувати безпеку Союзу, а також брати до уваги безпеку Шенгенської зони загалом", - пояснила вона на брифінгу у вівторок у Брюсселі, відповідаючи на запитання журналістів.
Окрім того, за словами Гіппер, Угорщина зобов'язана постійно перевіряти дотримання всіх умов в'їзду, передбачених статтею 6 Шенгенського прикордонного кодексу, застосовних до громадян третіх країн. "Сюди входить не тільки наявність візи або чинної посвідки на проживання, а й відсутність сповіщення в інформаційній системі Шенген про цілі відмови у в'їзді", - деталізувала представниця Єврокомісії.
Раніше низка ЗМІ повідомила про те, що Угорщина спрощує умови в'їзду для росіян і білорусів: після візиту прем'єр-міністра Віктора Орбана до Москви Будапешт зарахував громадян РФ і Білорусі до програми так званої національної карти, у межах якої охочі працювати в Угорщині отримають можливість перебування терміном на два роки з опцією можливого продовження.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
В розпорядженні редакції опинився 18-сторінковий документ, який окреслює
бачення економічного майбутнього України після завершення Росією
повномасштабного вторгнення.
Україна замовила ще 18 систем протиповітряної оборони IRIS-T у німецького оборонного виробника Diehl Defence.
В ОАЕ 23 і 24 січня відбудуться перемовини
України, США та Росії. Кремль вимагає, щоб потенційна мирна угода з
Києвом була заснована на так званій "формулі Анкориджа", про яку
президент США Дональд Трамп та диктатор Путін нібито домовилися ще під
час саміту на Алясці.
Представлена президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн
дорожня карта передбачає прискорений вступ України до Європейського
Союзу, стверджує прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
Індійські нафтові компанії нарощують закупівлі нафти з Анголи, Бразилії
та ОАЕ, щоб замінити російську нафту й досягти зниження митних тарифів
США.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати вже
забезпечують неявний захист Гренландії, а тому повинні брати участь у
розподілі її ресурсів через стратегічне значення острова.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.