Фінансові новини
- |
- 19.01.26
- |
- 06:50
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Орбан, Кікль і Бабіш заявили про створення альянсу в ЄП
08:42 01.07.2024 |

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у неділю, 30 червня, оголосив про створення альянсу з популістськими партіями Австрії та Чехії під назвою "Патріоти за Європу" для формування нової ультраправої групи в Європарламенті.
До групи "Патріоти за Європу" увійдуть євродепутати партії Орбана "Фідес", Австрійської партії свободи (АПС), яку очолює Герберт Кікль (Herbert Kickl), і чеської "Акції незадоволених громадян", широко відомої як ANO ("Так"), на чолі з експрем'єром Чехії Андреєм Бабішем.
За словами Орбана, незабаром фракція має поповнитися новими членами і стати "найбільшою групою правих сил в Європі". "Сьогодні історичний день, тому що ми вступаємо в нову еру європейської політики", - заявив Кікль на спільному з Орбаном та Бабішем брифінгу у Відні. Він порівняв новий альянс з "ракетою-носієм", що має взяти на борт інші європейські партії.
Фракції Європарламенту повинні оголосити свої назви та склад до 15 липня, в них має бути не менш як 23 парламентарі від щонайменше семи країн Євросоюзу. Таким чином, альянс Орбана, Бабіша та Кікля ще повинен заручитись підтримкою з боку європарламентарів мінімум чотирьох країн ЄС.
До 2021 року угорська "Фідес" входила до правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП). Відтоді партія Орбана не входила до жодної офіційної політичної групи. Натомість депутати від АПС до цього перебували у складі ультраправої групи "Ідентичність і демократія" (ІД). Інші партії з правого табору, такі як ультраправа партія "Брати Італії" глави італійського уряду Джорджи Мелоні, об'єднані в групу "Європейські консерватори і реформісти" (ЄКР).
З 1 липня Угорщина перебирає на себе піврічне головування в Європейському Союзі на ротаційній основі. Гаслом свого головування Орбан обрав "Зробимо Європу знову великою" - за аналогією з гаслом колишнього президента США Дональда Трампа "Зробимо Америку знову великою", нагадує AFP.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Команди України та США у суботу, 17 січня, у Маямі проведуть черговий
раунд переговорів щодо доопрацювання документів, що готуються до
підписання на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, повідомила
посол України в США Ольга Стефанішина.
У 2026 році в Україні відкриється новий бізнес-центр, який забезпечить
можливість британській передовій оборонній промисловості та інноваторам
активізувати свою роботу з оснащення Збройних сил України, повідомляє
пресслужба уряду Великої Британії.
Інвестиційний фонд Noble Capital RSD вимагає від Москви виплатити $225 млрд за борговими зобов'язаннями Російської імперії.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Фінляндія відправляє до України 31-й пакет оборонної допомоги, вартість
поставок, що зараз відправляються, становить приблизно EUR 98 млн,
повідомив міністр оборони країни Антті Хякканен.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.