Фінансові новини
- |
- 06.02.26
- |
- 00:58
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Глава Пентагону: Війна з Китаєм не є неминучою
08:20 03.06.2024 |

Постійний діалог з Китаєм і його сусідами необхідний для запобігання ескалації нинішньої напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, заявив міністр оборони США Ллойд Остін, наголосивши при цьому на прихильності Вашингтона регіональній безпеці. Слова глави Пентагону, виголошені в рамках щорічного форуму з питань безпеки "Діалог Шангрі-Ла" в Сінгапурі, наводить у суботу, 1 червня, агентство АР.
"Не кожна розмова може бути приємною. Але важливо, щоб ми продовжували розмовляти один з одним", - сказав Остін, додавши, що, на його думку, "війна або протистояння з Китаєм не є неминучими або невідворотними". Як зазначає АР, Остін зробив великий акцент на прихильності Вашингтона до гарантування безпеки в регіоні, яка виражається у зростанні кількості оборонних партнерств. За його словами, за останні три роки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні відбулося "нове зближення практично з усіх аспектів безпеки".
"Дозвольте мені внести ясність: Сполучені Штати можуть бути в безпеці тільки в тому разі, якщо в безпеці буде Азія", - сказав Остін про необхідність американської присутності в регіоні. Він наголосив також, що попри "історичні зіткнення" в Європі та на Близькому Сході, саме Азійсько-Тихоокеанський регіон залишається для США пріоритетним.
Як відреагував Китай?
У відповідь на коментарі Остіна заступник начальника Об'єднаного штабу Центральної військової ради Китаю генерал-лейтенант Цзін Цзяньфен звинуватив Вашингтон у прагненні створити "азійсько-тихоокеанську версію НАТО". Він також назвав Сполучені Штати "найбільшим викликом регіональному миру і стабільності".
Цзін Цзяньфен заявив, що індо-тихоокеанська стратегія США спрямована на те, щоб "внести розкол, спровокувати конфронтацію і підірвати стабільність". "Вона служить лише егоїстичним геополітичним інтересам США і йде врозріз з історичною тенденцією та загальними прагненнями країн регіону до миру, розвитку і взаємовигідного співробітництва", - сказав китайський генерал-лейтенант.
"Розширення НАТО на схід призвело до української кризи", - заявив офіцер китайської армії Цао Юаньчжун, який також був присутній на форумі, поставивши Остіну запитання: "Які наслідки, на вашу думку, матиме зміцнення системи альянсів США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні для безпеки і стабільності цього регіону?". Очільник Пентагону відповів, що США просто співпрацюють із "країнами-однодумцями зі схожими цінностями" і не намагаються створити альянс на кшталт НАТО, повідомляє агентство АР.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Постійний представник США при НАТО Метью Вітакер заявив, що Штати
надаватимуть Україні наступальну зброю, поки не буде досягнуто миру.
Велика Британія представила рамкову програму для прискорення розробки
передових ядерних реакторів, які дозволять країні стати лідером у
технології атомної енергетики.
Уряди України та Японії планують укласти угоду про трансфер оборонного
обладнання та технологій, що спростить можливість спільного виробництва
захисного озброєння.
Депутати Європейського парламенту у комітеті з питань міжнародної
торгівлі не змогли досягти спільної позиції щодо торговельної угоди між
ЄС і США.
За час широкомасштабного вторгнення Японія надала Україні понад 15 млрд
доларів підтримки у різних сферах. Цього року очікується допомога на
суму 6 млрд доларів.
Нафтогазові доходи федерального бюджету Росії в січні цього року
впали на 50,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року,
опинившись на мінімумі з липня 2020 року.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.
Ринкова капіталізація Microsoft різко скоротилася на рекордні $360 млрд
після публікації фінансового звіту, який показав значні витрати на
будівництво дата-центрів.