Фінансові новини
- |
- 05.12.25
- |
- 22:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
FT: ЄС може заморозити заявку заявку Грузії на вступ в блок
12:17 16.05.2024 |

Європейський Союз може заморозити заявку Грузії на членство в блоці, якщо закон про "іноземних агентів", який, на думку його критиків, аналогічний російському, набуде чинності. Про це пише газета Financial Times із посиланням на європейських чиновників у середу, 15 травня.
Зранку 14 травня парламент Грузії ухвалив законопроєкт про "іноагентів" у третьому читанні попри багатомісячні протести та неодноразові попередження з боку Брюсселя. Тож, за словами трьох чиновників ЄС, рішення блоку про початок переговорів про вступ, імовірно, буде відкладене на невизначений термін, якщо закон набуде чинності.
"(Грузинський уряд. - Ред.) знає, що відбувається", - зазначив співрозмовник видання. Остаточне голосування правлячої більшості очікується в найближчі тижні після обіцяного президенткою країни Саломе Зурабішвілі вето законопроєкту і передачі його назад до парламенту.
Грузія подала заявку на вступ у ЄС у березні 2022 року, за кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. У грудні 2023 року держава набула статусу кандидатки на вступ.
Наступним кроком має стати рекомендація Єврокомісії урядам країн ЄС про початок переговорів щодо вступу Грузії в ЄС, але це залежить від проведення нею низки реформ.
Брюссель чітко дав зрозуміти, що якщо закон набуде чинності, Єврокомісія не дасть такої рекомендації, наголосили чиновники.
"Ухвалення цього закону негативно впливає на прогрес Грузії на шляху до ЄС", - заявили напередодні в Єврокомісії. Там зазначили, що Брюссель "чітко і неодноразово заявляв, що дух і зміст закону не відповідають основним нормам і цінностям ЄС".
Грузія може втратити безвізовий режим із ЄС
На неприйнятності цього законодавчого акту наголосили і міністри закордонних справ Латвії, Литви, Естонії та Ісландії під час зустрічі з Зурабішвілі 15 травня. Вони попередили, що ухвалений законопроєкт закриває для Грузії шлях до ЄС. Крім того, за словами міністра закордонних справ Естонії Маргуса Тсахкни, у разі, якщо він набуде чинності, Грузія може втратити не тільки перспективу членства, але й поточні переваги, такі як безвізовий режим з ЄС, пише FT.
"Цей закон є символом вибору між Росією та ЄС. Цей закон відділяє Грузію від Європейського Союзу", - наголосив дипломат.
Протести в Грузії не вщухають
Між тим, у столиці Грузії Тбілісі не вщухають протести, спрямовані проти закону про "іноагентів". Тисячі демонстрантів 15 травня заблокували головне перехрестя в Тбілісі, паралізувавши рух у центральних районах столиці. Крім того, акції пройшли також у західних грузинських містах Кутаїсі та Цаленджіха, пише AFP.
Як свідчить соціологія, більшість населення Грузії прагне приєднатися до Європейського Союзу і НАТО та виступає проти проросійського впливу, вказує агенція.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Словенія планує виділити близько 43 мільйонів євро до кінця року на
закупівлю американського озброєння для потреб Сил оборони за програмою
PURL.
Уряд Норвегії вирішив замовити у Німеччині ще два додаткові підводні човни.
Швейцарія після відповідного рішення Ради ЄС теж схвалила оновлення
механізму щодо призупинення безвізового режиму для громадян третіх
країн.
Від початку своєї дії ініціатива PURL забезпечила близько 75% усіх ракет
для комплексів Patriot і близько 90% ракет для інших систем ППО, які
постачаються Україні.
Сполучені Штати вимагають від Європи взяти на себе більшість оборонних
можливостей НАТО, від розвідки до ракет, до 2027 року. Цей стислий
термін видався деяким європейським чиновникам нереалістичним.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц відкинув передачу Сполученим Штатам
заморожених на території ЄС російських активів, що, за інформацією ЗМІ,
було предметом мирних переговорів, які просуває адміністрація Дональда
Трампа.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.