Фінансові новини
- |
- 15.07.26
- |
- 09:08
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
FT: Цього року темп зростання міжнародної торгівлі має подвоїтися
08:58 08.05.2024 |

За прогнозами міжнародних організацій, цього року темп зростання світової торгівлі має зрости більш ніж удвічі, оскільки інфляція послаблюється, а бурхливе зростання економіки США сприяє підвищенню активності.
Про це пише газета Financial Times.
ОЕСР, МВФ та Світова організація торгівлі прогнозують різке відновлення глобального потоку товарів цього року після уповільнення у 2023 році, спричиненого зростанням цін, підвищенням процентних ставок та млявим попитом.
За даними ОЕСР, світова торгівля товарами і послугами зросте на 2,3% цього року і на 3,3% у 2025 році. Це порівняно з ростом лише на 1% минулого року.
Клер Ломбарделлі, головний економіст ОЕСР, зазначила, що значною мірою це зростання зумовлене "циклічним відновленням", оскільки торгівля зростає разом із загальним економічним зростанням. Вона додала, що Китай і Східна Азія, як очікується, будуть основними рушіями активності.
Збільшення торгівлі вже допомогло прискорити зростання в деяких найбільших економіках ЄС у першому кварталі 2024 року. Загальне зростання єврозони зросло на 0,3% порівняно з попереднім тримісячним періодом, що є найвищим показником з третього кварталу 2022 року.
"Ми маємо сильніші показники торгівлі в цьому році і в наступному році - ми бачимо досить позитивні зміни з боку торгівлі", - сказав Ломбарделлі.
Згідно з даними, опублікованими у вівторок, німецький експорт у березні зростав швидше, ніж прогнозувалося, збільшившись на 0,9% порівняно з місяцем раніше, що сприяло зростанню на 3,2% у квартальному обчисленні. Імпорт в найбільшу економіку Європи також зріс на 0,3% в березні і на 1,7% в першому кварталі.
МВФ також прогнозує, що зростання обсягів світової торгівлі досягне 3% у 2024 році. СОТ, яка не надає прогнозів щодо торгівлі послугами, очікує, що торгівля товарами зросте на 2,6% у 2024 році після падіння на 1,2% минулого року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Франція передасть Україні винищувачі Rafale, а також ліцензійні права на виробництво далекобійних ракет SCALP, ракет-перехоплювачів Aster-30 до систем ППО SAMP/Т, авіабомб AASM Hammer, заявив Еммануель Макрон.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Нові захисні заходи Європейського Союзу щодо імпорту сталі можуть
суттєво обмежити можливості українських виробників на європейському
ринку та призвести до значних втрат.
Верховна Рада ратифікувала угоду про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, яка була підписана ще у лютому 2022 року.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн
Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що
антибалістична система FREYJA запрацює протягом наступних 12 місяців.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.
Поки світові автовиробники обережно дискутують про темпи переходу на
електротягу, китайська корпорація BYD продовжує агресивну експансію
інфраструктури