Фінансові новини
- |
- 15.06.26
- |
- 16:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Глава МЗС Швеції: Нафтовий флот РФ у Балтійському морі може спричинити екологічний хаос
15:23 18.04.2024 |

Швеція занепокоєна тим фактом, що Росія, переправляючи застарілі нафтові танкери через Балтійське море, може спричинити "екологічний хаос" у регіоні.
Про це сказав глава МЗС Швеції Тобіас Білльстрьом в інтерв'ю The Guardian, повідомляє "Європейська правда".
Шведський міністр закликав запровадити нові правила і механізми, щоб запобігти екологічній катастрофі, яку може спричинити застарілий російський нафтовий флот.
"Ми всі постраждаємо, якщо виникне серйозна проблема, пов'язана з зіткненням або витоком нафти з одного з цих кораблів, які також у багатьох випадках не придатні для мореплавства, або дуже близькі до цього", - сказав Білльстрьом.
Близько половини всієї російської нафти, що транспортується морем, проходить через Балтійське море і води Данії. При цьому компанії часто працюють непрозоро і використовують міжнародні води, щоб уникнути перевірок.
Цей нафтовий флот приносить величезні прибутки Росії для війни в обхід західних санкцій.
"Той факт, що вони перевозять нафту, яка підживлює російську агресію проти України, є досить поганим. Але ще гірше те, що Росію анітрохи не турбує той факт, що ці кораблі можуть спричинити серйозний екологічний хаос у морях, які, якщо взяти Балтійське море, і так є дуже вразливими", - додав глава шведського МЗС.
За його словами, приєднання Швеції і Фінляндії до НАТО змінило стратегічну ситуацію в Балтійському морі, оскільки Росія залишилася єдиною країною з балтійським узбережжям, яка не є членом Альянсу.
Раніше прем'єр Польщі Дональд Туск заявив, що переміщення у Балтійському морі "тіньового флоту" Росії, який нелегально перевозить російську нафту, треба зупинити, у тому числі шляхом втручання на рівні Єврокомісії.
У Фінляндії також побоюються розливу нафти в Балтійському морі через "тіньовий флот" Росії
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Військово-Морські Сили ЗСУ отримали ще один протимінний корабель від
Королівства Нідерланди. Про це повідомив Командувач ВМС віце-адмірал
Олексій Неїжпапа.
ЄС 15 червня проведе міжурядові конференції з Україною і Молдовою, де ЄС та країни відкриють перший переговорний кластер.
Міжнародний валютний фонд погодився виділити Україні черговий транш
кредиту, попри невиконання Києвом однієї з умов. Про це повідомило
агентство Bloomberg з посиланням на джерела.
Середня зарплата піхотинця становитиме 300 тисяч гривень на місяць, максимальна - до 460 тисяч грн.
Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні є ресурс для того, щоб збільшити зарплату військовослужбовцям.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Навесні 2027 року Велика Британія заборонить такі
соцмережі, як Snapchat, TikTok, YouTube, Instagram, Facebook та X, для
дітей віком до 16 років, щоб «повернути їм дитинство».
Україна відтепер може активувати екстрену підтримку ЄС для реагування на
масштабні кіберінциденти після того, як Рада Європейського Союзу
схвалила її включення до Резерву кібербезпеки блоку.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Франція має скасувати 3%-ий
податок на продажі технологічних компаній, інакше зіткнеться зі 100%-ми
митами на імпорт вин і шампанського до США.
Нафтові ринки з ентузіазмом відреагували на проміжну угоду між США та Іраном,
що має забезпечити відновлення судноплавства і транзиту нафти й газу
через Ормузьку протоку.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон та Іран досягли мирної угоди. Також він анонсував відкриття Ормузької протоки.
Платіжний гігант Mastercard оголосив
про запуск сервісу Agent Pay for Machines (AP4M), який дозволяє
ШІ-агентам та програмним системам самостійно здійснювати платежі через
глобальну мережу компанії.
McDonald's почала тестувати штучний інтелект для прийому замовлень на "МакДрайв". Як передає ABC News, у майбутньому компанія сподівається замінити звичний досвід замовлення у людини на нову технологію.
Ілон Маск (Elon Musk) поділився новими подробицями проекту
орбітальних дата-центрів SpaceX, які мають перетворити космос на
майданчик для роботи штучного інтелекту.
Інженерка-програмістка Ерін Маус із Північної Кароліни домоглася
офіційного дозволу не використовувати штучний інтелект на роботі,
посилаючись на свої релігійні переконання
Американська Google, що входить до Alphabet Inc., замовила в Intel Corp.
виробництво понад 3 млн своїх тензорних процесорів (TPU) у 2028 році,
повідомляє The Information з посиланням на джерела.
Впродовж травня український автопарк поповнився 18 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону.
Spotify розглядає нові напрямки для розвитку свого сервісу, який
планують перетворити на повноцінний музичний хаб для фанів. Серед
планів, як зазначає Bloomberg, "живі" відеотрансляції концертів і продаж
квитків.