Фінансові новини
- |
- 17.03.26
- |
- 00:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
SpaceX створює шпигунську мережу супутників для Пентагона — Reuters
09:23 18.03.2024 |

SpaceX будує мережу із сотень супутників-шпигунів за секретним контрактом із розвідувальним агентством США, повідомили агенцію Reuters одразу п'ять джерел, знайомих із програмою. Шпигунську мережу будує бізнес-підрозділ SpaceX Starshield за контрактом на $1,8 млрд, підписаним у 2021 році з Національним розвідувальним управлінням (NRO).
У разі успіху програма значно розширить здатність уряду та військових США швидко виявляти потенційні цілі майже в будь-якій точці земної кулі. Контракт SpaceX стосується нової потужної шпигунської системи із сотнями супутників та можливістю знімати зображення Землі. Невідомо, коли нова мережа супутників запрацює і які ще компанії беруть участь у програмі.
У SpaceX не відповіли на кілька запитів Reuters прокоментувати контракт, свою роль у ньому та подробиці запусків супутників. Пентагон, своєю чергою, перенаправив запит до SpaceX та NRO. Остання визнала свою місію з розробки складної супутникової системи та партнерство з іншими урядовими установами, компаніями, дослідницькими установами та країнами, але відмовилася коментувати ступінь участі SpaceX у проєкті.
«Національне розвідувальне управління розробляє найефективнішу, найрізноманітнішу та стійку систему космічної розвідки та спостереження, яку коли-небудь бачив світ», - зазначив представник NRO.
За словами джерел, супутники можуть відстежувати цілі на землі та ділитися цими даними з розвідкою США та військовими. Це дає змогу уряду США швидко отримувати безперервні зображення майже в будь-якої точки земної кулі, допомагаючи розвідці та військовим операціям.
З 2020 року було запущено близько десяти прототипів, серед інших супутників на ракетах Falcon 9 від SpaceX. База даних уряду США щодо об'єктів на орбіті показує, що кілька місій SpaceX розгорнули якісь супутники, про які ані компанія, ані уряд ніколи не повідомляли. Джерела підтвердили, що це прототипи для мережі Starshield.
Запланована мережа Starshield відокремлена від Starlink, комерційної широкосмугової групи SpaceX, яка наразі має близько 5500 супутників глобального Інтернету. Вона є одною з найбільш важливих можливостей уряду США в космосі, оскільки розроблена для забезпечення найпостійнішого, всеосяжного та швидкого висвітлення діяльності на Землі.
«Ніхто не може сховатися», - каже одне з джерел.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Ударний FPV-дрон F10 виробництва компанії
F-Drones став другим українським фіналістом першого етапу програми
американського Пентагону Drone Dominance
Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Ефективний удар по заводу мікроелектроніки «Кремній Ел» у Брянську
доводить, що Сили оборони України вдало інтегрували ракети Storm Shadow у
свої ударні спроможності.
Вісім держав Європейського Союзу
закликали керівництво ЄС запровадити заборону на в'їзд до Шенгенської
зони для осіб, які служили або служать у російській армії.
Міністр фінансів США Скотт Бессент запевнив, що режим Путіна не отримає
значного прибутку від тимчасового послаблення американських санкцій
проти російської нафти.
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
Усупереч блокуванню Угорщиною пільгового європейського кредиту для
України, глава Національного банку Андрій Пишний очікує надходження
коштів на початку другого кварталу 2026-го.
Європейська комісія запропонувала Україні направити свою місію зі
встановлення фактів стосовно нафтопроводу "Дружба", інформації щодо
угорської делегації в Брюсселі немає.
Через високі ціни на нафту Німеччина розблокує частину своїх нафтових резервів і запровадить обмеження для автозаправок. Так у Берліні хочуть мінімізувати шкоду від високих цін для економіки країни.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.