Фінансові новини
- |
- 30.08.26
- |
- 06:53
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Уже сьомий російський мільярдер відмовляється від громадянства РФ
12:27 08.02.2024 |

Колишній партнер російського олігарха Алішера Усманова бізнесмен Василь Анісімов став сьомим мільярдером, який відмовився від громадянства Росії після початку війни в Україні.
Згідно з документами, які він надав російському Forbes, Анісімов зробив це ще у вересні 2022 року. Проте досі про це не було відомо, передає The Moscow Times.
На сьогодні у бізнесмена, який проживає в Швейцарії, залишається громадянство Домініки та Хорватії. Перше він придбав ще в середині 1990-х лише за $60 тис. Хорватський паспорт Анісімов отримав у жовтні 2003 року. Для цього йому довелося вкласти в нерухомість країни $11 млн. Гроші пішли, зокрема на будівництво спортивної бази на острові Корчула. Аж до початку війни в Україні на цій базі тренувалися російські гімнастки.
Анісімов стверджує, що в Росії більше не володіє жодними активами. За його словами, свою колишню компанію Coalco, а з нею і "Велике Домодєдово" він передав менеджерам. Проте бізнесмен продовжує відвідувати країну. Робить він це за бізнес-візою, яку оформляє на запрошення від компанії "Велике Домодєдово".
За оцінкою Forbes, Анісімов володіє статками у $1,6 млрд. Здебільшого це гроші, отримані від продажу частки в Михайлівському ГЗК Усманову та інших активів. Крім того, мільярдер має бізнес у Казахстані та в Африці. У 2022 році він зайнявся нерухомістю в ОАЕ.
Раніше від російського громадянства відмовилася низка великих бізнесменів. Серед них: засновник та основний власник холдингу Freedom Тимур Турлов, засновник інвестиційної компанії "Трійка Діалог" Рубен Варданян, засновник інвестиційної компанії DST Global Юрій Мільнер, засновник Revolut Микола Сторонський, засновник енергетичної компанії "Ареті" Ігор Макаров та засновник Tinkoff Group Олег Тіньков.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Надходження для фінансування державного бюджету України у першому півріччі 2026 року становили 704,6 млрд грн.
Відтепер на порталі "Дія" українські підприємства мають змогу подати
до міжнародного Реєстру збитків заяву про компенсацію у категорії C3.2 -
"Втрата контролю над майном на тимчасово окупованих територіях".
Найближчими тижнями, вже на початку вересня, Україна отримає новий транш
з оборонної частини кредиту ЄС, що становить 90 млрд євро на 2026-27
роки.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід колишній заступниці керівника Офісу президента Ірині Мудрій у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів із можливістю внесення застави у розмірі 20 мільйонів гривень.
Премʼєр-міністр Британії Енді Бернем, який у День Незалежності приїхав із візитом в Україну, привіз важливі новини у сфері ракетного озброєння.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Венесуела розглядає можливість виходу із Організації
країн-експортерів нафти ОПЕК на тлі зміцнення зв'язків зі США.
Українці, які проживають у Польщі, стали активними учасниками
польської економіки, а не лише людьми, які знайшли там прихисток після
початку повномасштабної війни.
Через шість місяців війни в Ірані найпотужніший у світі нафтовий
альянс, ОПЕК+, опинився у незвичному становищі: не в змозі впливати на
ринок, який він колись допомагав формувати.
Держава-агресор Росія веде перемовини з
Північною Кореєю про постачання нових балістичних ракет KN-30, які
втричі потужніші за вже відомі KN-23 і KN-24.
У майбутньому бюджеті Європейського Союзу пропонують закласти до 100 мільярдів євро на нову програму співпраці з Україною.
Держсекретар США Марко Рубіо останніми днями сказав союзникам
Вашингтона, що "наразі" Америка не планує завдавати нових ударів по
Ірану. Натомість будуть інші засоби тиску, включаючи ініціативу щодо
введення санкцій, оголошену цього тижня.
Франція прагне встановити тимчасові обмеження на дію винятків, наданих
Україні для закупівлі оборонної продукції за межами ЄС у рамках кредиту
на суму 90 млрд євро, з метою підтримки європейських і французьких
виробників.
На головній сторінці AliExpress виявили приховані сценарії, які
запускали у браузері беззвучну обробку аудіо. Отримані характеристики
могли використовуватися як частина цифрового відбитка для розпізнавання
пристрою без файлів cookie.
Поки весь світ обережно тестує прототипи «вічних» батарей, Китай
вирішив, що настав час зафіксувати правила гри на папері. Міжнародна
електротехнічна комісія (IEC) офіційно схвалила
проєкт стандарту «Руководство по застосуванню, тестові завдання та
умови для твердотільних літій-іонних акумуляторів для електромобілів».
Дослідники із Сінгапуру представили новий тип прототипу дата-центру,
який використовує живі людські нейрони для обробки інформації замість
того, щоб повністю покладатися на кремнієві чипи.
Seasonic стала першим виробником блоків живлення з сертифікатом 80 PLUS Ruby. Сертифікацію отримала модель PRIME ENTERPRISE RX-1600 потужністю 1600 Вт. Це новий найвищий рівень, кращий за титановий.
Акції китайського виробника гуманоїдних роботів Unitree Robotics у перший день торгів на Шанхайській біржі зросли на 629%. Як повідомляє
Bloomberg, компанія залучила 6,1 млрд юанів ($904 млн) у рамках IPO,
ставши першим виробником гуманоїдних роботів у материковому Китаї, чиї
акції почали публічно торгуватися.
Цей крок зроблено на тлі численних судових позовів проти OpenAI з боку
сімей, які стверджують, що їхні діти зазнали шкоди від використання
ChatGPT, у той час як компанія готується до потенційно рекордного IPO
протягом наступного року.
Уряд Тайваню спрямує 7,4 млрд дол. у запропонованому бюджеті на
2027 рік для фінансування виплати у 10 тис. тайванських доларів