Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 23:50
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
МВФ підвищив оцінку зростання світової економіки у 2023 р. до 3,1% з 2,9%
15:46 30.01.2024 |

Оновлений прогноз наводиться в січневому огляді світової економіки (WEO Update: Moderating Inflation and Steady Growth Open Path to Soft Landing), опублікованому МВФ у вівторок.
Поліпшення оцінки поточного року Фонд пов'язує з вищою, ніж очікувалося, стійкістю економіки США і низки великих країні з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, а також із бюджетною підтримкою в Китаї.
Водночас МВФ зазначає, що прогноз на 2024-2025 рр. є нижчим за середній історичний (2000-2019 рр.) показник у 3,8% через жорстку політику центральних банків для боротьби з інфляцією, згортання бюджетної підтримки на тлі високої заборгованості, що чинить тиск на економічну активність, і низьке загальне зростання продуктивності.
Прогноз щодо глобальної інфляції на 2024 рік залишився колишнім - 5,8%, на 2025 рік знизився на 0,2 п.п. - до 4,4%. Оцінка за 2023 рік становила 6,8%. Фонд очікує більш швидкого зниження інфляції в країнах із розвиненою економікою (у 2024 році на 2 п.п. - до 2,6%), ніж у країнах із ринком, що формується, і країнах, що розвиваються (на 0,3 п.п. - до 8,1%).
"Фактори зниження інфляції різняться, залежно від країни, але загалом відображають зниження базової інфляції внаслідок збереження жорсткої ДКП, пов'язаного з цим пом'якшення умов на ринках праці, а також ефектів перенесення впливу зниження відносних цін на енергоносії, яке сталося раніше та триває. Загалом, згідно з прогнозами, приблизно на 80% країн світу 2024 року очікує зниження середньорічного загального рівня інфляції та базової інфляції. Серед країн, що застосовують цільовий показник інфляції, до четвертого кварталу 2024 року загальний рівень інфляції для медіанної країни, за прогнозами, буде на 0,6 в.п. вищим за цільовий показник, скоротившись порівняно з розрахунковим розривом у 1,7 в.п. наприкінці 2023 року. Очікується, що більшість цих країн досягнуть своїх цільових показників (або середніх точок цільового діапазону) до 2025 року. У низці країн із великою економікою перегляд прогнозованої траєкторії інфляції в бік зниження в поєднанні з помірним підвищенням прогнозу економічної активності означає "м'якшу посадку", ніж очікувалося", - йдеться в огляді.
Зростання обсягу світової торгівлі 2023 року, на думку МВФ, становило 0,4%, що нижче за жовтневу оцінку в 0,9%. Прогноз на 2024 рік знижено на 0,2 п.п. - до 3,3%. У 2025 році очікується зростання на 3,6%. Прогноз нижчий за середній історичний темп зростання в 4,9%. МВФ очікує, що зростаючі спотворення в торгівлі та геоекономічна фрагментація продовжать чинити тиск на рівень світової торгівлі. За даними Global Trade Alert, країни запровадили приблизно 3,2 тис. нових обмежень на торгівлю 2022 року і близько 3тис. 2023 року порівняно приблизно з 1100 2019 року.
Середня ціна нафти у 2023 році, за оцінкою МВФ, знизилася на 16%. У 2024 році він очікує її зниження на 2,3% (раніше на 0,7%) - до $79,1/барр. У 2025 році зниження прискориться до 4,8% ($75,31/бар.).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Соболев назвав головні виклики для економіки та основні драйвери економічного зростання
Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Фінляндія та Швеція закликали Євросоюз запровадити митні збори на всі товари й послуги з Росії, а також посилити експортні та енергетичні обмеження.
Європейський авіабудівний концерн Airbus у 2025 році поставив 793 цивільних літаки 91 клієнту по всьому світу.
Лідери Італії, Німеччини, Франції, Канади та Великої Британії разом
із президенткою Єврокомісії планують зустрітися з президентом США Дональдом Трампом на Всесвітньому економічному форумі у Давосі наступного тижня.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Станом на кінець листопада 2025 р. загалом 4,33 мільйона українців мали
статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу, порівняно з
кінцем жовтня того ж року, загальна кількість українських біженців
збільшилася на 30 615 (+0,7%), повідомляє Євростат.
Державний секретаріат Швейцарської Конфедерації з економічних питань
(SECO) оголосив другий конкурс проєктів (Call for Proposals) для
реалізації ініціатив з відбудови України за участю швейцарського
приватного сектору.
На виставці NRF 2026 компанія Microsoft представила нову функцію -
Copilot Checkout. Вона дозволяє користувачам оформлювати покупки без
переходу на сторонні сайти.
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.