Фінансові новини
- |
- 19.05.26
- |
- 06:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
У Фінляндії заявляють про спроби РФ дестабілізувати кордон
12:30 25.01.2024 |
Попри закриті пункти пропуску на кордоні Росії та Фінляндії, мігранти продовжують спроби перетнути його у бік останньої. Як заявила в четвер, 25 січня, в інтерв'ю виданню RND глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен, минулого тижня в її країну з боку РФ проникли 15 іноземців. "Це не лише незаконно. За температури в мінус 20 градусів і глибокого снігу це ще й украй небезпечно", - застерегла вона.
За словами Валтонен, уже кілька тижнів Фінляндія відчуває проблеми на своєму східному кордоні, "тому що Росія спеціально мобілізує людей із третіх країн і відправляє їх до Фінляндії та ЄС". "Нам варто очікувати, що Росія й надалі намагатиметься дестабілізувати Фінляндію та Європу", - вважає очільниця фінської дипломатії.
Шляхи вирішення кризи з мігрантами з РФ на фінському кордоні
Поточну ситуацію з безпекою вона назвала серйозною і закликала шукати шляхи її вирішення на європейському рівні. "Ми охороняємо не лише фінський кордон, а й кордони ЄС і НАТО. Коли така держава, як Росія, використовує людей для ведення гібридної війни, наших нинішніх законів недостатньо, щоб протистояти цьому відповідно до Конвенції про права людини", - попередила фінська міністерка.
Еліна Валтонен нагадала, що Європейське агентство прикордонної та берегової охорони Frontex не має мандата на те, щоб перешкоджати перетину кордонів ЄС мігрантами. "Frontex займається тим, що впускає всіх, і тому не надає нам реальної допомоги в захисті від гібридної війни Росії. Тому необхідно надати Frontex можливість запобігати нелегальному в'їзду в країну", - закликала дипломатка. Як приклад вона навела Норвегію, яка не є членом ЄС, але "широко відома тим, що дотримується прав людини". Норвегія може зупиняти нелегальних мігрантів на кордоні, "цього хочемо і ми теж", заявила Валтонен.
11 січня Фінляндія оголосила про рішення з міркувань безпеки залишити кордон із Росією закритим до 11 лютого.
Загроза диверсій у ЄС з боку мігрантів із РФ
За словами Валтонен, уряд Фінляндії маєє дані стосовно того, що серед мігрантів, які перебираються в її країну з боку Росії, багато людей із кримінальним минулим. "Росіяни навіть надсилають нам людей, які були замішані у воєнних злочинах. Ми не знаємо, які угоди уклали ці люди з російською владою. Але деякі з них заявили фінській владі, що займається питаннями біженців, що Росія відправила б їх воювати в Україну, якби вони не перетнули кордон", - розповіла глава МЗС Фінляндії.
За її оцінкою, є серйозний ризик того, що мігранти, які потрапили з РФ до Фінляндії, а потім загубилися в країні, можуть бути задіяні Москвою для шпигунства або вчинення диверсій у ЄС.
Вихід фінського бізнесу з Росії
Коментуючи вихід фінських компаній з російського ринку після початку війни в Україні, Еліна Валтонен підкреслила: "Війні в Україні не видно кінця, і фінські компанії не повернуться в Росію для ведення бізнесу ні наступного місяця, ні наступного року. Ніхто не знає, що станеться через кілька років. Але фінські компанії, ймовірно, будуть не першими, хто повернеться в Росію".
Відповідаючи на запитання про те, чи вважає вона достатніми заходи зі збільшення оборонних витрат в ЄС, дипломатка вказала: "Росія розуміє тільки силу. Нам потрібна надійна стратегія стримування, як на європейському рівні, так і на рівні НАТО. Ми ще не наблизилися до цього. Нам потрібно зробити набагато, набагато більше. Незалежно від результату виборів у США".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


З 15 липня 2026 року в Києві планують запровадити нові тарифи на проїзд у
комунальному громадському транспорті. Разовий квиток коштуватиме 30
гривень - майже в чотири більше, ніж зараз, повідомила пресслужба КМДА.
У межах
реформи мобілізаційної політики пропонується новий підхід до бронювання.
Відповідний законопроєкт "Про справедливе бронювання та участь у
обороні" № 15237 передбачає зміну самої концепції відстрочки.
Міністр закордонних справ Георгіос Герапетрітіс заявив, що "будь-яке
перетворення Середземного моря на театр військових дій не буде
терпітися".
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Пентагон направив своїх
військових до України, щоб навчитися застосовувати дрони на полі бою.
Кабінет міністрів України видав постанову, якою розширив перелік країн, громадяни яких можуть набувати громадянство України у спрощеному порядку.
Українська бізнес-делегація відвідає Белград 19-21 травня 2026 року в
рамках візиту до Сербії віцепрем'єра України Тараса Качки, повідомила
Торгово-промислова палата України.
На компанію Amazon подали
колективний позов у США через тарифи, запроваджені адміністрацією
Трампа.
Світовий попит на нафту цього року буде зростати повільніше, ніж
очікувалося, - попереднє таке повільне зростання спостерігалося під час
пандемії коронавірусу.
Нідерланди визначили місце у Гаазі, де планують розмістити першу фазу
спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
Під час свого візиту до Китаю президент США заявив, що Пекін купить у
Штатів 200 літаків Boeng. А ще стало відомо, що американці дали добро
на продаж потужних відеокарт для ШІ від компанії Nvidia.
Китайський автовиробник BYD Co. веде переговори з корпорацією
Stellantis NV та іншими європейськими автовиробниками щодо поглинання
недозавантажених заводів у регіоні.
Іран почав дозволяти деяким китайським суднам проходити через Ормузьку
протоку після досягнення домовленостей щодо правил управління
судноплавством у регіоні.
Кожен користувач Windows хоча б раз у житті відчував цей специфічний
холод у грудях, коли після чергового оновлення драйверів система починає
поводитися як підліток у пубертаті: капризує, гальмує або просто
«радує» синім екраном смерті (BSOD).
Google тестує скорочений обсяг безплатного сховища для нових акаунтів
Gmail: замість звичних 15 ГБ деякі користувачі отримують лише 5 ГБ. Як
зазначає Android Authority із посиланням на звіти у Reddit, для більшого
- компанія пропонує додати і підтвердити номер телефону.
Україна розпочала розгортання власної супутникової мережі. Два перші апарати вже перебувають на орбіті.
Міністерство торгівлі США дозволило приблизно десятьом китайським
компаніям закупівлі ШІ-чипів H200 американської Nvidia Corp., пише
Reuters із посиланням на джерела.
Американська компанія Tesla повністю припинила
виробництво своїх флагманських електромобілів Model S та Model X, які
протягом 14 років були символом переходу світу до електромобільності.
Представники компаній, таких як Volkswagen, BMW і Mercedes-Benz та
постачальники галузі, зустрічаються з посадовими особами Європейського
Союзу, щоб домогтися подальшого пом'якшення запропонованих правил щодо
викидів CO2.