Фінансові новини
- |
- 06.02.26
- |
- 14:55
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Трамп має заплатити $400 тисяч NYT, де вперше розповіли про його податкові махінації
12:59 15.01.2024 |

Колишній президент США Дональд Трамп програв позов проти газети The New York Times і має компенсувати її представникам витрати на адвокатів, а також судові витрати на загальну суму 393 тисячі доларів США. Про це ідеться у рішенні суду, повідомляє AFP у суботу, 13 січня.
Представниця видання після оприлюднення рішення заявила, що своїм рішенням "суд надіслав сигнал тим, хто хоче використати судову систему для того, щоб змусити журналістів замовкнути". Cвоєю чергу адвокати Трампа назвали суму в 393 тисячі доларів на відшкодування судових витрат, "захмарною, непомірною та недоречною".
Позов Дональда Трампа до газети The New York Times
Позов, поданий Трампом у 2021 році проти газети The New York Times та трьох її журналістів, а також його племінниці Мері Трамп, стосувався серії публікацій NYT 2018 року про його фінанси, а саме про "шахрайство з податками, які підтримували бізнес-імперію Трампів". Як з'ясували журналісти, свої статки колишній президент США набув не завдяки власним зусиллям, як це любить наголошувати він сам, а за допомогою приховування податків та інших махінацій за участю фірми свого батька.
За це розслідування журналісти NYT Девід Барстоу, Сюзанна Крейг та Расс Бюттнер у 2019 році здобули Пулітцерівську премію. Зі свого боку, Трамп вимагав від газети та трьох її співробітників через суд компенсацію в обсязі 100 мільйонів доларів. Однак у травні 2023 року суддя Роберт Рід відхилив позов Трампа до видання.
Племінниця експрезидента США Мері Трамп неодноразово публічно критикувала його. У своїй книзі, що вийшла 2020 року, вона зізналася, що передала журналістам NYT податкові документи Трампа. 12 січня адвокати експрезидента заявили, що стосовно Мері Трамп позов залишається чинним.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Росія в обхід американських санкцій таємно відправила Ірану готівку на суму близько $2,5 млрд для підтримки режиму в Тегерані.
Норвегія підписала новий внесок у розмірі 86,4 млн євро до Фонду
підтримки енергетики України, довівши загальний обсяг своєї допомоги до
163,6 млн євро, повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр
Варшава у контексті переговорів в Абу-Дабі не підтримає жодного рішення, що суперечитиме інтересам України.
Німецький антимонопольний регулятор ужив заходів проти Amazon через
незаконні цінові обмеження для продавців на платформі. Компанія
блокувала товари конкурентів, якщо їхня ціна перевищувала встановлений
поріг.
Канада переглядає рішення про купівлю винищувачів F-35 у Сполучених Штатів через загрозу торгової війни.
Польща готова передати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські дрони.
Водночас, Варшава враховуватиме пріоритети України: для Києва зараз
важливішими є ракети до систем ППО.
Фінляндія надасть Україні 32-й пакет військової допомоги на суму близько 43 мільйони євро.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.