Фінансові новини
- |
- 18.01.26
- |
- 03:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
РФ втретє била по Україні ракетами КНДР 6 січня - Білий дім
10:28 10.01.2024 |

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки при Білому домі Джон Кірбі заявив, що 6 січня Росія знову запустила по Україні кілька балістичних ракет з Північної Кореї.
За даними США, вперше РФ застосувала північнокорейську балістику під час атаки по Україні 30 грудня 2023 року. Тоді, за даними Білого дому, війська РФ випустили принаймні одну таку ракету, яка, "здається, впала у відкритому полі". Вдруге запуск таких ракет зафіксували під час масованого удару 2 січня. За словами Кірбі, йдеться про майже 10 ракет, націлених на Київ, Запоріжжя, Харків та інші міста.
"6 січня російські війська знову запустили кілька північнокорейських балістичних ракет по Україні. Ми досі оцінюємо наслідки цих ударів, але можемо підтвердити, що щонайменше одна з них влучила по Харкову", - сказав Кірбі на брифінгу ввечері 9 січня.
Співпрацею РФ і Північної Кореї зацікавились в Радбезі ООН
За його словами, Росія вдалася до військової співпраці з Північною Кореєю через санкції та обмеження експорту. Така співпраця прямо порушує численні безпекові резолюції Організації Об'єднаних Націй (ООН). Кірбі зазначив, що в середу, 10 січня, США піднімуть це питання на Раді безпеки ООН, вимагаючи відповідальності Росії за чергове порушення міжнародного права.
"Ми також продовжимо вводити санкції проти тих, хто сприяє передачі такого озброєння, та оприлюднювати інформацію, що викриває ці угоди зі зброєю", - пообіцяв він.
Він наголосив, що найкраща відповідь на масовані атаки РФ - забезпечити Україну засобами протиповітряної оборони (ППО) та іншими типами озброєння для захисту інфраструктури і населення. Кірбі додав, що для цього необхідно, аби Конгрес США затвердив додаткове фінансування для України "без подальших затримок".
50 країн засудили експорт північнокорейських ракет до Росії
Після першої заяви США про використання Росією ракет з Північної Кореї у Повітряних силах Збройних сил України сказали, що фахівці вивчатимуть уламки, а перевірка займе декілька днів. Згодом у Харківській обласній прокуратурі вказали на схожість запущеної по регіону ракети з північнокорейською, але додали, що прямих доказів поки не мають. Там не виключили співпрацю слідства з іноземними партнерами, щоб встановити точне походження ракет.
9 січня майже 50 країн, у тому числі й Україна, випустили спільну заяву, в якій "найрішучим чином" засудили застосування РФ північнокорейської балістики проти України.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Команди України та США у суботу, 17 січня, у Маямі проведуть черговий
раунд переговорів щодо доопрацювання документів, що готуються до
підписання на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, повідомила
посол України в США Ольга Стефанішина.
У 2026 році в Україні відкриється новий бізнес-центр, який забезпечить
можливість британській передовій оборонній промисловості та інноваторам
активізувати свою роботу з оснащення Збройних сил України, повідомляє
пресслужба уряду Великої Британії.
Інвестиційний фонд Noble Capital RSD вимагає від Москви виплатити $225 млрд за борговими зобов'язаннями Російської імперії.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Фінляндія відправляє до України 31-й пакет оборонної допомоги, вартість
поставок, що зараз відправляються, становить приблизно EUR 98 млн,
повідомив міністр оборони країни Антті Хякканен.
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.