Фінансові новини
- |
- 07.02.26
- |
- 04:25
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Путін вперше з початку великої війни зібрав олігархів
14:01 17.11.2023 |

Російський президент путін провів особисту зустріч з місцевими олігархами, під час якої обговорювалося підвищення податків.
Зустріч відбулася 15 листопада у резиденції "Ново-Огарьово", пише The Moscow Times із посиланням на "Вєдомості".
За даними видання, у заході взяли участь близько 80 осіб - більше, ніж зазвичай. Серед них також були російські високопосадовці. Також на зустріч приїхали колишні члени Російської спілки промисловців та підприємців, які залишили об'єднання після запровадження щодо них санкцій США.
Підприємці назвали "лякаючою" кількість великих компаній, які були націоналізовані за останні 1,5 роки. За словами одного з бізнесменів, усі розуміють контекст і нюанси кожного випадку, але така тенденція "не може не турбувати". Представники влади спробували розсіяти побоювання великого бізнесу щодо цього.
У свою чергу голова РСПП Олександр Шохін заявив Путіну про готовність бізнесу платити більш високі податки на прибуток в обмін на надання інвестиційних відрахувань та гарантії незмінності інших податків, мит, тарифів природних монополій тощо.
Також Шохін попросив врахувати при формуванні податкової політики крос-галузеві інвестиції та дозволити вкладати доходи від одних видів бізнесу у розвиток інших галузей. Пропозиція підприємців щодо податків "була почута", розповів виданню російський високопосадовець.
Після закінчення зустрічі у підприємців не залишилося відчуття, що буде легко, але розмова завершилася оплесками, зазначив один із учасників.
Раніше про зміст зустрічі розповів речник президента РФ Дмитро Пєсков. За його словами, Путін обговорив з бізнесом кроки щодо "вдосконалення інвестиційної привабливості нашої економіки", а також створення умов для "завершення процесу переведення сюди компаній".
Пєсков говорив, що "переважна більшість" бізнесменів, які брали участь у зустрічі з Путіним, "так чи інакше стикалися з незаконним ставленням до себе за кордоном", тому з боку бізнесу головним питанням було переведення компаній у російську юрисдикцію.
Як повідомлялося, путін востаннє збирав російських олігархів на застріч у день початку повномасштабного вторгення рф в Україну - 24 лютого 2022 року. Наступного разу від публічно зустрічався з бізнесом на з'їзді Російського союзу промисловців та підприємців у березні 2023 року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Росія в обхід американських санкцій таємно відправила Ірану готівку на суму близько $2,5 млрд для підтримки режиму в Тегерані.
Норвегія підписала новий внесок у розмірі 86,4 млн євро до Фонду
підтримки енергетики України, довівши загальний обсяг своєї допомоги до
163,6 млн євро, повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр
Варшава у контексті переговорів в Абу-Дабі не підтримає жодного рішення, що суперечитиме інтересам України.
Німецький антимонопольний регулятор ужив заходів проти Amazon через
незаконні цінові обмеження для продавців на платформі. Компанія
блокувала товари конкурентів, якщо їхня ціна перевищувала встановлений
поріг.
Канада переглядає рішення про купівлю винищувачів F-35 у Сполучених Штатів через загрозу торгової війни.
Польща готова передати Україні свої МіГ-29 в обмін на українські дрони.
Водночас, Варшава враховуватиме пріоритети України: для Києва зараз
важливішими є ракети до систем ППО.
Фінляндія надасть Україні 32-й пакет військової допомоги на суму близько 43 мільйони євро.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.