Фінансові новини
- |
- 10.08.26
- |
- 12:04
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Росія втратить половину своєї частки на світовому ринку газу до 2030 року, – МЕА
16:59 24.10.2023 |

Частка Росії у міжнародній торгівлі газом, яка у 2021 році становила близько 30%, впаде вдвічі - до 15% до 2030 року.
Про це йдеться в оновленому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook 2023.
Аналітики агентства вказують, що припинення постачання газу з РФ до Європи після вторгнення в Україну стало випробуванням для глобальної енергетичної системи.
"Але спроба Росії використати постачання газу для політичного впливу не вдалася. Росія втратила свого найбільшого клієнта, зруйнувала свою репутацію надійного експортера та стимулювала для споживачів розглядати альтернативи природному газу", - йдеться у звіті.
У тому числі через дії РФ МЕА зменшила прогноз світового попиту на природний газ та експорту російського газу.
Зокрема, оновлений прогноз передбачає зниження попиту на природний газ у 2040 році приблизно на 570 млрд кубометрів або на 12%, порівняно із попереднім прогнозом. При цьому частка Росії на глобальному газовому ринку до 2030 року скоротиться вдвічі, а доходи країни від експорту газу, згідно з усіма розглянутими МЕА сценаріями, впадуть з близько $100 млрд у 2021 році до $40 млрд на рік до 2030 року.
Водночас аналітики МЕА прогнозують, що спроби Росії перенаправити експорт газу на ринки Азії та інші неєвропейські ринки будуть ускладнені через довгострокові наслідки санкцій та збільшення глобальних потужностей для експорту скрапленого газу (LNG).
"Росії не вдасться відновити його обсяги загального експорту газу до рівня 2022 року за будь-яким із наших сценаріїв", - наголошується у звіті МЕА.
Будівництво нових газопроводів з РФ в Азію, на думку аналітиків агентства, є недоцільним, враховуючи "траєкторію попиту в Китаї", а спроби диверсифікувати експорт за допомогою LNG зіткнуться з перенасиченістю ринку: на стадії будівництва зараз перебувають LNG-проєкти потужністю близько 250 млрд кубометрів на рік, які планується запустити у період з 2025 по 2030 рік.
Як повідомлялося, чистий прибуток "Газпрому" за підсумками першої половини 2023 року склав понад 296 млрд рублів - це мінімальний результат за останніх три роки і у 8 разів менше, ніж у першій половині 2022 року.
"Газпром" визнавав, що видобуток газу компанією минулого року впав на 20% - до 412,6 млрд куб. м через різке падіння експорту до Європи. Також зменшив видобуток газу у 2022 році "Лукойл" - на 0,8%, до 20,64 млрд куб. м.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Одне з ключових американських відомств переглядає механізми, за якими
китайські компанії, що працюють у сфері штучного інтелекту, отримують
та використовують чіпи Nvidia Corp. за кордоном.
Нова система біометричного прикордонного контролю ЄС Entry/Exit System
(EES) спричиняє такі тривалі затримки для мандрівників улітку, що деякі
аеропорти відключають її, коли не справляються з напливом пасажирів.
Президент США Дональд Трамп підписав
два виконавчі укази, спрямовані на обмеження права на громадянство за
народженням, продовживши боротьбу з одним із ключових принципів
американського імміграційного законодавства.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
У першій половині 2026 року світові постачання
чипів для смартфонів скоротилися на 15% порівняно з аналогічним
періодом торік.
Китайський автовиробник Hongqi, преміальний бренд концерну China FAW
Group, представив результати випробувань нового прототипу акумулятора
для електромобілів із надшвидкою зарядкою.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.