Фінансові новини
- |
- 25.12.25
- |
- 00:40
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Глава Мінторгу США досягла певних домовленостей із Китаєм у перший день переговорів - ЗМІ
10:37 29.08.2023 |

Однією з найважливіших цілей візиту міністра торгівлі США Джини Раймондо до Китаю є стабілізація відносин між двома країнами, які переживають період напруженості, зазначають світові ЗМІ.
У понеділок перед зустріччю з міністром комерції КНР Ван Веньтао Раймондо заявила: "Це складні відносини; це непрості відносини. Ми, звісно, будемо розходитися в думках щодо деяких питань, але я вірю, що ми зможемо досягти прогресу, якщо будемо прямими, відкритими і практичними".
Хоча за підсумками візиту не очікується проривних результатів, сторони в понеділок змогли вийти на певні домовленості, які, за оцінками ЗМІ, можуть привести до конкретного прогресу в майбутньому.
Зокрема, сторони створять нову робочу групу, яка обговорюватиме і прагнутиме вирішити комерційні, торговельні та інвестиційні розбіжності. Група збиратиметься двічі на рік на рівні заступників міністрів, її перше засідання відбудеться у Вашингтоні на початку 2024 року.
Було досягнуто домовленості про створення механізму перевірки, що включатиме забезпечення дотримання експортного контролю США, в надії зменшити "нерозуміння політики національної безпеки Сполучених Штатів".
Міністри домовилися проводити періодичні технічні обговорення щодо покращення захисту комерційної таємниці та конфіденційної ділової інформації, регулярно спілкуватися на міністерському рівні, включно з особистими зустрічами, принаймні щорічно.
Під час переговорів США висловили невдоволення впроваженими Китаєм обмеженнями для американських компаній, а також на експорт галію і германію.
Пекін, зі свого боку, теж висловив "серйозну стурбованість" щодо експортних тарифів на китайські товари, запроваджених за президента Дональда Трампа, які продовжують діяти за Джо Байдена.
Китайська сторона порушила питання і про запроваджені США обмеження на доступ до процесорних чипів та інших американських технологій, дискримінаційні субсидії та санкції щодо китайських компаній.
При цьому китайський міністр Ван Веньтао заявив, що надмірно широкі вимоги США до питань національної безпеки підривають торгівлю, чесну конкуренцію і глобальні ланцюги постачань.
За підсумками першого дня переговорів Раймондо сказала журналістам, що США "прихильні до прозорості у сфері дотримання норм експортного контролю", проте наголосила: "Ми не йдемо на компроміс і не ведемо переговорів з питань національної безпеки, але має бути діалог, під час якого ми підвищуємо прозорість".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Після повернення під контроль держави компанії "Укрнафта" та єдиного
працюючого Кременчуцького НПЗ восени 2022 року Ігор Коломойський обрав
публічну позицію мовчання.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
У заяві Міністерства внутрішніх справ США зазначається, що нове правило "узгоджується з іншими ключовими змінами, які запровадила адміністрація, зокрема з президентською прокламацією, що вимагає від роботодавців сплачувати додаткові $100 000 за кожну візу як умову допуску до програми".
Президент Володимир Зеленський заявив, що американська сторона пропонує
спільну експлуатацію Запорізької атомної електростанції - Україною, США
та Росією, проте у цьому питанні досягнути згоди поки не вдалося.
Президент Сербії Александар Вучич підтвердив у вівторок, що є інформація
про те, що представники "Газпрому" ведуть переговори про продаж
компанії NIS угорській компанії MOL.
Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) ухвалила рішення заборонити
імпорт до країни нових дронів, виготовлених за кордоном, якщо вони не
отримали рекомендацію від Міністерства оборони США або Міністерства
внутрішньої безпеки, пише The Verge.
За 9 місяців 2025 року глобальне виробництво автотранспорту порівняно з
аналогічним періодом торік зросло на 4% і становить понад 68,7 млн
одиниць.
З 22 грудня українці почали отримувати сповіщення від банку Revolut про
закриття їхніх рахунків, з коротким поясненням "через вимоги місцевого
законодавства".
Акціонери Electronic Arts погодили продаж компанії за $55 млрд ($210
за акцію), угоду очолює Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії
(PIF). Про це повідомляє Bloomberg.
За рік Україна піднялася на 14 позицій у рейтингу Government AI
Readiness Index 2025 від британського агентства Oxford Insights, посівши
40 місце серед 195 країн, а також увійшла до десятки лідерів зі
розвитку ШІ у Східній Європі.
AMD оприлюднила нові подробиці про майбутні процесори на базі
архітектури Zen 6. Компанія випустила документ Performance Monitor
Counters for AMD Family 1Ah Model 50h-57h Processors, який помітив
дослідник InstLatX64.
BMW подала в WIPO (Всесвітня організація інтелектуальної власності)
патентну заявку на гвинти з головками, виконаними за зразком логотипа
компанії.