Фінансові новини
- |
- 19.02.26
- |
- 06:17
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
У Білорусі хочуть заборонити звільнятися із державних сільгосппідприємств, аби подолати проблеми в АПК
18:16 31.07.2023 |

У липні білоруський правитель Олександр Лукашенко визнав серйозні проблеми з кадрами в аграрному секторі Білорусі. При цьому вирішити проблеми, які накопичувалися не один рік, влада збирається радикальним чином, забороняючи звільнятися із сільгосппідприємств.
Без дозволу чиновників звільнитися не можна буде?
На думку Олександра Лукашенка, настав час навести лад із кадрами у сільському господарстві: "Жоден механізатор, доярка і таке інше в сільгосппідприємстві (колгоспі, радгоспі) не може кроку ступити ліворуч-право без рішення керівника".
Крім того, він озвучив вимогу, з якої випливає, що в аграрному секторі країни фактично запроваджується заборона на звільнення без рішення голови райвиконкому. "Звільнився - ніхто в країні не може його взяти на роботу, поки він із попереднього місця роботи не представить довідку, нормальну характеристику", - заявив Лукашенко.
Вимога стосується й чиновників у регіонах, які також не можуть "кинути" роботу з власної ініціативи. При цьому збиральна кампанія оголошена "всенародною справою", а нестачу кадрів влада збирається компенсувати за допомогою трьох тисяч механізаторів.
Де їх знайти? Лукашенко зобов'язав голів облвиконкомів спільно з промисловими підприємствами надати пропозиції та плани. "Знаю, багато мужиків, особливо ті, хто родом із села, спеціально беруть відпустки на липень і влаштовуються працювати комбайнерами, щоб заробити добрі додаткові гроші для своїх сімей", - розповів Олександр Лукашенко.
В аграрних вишах - недобір студентів
Про серйозні кадрові проблеми у сільському господарстві країни свідчить і той факт, що аграрні виші Білорусі змушені оголосити додатковий набір на спрощених умовах. Так, абітурієнтам, яких на навчання направляє конкретне сільськогосподарське підприємство, не треба складати вступні іспити. При цьому студентам під час навчання обіцяють щомісячну гарантовану доплату від організації, де потім треба буде відпрацьовувати кілька років.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Армін Паппергер, генеральний директор оборонного концерну Rheinmetall AG каже, що Росія не зацікавлена в припиненні війни.
У поточному місяці Кабінет Міністрів не вноситиме у Верховну Раду
законопроєкт щодо реєстрації фізичних осіб-підприємців як платників
податку на додану вартість.
Сьогодні
США запропонували Україні гарантії безпеки на 15 років, однак Україна
хоче гарантії безпеки на 20-30 років, заявив президент України Володимир
Зеленський.
Уряду України вдалося домовитися з Міжнародним валютним фондом про
збільшення річного ліміту для ФОПів, після досягнення якого вони мають
зареєструватися платниками ПДВ.
Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що під час засідання
Контактної групи з питань оборони України союзники пообіцяли Україні $35
млрд військової допомоги.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Єврокомісія 25 лютого представить проєкт Industrial Accelerator Act,
який визначить умови отримання субсидій на покупку електромобілів в ЄС.
Європейський інвестиційний банк активно фінансує безпекові та оборонні
спроможності ЄС та вивчає питання залучення в рамках європейського
кредиту для України на 2026-2027 роки.
КНР нарощує швидкість виробництва атомних підводних човнів (АПЧ) різного
типу, в тому числі стратегічних ракетоносців і багатоцільових торпедних
підводних човнів, і США починають відставати від Китаю, повідомляє у
вівторок CNN з посиланням на доповідь Міжнародного інституту
стратегічних досліджень
Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков заявив про "фатальні наслідки" для Європейського Союзу у відповідь на плани обмежити рух російських кораблів.
Бундесвер планує в майбутньому проводити навчання за участю українських інструкторів, повідомила Die Zeit в понеділок.
Китай оголосив, що з 1 травня 2026 року скасовує імпортні мита для всіх
країн Африки, крім Есватіні, що підтримує дипломатичні відносини з
Тайванем.
Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе закликав до залучення Ради
Європи у обговореннях на найвищому рівні, зокрема у "Коаліції охочих",
щодо необхідності запуску Спеціального трибуналу за агресію РФ, аби
отримати "чітку підтримку" держав.
Міністерство промисловості та інформатизації Китаю (MIIT)
опублікувало проєкт національного стандарту GB 11557-202X «Вимоги до
захисту водія від травм рульовим механізмом».
Microsoft планує повернути можливість переміщати та змінювати розмір
Панелі завдань у Windows 11. Напевне, це найжаданіше з оновлень, на яке
чекали тисячі користувачів цієї ОС з моменту її виходу.
Samsung оголосила
про початок масового виробництва своєї провідної високошвидкісної
пам'яті HBM4 та про перші відвантаження комерційної продукції клієнтам.
Компанія зазначає, що це забезпечить їй раннє лідерство на ринку.
З кожним роком популярність iPhone тільки зростає і нова статистика
від Counterpoint Research підтверджує, що Apple займає найбільшу частину
світового ринку смартфонів.
Вперше в історії китайський автовиробник BYD обігнав американську корпорацію Ford за кількістю проданих автомобілів у світі
Google представив оновлення кількох своїх
інструментів, серед яких «Результати з інформацією про вас» та
можливість видалити небажані зображення з пошукової системи.
Розпродаж технологічних паперів на тлі стрімкого розвитку штучного
інтелекту починає перекидатися на кредитний ринок. Аналітики Morgan
Stanley попереджають про зростання ризиків для сегмента програмного
забезпечення, який займає помітну частку корпоративного фінансування